Keystone logo

1 Zdravotní péče Programy v Podiatrická sportovní medicína 2024

Filtry

Filtry

 • Zdravotní péče
 • Podiatrická medicína
 • Podiatrická sportovní medicína
Studijní obory
 • Zdravotní péče (1)
 • Zpět do hlavní kategorie
Místa
Najděte další místa
Druh titulu
Doba trvání
Studijní tempo
Jazyk
Jazyk
Studijní formát

  Popular degree type

  Popular study format

  Zdravotní péče Programy v Podiatrická sportovní medicína

  Co je to podiatrická sportovní medicína?
  Podiatrická sportovní medicína je obor podiatrie, který se zabývá prevencí, diagnostikou a léčbou poranění nohou a kotníku souvisejících se sportem a cvičením. Lékaři podiatrické sportovní medicíny jsou speciálně vyškoleni v biomechanice chodidla a kotníku a tyto znalosti využívají k prevenci a léčbě zranění.

  Jaké kariéry jsou k dispozici v Podiatric Sports Medicine?
  Někteří podiatři s tituly podiatrické sportovní medicíny pracují v soukromé praxi, zatímco jiní pracují v nemocnicích nebo na klinikách. Sportovní pediatristé mohou také pracovat jako součást týmu zdravotnických pracovníků v zařízení sportovní medicíny. Lékaři podiatrické sportovní medicíny by se také mohli zapojit do výzkumu, výuky nebo psaní o své specializaci.

  Jaké jsou výhody studia podiatrické sportovní medicíny?
  Studium podiatrické sportovní medicíny má mnoho výhod. Podiatři, kteří se specializují na tuto oblast medicíny, mohou pomoci předcházet a léčit zranění související se sportem a cvičením. Jejich práce umožňuje elitním sportovcům bezpečně fungovat a mohou také pomoci rehabilitovat lidi, kteří se zranili cvičením nebo atletickou činností. Sportovní podiatři často spolupracují s dalšími zdravotnickými pracovníky, jako jsou ortopedie a fyzioterapeuti, aby svým pacientům poskytli komplexní péči.

  Jaké tituly jsou k dispozici v podiatrické sportovní medicíně?
  Existuje několik typů stupňů v podiatrické sportovní medicíně. Někteří podiatři absolvují čtyřletý vysokoškolský titul před vstupem do školy podiatrie, zatímco jiní vstupují do školy podiatrie po ukončení dvou let vysoké školy. Sportovní podiatři musí absolvovat čtyři roky podiatrické školy a složit zkoušku národní rady, aby získali licenci. Po ukončení výcviku se lékaři podiatrické sportovní medicíny mohou rozhodnout pro stipendium nebo pobyt v této specializaci.

  Co budu studovat během studia Podiatric Sports Medicine?
  Během studia v podiatrické sportovní medicíně budete studovat biomechaniku chodidla a kotníku a také to, jak předcházet a léčit zranění související se sportem a cvičením.Dozvíte se také o dalších aspektech zdravotní péče, jako je ortopedie, fyzikální terapie, a výživa.