Sofia University

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Historie Sofie univerzity

Sofia University vybudovala sama na základech transformativní, transpersonální vzdělávání od roku 1975. Sofia změnil a pěstuje ve svém vlastním čase jako univerzita a podporuje své studenty, aby udělali totéž. Zveme vás vzít hlubší pohled do našeho vznešenou minulost se dozvědět více o našich prvních stopy jako škola.

Transformační Transpersonální Vzdělávání Od roku 1975

Sofijské univerzity, dříve ústav transpersonální psychologie, byla založena v roce 1975 Dr. Robert Frager v reakci na rostoucí potřebu posun v pedagogice vyššího vzdělání. Jako absolvent Harvardu, Frager zažil první ruky konvenční přístup ke studiu psychologie, a zjistil, že je, že chybí a často roztříštěné.

Zejména, Dr. Vzdělávací ideální Frager je uposlechl zpět do starověkého řeckého systému, který držel přesvědčení, že vzdělávání by mělo brát v úvahu všechny aspekty lidské zkušenosti. Díky tomuto ideálu v mysli, on vyrazil vytvořit školu psychologie, která by plně připravit psychology k pochopení lidské přirozenosti z přístupu, který přesahuje patologický a zahrnuje celou lidskou bytost v kontextu kultury, fyzické zdraví, duševní zdraví, a duchovní zdraví. Dnes, Sofia University stále přidávat nové programy rozšířit své zaměření aplikací transpersonální hodnot do výzkumu, vzdělání, technologie a strojírenství.

Co je transpersonální?

Sofia University již dlouho prozkoumal hranice psychologie a spirituality pro zlepšení lidstva a udržitelnosti planety.

Transpersonální psychologie je psychologie full-spektrum, že studie kontinuum lidské zkušenosti a chování v rozmezí od těžkou dysfunkcí, duševní a emocionální onemocnění na jednom konci, s tím, co je obecně považováno za "normální", zdravé chování na druhém konci, a různé míry normální a špatné přizpůsobení mezi - a pak jde za ní přidáním vážný odborný zájem o hrozících a transcendentní dimenze lidské zkušenosti: mimořádné lidské funkční, zkušenosti, výkony a úspěchy, skutečný génius, povahu a význam hlubokých náboženských a mystických zážitků, non-běžné stavy vědomí, a jak bychom mohli podpořit splnění našich nejvyšších potenciálů jako lidské bytosti.

Transpersonální psychologové pracují napříč obory a čerpat z poznatků nejen z různých oblastí psychologie, ale i vědy poznání, vědomí, a nadpřirozený; filozofie; sociální a kulturní teorie; Nedílnou zdravotní teorie a praxe; poezie, literatura a umění; a světové duchovní moudrost a tradice.

Transpersonální Pioneers

Mary Calkins

Mary Calkins byla první ženou prezident Americké psychologické asociace a byl odmítnut, doktorát z Harvardské univerzitě, protože její pohlaví. Tyto dvě události pomohly vydláždit cestu pro budoucí ženy psychology a třást překážky ženami a muži v psychologii.

Aldous Huxley

Aldous Huxley, jeden z velkých moderních myslitelů, filozofů a sociálních komentátorů 20. století, je často oslavován jako inspirativní postava lidského potenciálu hnutí a následný vývoj transpersonální psychologie.

Abraham Maslow

Abraham Maslow je jedním ze zakladatelů humanistické psychologie a transpersonální psychologie. On věřil, že přesné a životaschopné teorie osobnosti musí zahrnovat nejen hloubku, ale i výšky, že každý jednotlivec je schopný dosáhnout.

William James

Pro Williama Jamese, psychologie byl ohraničen biologií na jedné straně a filozofie na straně druhé; to oslovilo všechny oblasti lidské zkušenosti. James pomohl představit psychologii do Spojených států, výuku prvního kurzu a vytvoření první laboratoř.

Carl Jung

Carl Jung je jedním z nejdůležitějších, nejsložitějších a nejkontroverznějších psychologických teoretiků. Jungian psychologie se zaměřuje na vytvoření a posílení vztahů mezi vědomými a nevědomými procesy.

Carl Rogers

Carl Rogers byl zakladatel humanistické psychologie jejichž příspěvky nadále rezonují v celé oblasti. Jeho teorie a praxe posunul autoritářské paradigma terapeut-vedl psychoterapii směrem k praxi na klienta.

Místa

Palo Alto

Sofia University

Adresa, 1. řádek
Sofia University
1069 East Meadow Circle,
Palo Alto

94303 Palo Alto, Kalifornie, Spojené státy americké
Telefonní číslo
+1 650-493-4430