Rice University | Wiess School of Natural Sciences

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Škola přírodních věd Wiess vždy reprezentovala nové hranice pro univerzitu rýže. Jeho kořeny se datují do roku 1912, roku narození Rice Institute. Ve skutečnosti jsou všechny čtyři zakládající instituty - biologie, chemie, matematika a fyzika - stále součástí Wiess School. Šéf Wiessovy školy, Harry Carothers Wiess, byl ředitelem Rice, Houstonským filantropem a obchodníkem, který si uvědomoval význam vědy jak pro úspěch Rice, tak pro Houstona.

Dnes je Wiess School stále průkopníkem vzdělávacích hranic začleněním výzkumu do více tříd a studentů vysokých škol do výzkumných laboratoří. Ve většině laboratořích Rice dnes mohou studenti pracovat společně s fakultami, postgraduálními a postdoktorandskými výzkumníky, aby pokročili v hranicích lidského porozumění v oblasti astronomie, biochemie, buněčné biologie, chemie, vědy o Zemi, ekologie, evoluční biologie, matematiky A fyziky.

Pexels-photo-248152

Škola přírodních věd Wiess se skládá ze šesti oddělení:

  • Biosciences
  • chemie
  • Vědy o Zemi
  • kineziologie
  • matematika
  • Fyzika a astronomie

Přírodovědná fakulta se účastní několika interdisciplinárních institutů a center, včetně Institutu biologických věd a bioinženýrství, Institutu pro vědu a technologii nanoskopu Richard E. Smalley, Rice Quantum Institute, WM Keck Center pro interdisciplinární výuku biologických věd, Konsorcii pro pobřežní oblast Gulf Coast a Institute for Rice Space . Výzkumná partnerství zahrnují místní instituce včetně Baylor College of Medicine, MD Anderson Cancer Center, NASA, Texas Health Science Center, University of Texas Medical Branch a University of Houston plus nadace, muzea, průmysl a další vysoké školy a korporace celosvětově.

Výzkum Nobel Laurates Robert Curl a Richard Smalley ohlásili novou disciplínu nanovědy a technologie, která spojuje řadu oblastí mezi vědou a inženýrstvím. Vedle poskytnutí základů nano-výzkumu, škola také nedávno přijala tři známé vědce, všechny členy Národní akademie věd. Jejich výzkumné laboratoře v oblasti rakoviny, fyziky a chemie budou spolupracovat s odborníky na onkologické onemocnění v Texas Medical Center, aby aplikovaly nové pojmy z fyziky na výzkum a léčbu rakoviny. Členové naší fakulty obdrželi prestižní ocenění, jako jsou: Packard Fellowships, Beckman Foundation Fellowships, NSF CAREER Awards pro juniorskou fakultu, Feynmanovy ceny, ocenění Norman Hackerman v chemii, Cena Athelstan Spilhaus za zlepšení veřejného porozumění Země a vesmírné vědy, A Medaile veřejného blahobytu z Národní akademie věd.

Škola nabízí svým studentům řadu výzkumných příležitostí a mnoho publikuje práce v nejvyšších časopisech. Malý vzorek provedených výzkumů ilustruje širokou škálu možností: exotické invaze rostlin a zvířat do ekosystémů Texasu, evoluční dynamika genů a genomů v populacích a druzích, účinky chemie soli na zmrazení nasycené marťanské půdy, neurogenezi u Alzheimerovy choroby, A budování lasery pro chlazení atomů na milión stupně nad absolutní nulou, abychom jmenovali jen několik.

Prostor, který podporuje přírodní vědy, je pozoruhodně rozmanitý v nejmodernějším vybavení poskytovaném vysokoškolským a postgraduálním výzkumným programům. Škola také podporuje program odborného magisterského vědy v několika oblastech.

Místa

Houston

Dean of Wiess School of Natural Sciences

Adresa, 1. řádek
Rice University
Wiess School of Natural Sciences
MS-102
P.O. Box 1892

77005 Houston, Texas, Spojené státy americké

Houston

Adresa, 1. řádek
6100 Main St.
E100 George R. Brown Hall

77005-1827 Houston, Texas, Spojené státy americké