Keystone logo

8 Zdravotní péče Programy v Zdravotní péče Medicína Ortotika 2024

Filtry

Filtry

  • Zdravotní péče
  • Medicína
  • Ortotika
Studijní obory
  • Zdravotní péče (8)
  • Zpět do hlavní kategorie
Místa
Najděte další místa
Druh titulu
Doba trvání
Studijní tempo
Jazyk
Jazyk
Studijní formát

Zdravotní péče Programy v Zdravotní péče Medicína Ortotika

Co je to protetika?
Ortotika je obor medicíny, který se zabývá návrhem, výrobou a montáží ortotických přístrojů. Ortotické přístroje se používají k podpoře, zarovnání, prevenci a nápravě deformací nebo funkčních omezení kosterního systému a kloubů, svalů, šlach a vazů. Tato zařízení se používají k obnovení funkce a zlepšení kvality života pacientů s poruchami pohybového aparátu.

Jaké pracovní pozice mohu získat v ortotice?
Lidé, kteří pracují jako ortotisté, se často podílejí na rehabilitaci pacientů po úrazu nebo chirurgickém zákroku. Spolupracují s dalšími zdravotnickými pracovníky, jako jsou fyzioterapeuti a ergoterapeuti, aby poskytli komplexní plán péče. Ortotika je rostoucí pole s rostoucí poptávkou po kvalifikovaných ortotikách. Pracovní místa jsou k dispozici ve veřejném i soukromém sektoru, a existují příležitosti pracovat v nemocničním i komunitním prostředí.

Jak se mohu stát ortotistou?
Chcete-li se stát ortotistou, budete muset dokončit uznávanou terciární kvalifikaci v ortotice. Jedná se obvykle o čtyřletý bakalářský titul, pak postgraduální program a jednoroční pobyt.

Co budu studovat během studia ortotiky?
Během studia ortotiky budete studovat řadu předmětů včetně anatomie člověka, fyziologie, biomechaniky, analýzy chůze a vědy o materiálech.