CERAH - The Geneva Centre for Education and Research in Humanitarian Action

Úvod

Read the Official Description

Středisko pro vzdělávání a výzkum v humanitární akce Kontexty, ve kterých humanitární intervence odvíjet jsou mnohem rozmanitější a složitější než kdy předtím. Mimořádné události se vyskytují v místech již trpí chronickou zaostalost, každá situace vyzývá k přijetí zvláštních a přizpůsobených odpovědí. Vzhledem k těmto složitostem, humanitární pracovníci mají zobrazovat a používat širokou škálu dovedností a schopností vyrovnat se situací ozbrojeného konfliktu, epidemie, přírodní katastrofy a sociálního vyloučení.

Výcvik a výzkum CERAH nabízí vzdělávací programy a řídí akademické výzkumné projekty mezinárodní pověsti opírající se o síť v Ženevě mezinárodních institucí a nevládních organizací.

CERAH je interdisciplinární výzkumné projekty pěstounské kritickou analýzu humanitární oblasti a humanitární práce, s cílem zlepšit výkon a podněcování zamyšlení nad odbornými postupy, politika humanitářstvím a humanitárních organizací.

V uznání širokou škálu dovedností a širokou základnu znalostí, aby humanitární profesionálové vyžadují dnes, CERAH své kurzy poskytují hloubkovou školení o předmětech, jako je mezinárodní humanitární právo, veřejné zdraví nebo projektového řízení pro nestátní neziskové organizace. Studenti se seznámí s řadou akademických pohledů, včetně antropologie, ekonomie a politických věd.

Modulární přístup ke vzdělání a odborné přípravě pro humanitární profesionály

CERAH své kurzy jsou strukturovány tak, aby nabízejí řadu možností vhodných pro lidi pracující v humanitární akce:

Master of Advanced Studies (MAS) (10 až 12 měsíců na plný úvazek / 60 kreditů) pokrývá všechny aspekty humanitární akce a umožňuje studentům také specializují na 2 oblastech svého výběru. základními cíli tohoto programu je zaměřen na získání teoretických nástrojů a praktických dovedností použitelných v současných humanitárních operací. Diploma of Advanced Studies (DAS) (4 měsíce na plný úvazek / 30 ECTS kreditů) umožňuje humanitární odborníci přemýšlet o své odborné zkušenosti a získat nové poznatky, jakož i analytické schopnosti. Program poskytuje účastníkům s přehledem koncepčních a provozních aspektů humanitární akce. Několik Certifikáty Advanced Studies (CAS) (6-7 týdny / 10 ECTS kreditů za každou CAS) nabízejí profesionálům možnost prohloubit své znalosti a dovednosti získat až v konkrétních oblastech humanitární akce. Intenzivní kurzy jsou dodávány akademiky a zkušené humanitární praktiky.

Zvláštní 8 měsíců Distanční vzdělávání Certificate of Advanced Studies - projektování strategií a projektů pro poskytování humanitární pomoci (8 měsíců / 15 ECTS kreditů) umožňuje profesionální studovat na částečný úvazek prostřednictvím distančního vzdělávání a současně uplatňovat své nové dovednosti a znalosti, aby jejich skutečné pracovní prostředí, s koučováním a pomoc. Tento kurz zahrnuje 10-ti denní polovině programu rezidenční relace v Ugandě.

Týdenní tematické semináře krátké kurzy (1 týden / 2 ECTS kreditů za každou TS) jsou interaktivní formáty školení, které umožňují účastníkům analyzovat celou řadu otázek velký význam současného humanismu. Kurzy jsou vedeny vedoucích akademiků a zkušených odborníků, kteří humanitárních řídit účastníky na vybudování analytické dovednosti a získat praktické nástroje.

Ženeva: centrum humanitární akce Ženeva je dobře známý jako mezinárodní centrum pro humanitární oblasti.

Mezinárodní výbor Červeného kříže, Lékaři bez hranic, Mezinárodní federace společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce, Vysoký komisař OSN pro lidská práva, Mezinárodní organizace pro migraci a Světová zdravotnická organizace mají své sídlo v Ženevě.

Městské další hostitelé klíčové úřady z Úřadu OSN pro koordinaci humanitární činnosti, UNICEF, UNDP, Úřadu vysokého komisaře pro lidská práva, a Human Rights Watch. Desítky mezinárodních nevládních organizací udržují kanceláře v Ženevě.

CERAH a jeho studenti těžit z unikátní přístup do těchto důležitých aktérů v humanitární oblasti, stejně jako z vazby střediska na prestižních akademických institucí v Ženevě.

Akademický excellence Lektoři a výzkumní pracovníci z několika fakult Univerzity v Ženevě (medicíny, vědy, právo, překladatelství a tlumočnictví), z Graduate Institute (IHEID) az humanitárních organizací, aby své odborné znalosti a jedinečné perspektivy obohatit multidisciplinární program CERAH je.

This school offers programs in:
  • Angličtina

Vidět Kurzy » Vidět Certificates »

Programs

Tato škola dále nabízí:

Kurzy

Tematický Seminář: Jednání V Humanitárních Nastavení

Campus forma Denní studium March 2018 Švýcarsko Ženeva

Rozvíjí dovednosti z humanitárních programů vedoucích k úspěšně vyjednávat s množstvím aktérů. Prostřednictvím přednášek a případových studií, účastníci naučí navrhovat strategii vyjednávání, která je uzpůsobena k určitému kontextu a bere v úvahu krátké, středně a dlouhodobých výsledků. [+]

Jeden z mála kurzů zaměřených na jednání, že umožňuje humanitární manažerům programů s cílem rozvíjet schopnosti, které jim umožní úspěšně vyjednávat s množstvím aktérů. Prostřednictvím přednášek a případových studií, účastníci naučí navrhovat strategii vyjednávání, která je uzpůsobena k určitému kontextu a bere v úvahu krátké, středně a dlouhodobých výsledků. Externí reproduktory patří akademiky a odborníky z praxe, a pocházejí z celé řady institucí a organizací, včetně Ženevské Akademie mezinárodního humanitárního práva a lidských práv, Mezinárodním výborem Červeného kříže a Lékaři bez hranic. KURZ CÍLE Na konci kurzu, budete moci: Z hlediska znalostí: Definovat vyjednávání a okolní koncepty Vysvětlit specifika humanitární vyjednávání Identifikovat rám a zásady, na nichž je humanitární vyjednávání založený Současnost a vysvětlit různé cíle humanitární vyjednávání Identifikovat hlavní výzvy a dilemata humanitární vyjednávání Současnost a vysvětlit čtyři pilíře zásadového vyjednávání a pochopit hlavní rozdíly mezi teorií jednání Identifikovat problémy a osvědčené postupy při práci s tlumočníkem Pokud jde o know-how a praktické dovednosti: Definovat, co je nejvhodnější strategický přístup pro humanitární vyjednávání Analyzovat prostředí, stakes, a dilemata okolní vyjednávání Design proces vyjednávání jako projekt, s přihlédnutím k vnější a vnitřní prostředí Vytvořte mapování zúčastněných stran a analýzu různých zájmů, vlivy a mocenské vztahy Identifikovat a řídit nejvhodnější interakce a komunikace režimy s různými zainteresovanými stranami, zatímco v procesu vyjednávání Rozvíjet argumentaci, která je v souladu s látkou, vztahu a principy procesu Pokud jde o analytických kompetencí: Identifikovat váš osobní styl vyjednavače a analyzovat rozmluvy otevřenost Diskutovat o etické otázky a výzvy kolem vyjednávání CERTIFIKACE Každý seminář odpovídá 2... [-]

Certificate

Zdraví Obyvatel Postižených Humanitární Krize

Campus forma Denní studium 7 týdnů April 2018 Švýcarsko Ženeva

Certifikát v Advanced Studies vybavuje humanitární odborníky s potřebnými znalostmi, aby byli schopni identifikovat a sledovat zdravotní problémy v průběhu krizí, a aby vytvořily účinné a vhodné intervenční strategie v komplexních situacích. [+]

13.dubna - 29.května 2015 Udržování a zlepšování zdravotní situace zranitelných skupin obyvatelstva se nachází v samém srdci většiny projektů podpory, a to zejména během humanitární krize. Humanitární odborníci musí být vybaven dostatečným základní znalosti, aby bylo možné identifikovat a sledovat zdravotní problémy během krize, a rozvíjet účinné a vhodné intervenční strategie ve složitých situacích. Co můžete očekávat OD tento kurz Pro humanitární pracovníky vyzvali k řízení zdravotních projektů Tento kurz přináší klíčové znalosti a dovednosti potřebné k vytvoření účinné intervence v oblasti zdraví pro zdravotnické pracovníky, kteří se chtějí přestěhovat do humanitární oblasti, tento kurz přinese povědomí a schopnosti přizpůsobit své znalosti na humanitární kontext , [-]