Queen Mary University of London

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Barts a Londýn mají dlouhou a slavnou historii. Lékařská fakulta školila studenty od osmnáctého století a byla vždy v popředí lékařského vzdělávání

129941_blue-and-silver-stetoscope-40568.jpg

První lékařská škola v Anglii

Lékařská fakulta v londýnské nemocnici, první anglická lékařská fakulta založená v Londýně, byla otevřena v roce 1785 a byla průkopníkem nového druhu lékařského vzdělávání poskytujícího výuku teoretických i klinických dovedností.

V roce 1791 bylo v nemocnici sv. Bartoloměje vybudováno účelové přednáškové divadlo a v roce 1822 guvernéři schválili poskytování lékařské výchovy v nemocnici. Obě vysoké školy v Londýně a St Bartholomew's se v roce 1900 staly zakládajícími orgány univerzity v Londýně.

Zubní škola byla otevřena v Londýně v roce 1911, během šedesátých let získala nový zubní institut a rozšiřovala počet studentů.

Úzké spojení mezi oběma zdravotnickými školami bylo vyvinuto po Královské komisi pro lékařské vzdělávání v roce 1968 a současně byla navázána nová spojení s tehdejší vysokou školou Queen Mary College. V roce 1989 byla předklinická výuka na dvou lékařských fakultách sloučena a umístěna v budově Základní lékařské vědy v Queen Mary.

To nebylo dokud ne 1995 když dvě vysoké školy formálně se spojily pod Queen Mary University of London .

130309_rsz_qm0156.jpg

Místa

Londýn

Adresa, 1. řádek
Mile End Rd, Bethnal Green
E1 4NS Londýn, Anglie, Spojené království

Victoria

Adresa, 1. řádek
Triq l-Arċisqof Pietru Pace
VCT 2520 Victoria, Malta