Nejlepší univerzity, vysoké školy a obchodní školy v

Na této stránce si můžete vyhledat škol univerzit, obchodních škol v . Budete snadno najít všechny informace o top zařadil univerzitách v . Klikněte na "Přečtěte si více " pro podrobný popis univerzity a přehled studijních programů nabízených.

Hledat na vysokých školách v a prohlížet prostřednictvím svých programů najít ty, které vám nejlépe vyhovují. Získejte všechny informace o různých možnostech studia v a porovnat školného a délku studia. Můžete ušetřit čas a obraťte se na vysokých školách v přímo: vyplnit "Žádost o bezplatné informace o " formulář, který bude vás v kontaktu s přijímací kanceláři.

Zahajte vyhledávání pro budoucí vzdělávání hned!

4 Výsledky v Lotyšsko

Latvia University of Life Sciences and Technologies

Magistr Lotyšsko Jelgava September 2019

We are one of the largest HEI in Latvia that aims to promote intellectual potential, encourage young people to acquire higher academic and professional education, develop research and contribute to the cultural development. LLU is multi-profiled and provides studies and research in Bio-sciences, Engineering-sciences and Social-sciences.


RISEBA

Magistr Lotyšsko Riga September 2019

RISEBA is a university type private higher educational institution fully accredited by the Ministry of Education and Science of the Republic of Latvia. Being one of the first private higher education institutions in Latvia, today RISEBA is among 10 largest higher education institutions in Latvia (both public and private) with almost 3000 students, including 200 international students...


University of Latvia

Bakalář Magistr M.D. Lotyšsko Riga September 2019

The University of Latvia has been founded in 1919 and currently, with its more than 14 000 students, 13 faculties and over 20 research institutes and independent study centers, is one of the largest comprehensive and leading research universities in the Baltics. The University offers more than 130 state-accredited academic and professional study programs.


Latvian Academy of Sport Education

Magistr Lotyšsko Riga September 2019

The Latvian State Institute of Physical Culture (LVFKI) started its activity on January 1, 1946 by LSSR People's Commissars Council decision.