Keystone logo

15 Zdravotní péče Programy v Zdravotní péče Medicína Pneumologie 2024

Filtry

Filtry

  • Zdravotní péče
  • Medicína
  • Pneumologie
Studijní obory
  • Zdravotní péče (15)
  • Zpět do hlavní kategorie
Místa
Najděte další místa
Druh titulu
Doba trvání
Studijní tempo
Jazyk
Jazyk
Studijní formát

Zdravotní péče Programy v Zdravotní péče Medicína Pneumologie

Co je to pulmonologie?
Pulmonologie je studium onemocnění, které postihují plíce a dýchací systém. To zahrnuje stavy, jako je astma, CHOPN, rakovina plic a pneumonie. Pulmonologové jsou lékaři, kteří se specializují na diagnostiku a léčbu těchto stavů.

Proč studovatPulmonologie?
Pulmonologie se zabývá nemocemi, které mohou být extrémně oslabující a dokonce smrtící, pochopením toho, jak tyto nemoci fungují, mohou pulmonologové vyvinout lepší léčbu a nakonec zachránit životy. Plicní stavy jsou stále častější kvůli znečištění ovzduší a kouření, takže roste potřeba pulmonologů.

Různé typy stupňů pulmonologie
Existuje několik různých typů stupňů, které lze získat v pulmonologii. Lékař (MD) nebo lékař osteopatické medicíny (DO) může dokončit pobyt v plicní medicíně, která obvykle trvá tři roky. Po ukončení pobytu se někteří pulmonologové mohou rozhodnout specializovat se na určitou oblast oboru, jako je kritická péče pulmonologie nebo intervenční pulmonologie. Alternativně mohou studenti získat magisterský titul nebo doktorát z plicní vědy nebo jiného příbuzného oboru. Dokončení těchto programů obvykle trvá dva až čtyři roky.

Co budu studovat během studia Pulmonologie?
Kurikulum pro stupeň Pulmonologie se bude lišit v závislosti na konkrétním programu, který si vyberete. Můžete očekávat, že budete studovat témata, jako je anatomie a fyziologie plic, patofyziologie plicních onemocnění, diagnostické testování a postupy a možnosti léčby.