Nejlepší univerzity, vysoké školy a obchodní školy v

Na této stránce si můžete vyhledat škol univerzit, obchodních škol v . Budete snadno najít všechny informace o top zařadil univerzitách v . Klikněte na "Přečtěte si více " pro podrobný popis univerzity a přehled studijních programů nabízených.

Hledat na vysokých školách v a prohlížet prostřednictvím svých programů najít ty, které vám nejlépe vyhovují. Získejte všechny informace o různých možnostech studia v a porovnat školného a délku studia. Můžete ušetřit čas a obraťte se na vysokých školách v přímo: vyplnit "Žádost o bezplatné informace o " formulář, který bude vás v kontaktu s přijímací kanceláři.

Zahajte vyhledávání pro budoucí vzdělávání hned!

3 Výsledky v Gruzie

BAU International University Batumi

M.D. Gruzie Batumi

BAU International University, Batumi is a newly established teaching university in Georgia, where the three fold mission of education and research is successfully carried out by highly trained academic personnel, latest technologies, laboratories and classrooms.


Georgian Technical University

Bakalář Magistr Gruzie Tbilisi

Georgian Technical University (GTU) is one of the biggest educational and scientific institutions in Georgia. The university’s main focus is to improve its position on the international higher education scene providing opportunities to learn excellent professional and academic skills maintaining internationally competitive education, research and innovation services significant for Georgia’s sustained development.


The University Of Georgia

Bakalář Magistr Gruzie Tbilisi

The University of Georgia is a high-ranking, largest private educational institution located in Tbilisi, Georgia, which, by means of funding received from the Overseas Private Investment Corporation (OPIC) has accomplished to acquire best educational infrastructure and high educational standards in the Caucasus region.