Keystone logo

Warsaw Film School

A logo

Úvod

Warsaw Film School - 15 let ve filmu a inovacích

Warsaw Film School založil v roce 2004 polský filmový režisér, producent a scenárista Maciej Slesicki a jeden z nejpopulárnějších herců v zemi, Boguslaw Linda - hlavní hrdina posledního filmu Andrzeje Wajdy „Afterimage“.

Akademie je jedinečnou filmovou institucí, jednou ze tří v zemi, která uděluje diplomy BA, a jedinou uměleckou školou pod záštitou ministerstva kultury, která má BA mezinárodní studia v angličtině.

Warsaw Film School sídlí v hlavním městě Polska a je centrem filmového vzdělávacího centra, které zahrnuje také filmovou profilovanou střední školu, střední školu, odbornou školu, arthouse cinema Kino Elektronik a produkční společnost.

Lektoři Warsaw Film School jako je helmer Krzysztof Zanussi a Bartosz Konopka, nominovaní na Oscara, patří k nejuznávanějším polským a mezinárodním filmařům, odborníkům v oblasti filmu a nových médií. V roce 2010 se společnost Warsaw Film School přestěhovala do zcela nového kampusu s kapacitou 2 600 metrů čtverečních, který nabídl prostor pro natáčení filmů a fotografií, temné místnosti, postprodukční zařízení a špičkové zvukové studio.

Naše absolventka Dorota Kobiela byla nominována na Oscary 2018 za „Milující Vincent“. Toto byla druhá nominace na Oscara, na kterou mohou být naši absolventi školy hrdí. První dostal v roce 2015 Tomasz Śliwiński za dokumentární krátký předmět „Naše kletba“.

Warsaw Film School je v srdci Polska, země, která produkuje přibližně 60 celovečerních filmů ročně a je zapojena do 20 až 30 mezinárodních koprodukčních projektů ročně. Sídlíme uprostřed dynamicky se rozvíjejícího audiovizuálního trhu se silnou filmovou tradicí a upřímnou vazbou na film jako způsob osobního a politického vyjadřování.

Warsaw Film School pořádá řadu vzdělávacích, uměleckých a profesionálních akcí, včetně Script Fiesta - jediného plně otevřeného evropského festivalu věnovaného umění psaní na plátno. Každý rok se stovky profesionálů sejdou na týden mistrovských kurzů, workshopů, nadhazování a společenských akcí. Na seznamu speciálních hostů jsou Joe Eszterhas, Pilar Alessandra, Linda Aronson, Jane Campion a vítěz Sundance 2016 z Izraele - Elite Zexer.

Místa

  • Warsaw Film School 7 gen. Zajączka st., 01-518, Warsaw

Otázky