Keystone logo

1 Zdravotní péče Programy v Zdravotní péče Přidružená zdravotní péče Medicínské Zobrazování Mamografie 2024

Filtry

Filtry

  • Zdravotní péče
  • Přidružená zdravotní péče
  • Medicínské Zobrazování
Studijní obory
  • Zdravotní péče (1)
  • Zpět do hlavní kategorie
Místa
Najděte další místa
Druh titulu
Doba trvání
Studijní tempo
Jazyk
Jazyk
Studijní formát

Zdravotní péče Programy v Zdravotní péče Přidružená zdravotní péče Medicínské Zobrazování Mamografie

Co je mamografie?
Mamografie (také nazývaná mamogram) je rentgenové vyšetření prsou používané k detekci a diagnostice onemocnění prsu. Používají se také v medicíně k screeningu rakoviny prsu, diagnostice nebo sledování jejích změn.

Jaké pracovní pozice mohu získat v mamografii?
Mamografové jsou zdravotničtí pracovníci, kteří se specializují na používání rentgenových paprsků k vytváření snímků prsou. Pracují v nemocnicích, klinikách nebo soukromých praktikách s jinými odborníky, jako jsou radiologové. Někteří mamografové také vyučují kurzy na vysokých školách a univerzitách.

Jak se mohu stát mamografem?
Chcete-li se stát mamografem, musíte absolvovat akreditovaný vzdělávací program. Mamografické programy obvykle trvají dva až čtyři roky a zahrnují anatomii, fyziologii, lékařské zobrazování, a kurzy radiační bezpečnosti. Po absolvování vzdělávacího programu, v závislosti na zemi, můžete mít nárok na mamografickou certifikační zkoušku. Jakmile složíte zkoušku a získáte certifikaci, můžete se ucházet o zaměstnání jako mamograf.

Co budu studovat během mého mamografického studia?
Studenti se seznámí s fyzikou rentgenových paprsků, anatomií a fyziologií prsu a jak ovládat mamografické zařízení. Budou také studovat detekci a diagnostiku rakoviny prsu a metody snižování radiační expozice.