University of Veterinary Medicine Budapest

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Nejaktuálnější informace o University of Veterinary Medicine Budapest bez toho, aby skutečně cestovala do Budapešti

Zde je seznam informačních zdrojů, které vám mohou pomoci:

  • Rezervujte si online schůzku!
    Pokud máte pocit, že se o vás univerzita zajímala a chtěli byste se dozvědět více o přijímacím řízení, možná bude užitečné, abyste si pohovořili s jedním z našich přijímacích důstojníků. Můžete si s nimi objednat 20minutovou schůzku zde: href = "https://indico.univet.hu/e/admissioninfo .


  • Udělejte virtuální prohlídku na univerzitě!
    Zde naleznete odkaz na virtuální prohlídku na univerzitě: href = "https://univet.hu/virttour/eng/ . Po malých šipkách a informačních bodech se budete moci cítit z tábora aniž by to skutečně navštívil.

Další online informační kanály (videa, reference, online prezentace, animace atd.) Jsou k dispozici na www.univet.hu/en

58742_lo_53.jpg

Univerzita veterinárního lékařství je jediná veterinární škola v Maďarsku. Je to státní instituce pod dohledem a financováním maďarského ministerstva lidských kapacit a je akreditována pro vydávání diplomů doktora veterinárního lékařství (DVM) a postgraduálního titulu doktora filozofie (Ph.D.) ve veterinárních vědách. Univerzita má nepřetržitý záznam o výuce po více než dvě století, díky čemuž je jednou z nejstarších veterinárních škol na světě.

Stručná historie veterinárního vzdělávání v Maďarsku

V roce 1787, krátce po založení první veterinární školy na světě (1762, Lyons), byla na Lékařské fakultě ve městě Pest (nyní oblast Budapešti) zřízena „Židle pro léčení zvířat“, která poskytuje studentům medicíny a chirurgie se základními znalostmi nemocí zvířat a jejich řízení, nedílnou součástí činnosti praktického lékaře v té době.

Jako nezávislá univerzita získala škola v první polovině 20. století mezinárodní pověst.

V rámci celorepublikové reorganizace vysokého školství v roce 2000 se univerzita stala Veterinární fakultou nově založené univerzity Szent István. Od léta 2016 naše škola získala nezávislost, takže se používá bývalé jméno University of Veterinary Medicine.

58743_lo_59.jpg

Mezinárodní akreditace

V roce 1995 byla veterinární škola mezinárodně akreditována Evropskou asociací zařízení pro veterinární vzdělávání (EAEVE). Následná návštěva proběhla v roce 2004 s pozitivním výsledkem. Akreditace budapešťské veterinární školy byla posílena EAEVE a FVE (Federace veterinárních lékařů Evropy). Zpráva o akreditaci dospěla k závěru: „ Veterinární univerzita si může mezi svými evropskými protějšky nárokovat hrdou pozici. Její mladí absolventi se nemusí bát konkurovat svým evropským kolegům o své znalosti a praktické dovednosti.

Od roku 2004 je Maďarsko řádným členem Evropské unie, což znamená přijímání titulů v rámci EU a jejich rovnocennost s titulem od ostatních zemí EU. Budapešťský diplom je přijímán kromě zemí EU i v několika dalších zemích. Po absolvování zkoušky na palubě v Kanadě nebo USA mají absolventi nárok na pobyt a praxi v Severní Americe.

Fakta a čísla

University of Veterinary Medicine Budapest je, podle situace pro zemi s 10,5 miliony obyvatel, jedinou veterinární školou v Maďarsku. V současné době studuje asi 100, 120 a 120 studentů pro maďarské, německé a anglické programy. To znamená, že na veterinární škole máme celkem 1400 studentů. Stejně jako v případě všech státních vysokých škol v zemi je univerzita oficiálně pod dohledem ministerstva školství a její vzdělávací a výzkumné programy jsou také sponzorovány ministerstvem zemědělství a regionálního rozvoje a Maďarskou akademií věd.

58744_fb_lo_69.jpg

Místa

Budapešť

Adresa, 1. řádek
István u. 2
1078 Budapešť, Maďarsko