Nejlepší univerzity, vysoké školy a obchodní školy v

Na této stránce si můžete vyhledat škol univerzit, obchodních škol v . Budete snadno najít všechny informace o top zařadil univerzitách v . Klikněte na "Přečtěte si více " pro podrobný popis univerzity a přehled studijních programů nabízených.

Hledat na vysokých školách v a prohlížet prostřednictvím svých programů najít ty, které vám nejlépe vyhovují. Získejte všechny informace o různých možnostech studia v a porovnat školného a délku studia. Můžete ušetřit čas a obraťte se na vysokých školách v přímo: vyplnit "Žádost o bezplatné informace o " formulář, který bude vás v kontaktu s přijímací kanceláři.

Zahajte vyhledávání pro budoucí vzdělávání hned!

3 Výsledky v Portoriko

Universidad del Este (UNE)

Bakalář Diplomovaný specialista Portoriko Carolina Barceloneta Cabo Rojo Santa Isabel Yauco August 2017 + 3 více

Universidad Ana G. Méndez (UAGM) Recinto de Carolina is a private non-profit institution of higher education. Its campus is located in Carolina. UAGM is a US-accredited, affordable higher education institution that allows students to develop professional fluency in English and Spanish.


Ponce Health Sciences University

Bakalář Magistr PhD M.D. MSc Portoriko Ponce + 1 více

Ponce Health Sciences University is dedicated to providing the highest quality graduate medical education programs available. This goal, in addition to the university’s research and health services programs, continues a 40 year tradition of enhancing our profession and contributing to our community.


University of Health Sciences Antigua

M.D. BSc Antigua a Barbuda Saint John's Spojené státy americké Chicago Portoriko San Juan September 2019 + 3 více

Founded in 1982, the University of Health Sciences Antigua (UHSA) located in Dowhill, Piccadilly Antigua is an outstanding academic institution dedicated to educating exemplary physicians, nurses, postgraduates and researchers in accordance with the highest professional standards who will integrate clinical, biomedical and behavioral knowledge to promote the health and well-being of patients and communities.