Keystone logo
University of Parma

University of Parma

University of Parma

Úvod

Univerzita

University of Parma , která se může pochlubit tisíciletou historií, má nyní asi 30 000 studentů a 1739 profesorů, výzkumných pracovníků a administrativních pracovníků. Jeho bohatý katalog kurzů se skládá ze 42 kurzů prvního stupně, 47 kurzů druhého cyklu (9 z nich je výhradně v angličtině) a 7 jednocyklových kurzů (1 z nich je v angličtině) uspořádaných do 9 oddělení. V centru města najdete katedry umění a humanitních věd, ekonomiky, práva a politiky, medicíny a chirurgie a veterinární vědy. Ostatní vědecká oddělení (chemie, vědy o živé přírodě a udržitelnost životního prostředí; strojírenství a architektura; potraviny a léčiva; matematické, fyzikální a počítačové vědy) se nacházejí v kampusu univerzity, oblasti s rozlohou 77 hektarů na jižní straně města, která také hostí zbrusu nový Technopole a nejmodernější sportovní zařízení pro všechny studenty.

Kromě toho je Parma velmi pěkné město v lidském měřítku, kde je příjemný život a obyvatelé jsou přátelští a vstřícní: není náhodou, že více než polovina našich studentů pochází z jiných italských provincií, a proto je naše univerzita hodnocena mezi nejlepšími v počtu nerezidentských studentů. Vítejte, výzkum, pozornost a inovace: jsou to klíčové prvky k úplnému splnění našeho poslání, kterým je poskytnout vám úplnou a autentickou zkušenost osobního, intelektuálního a profesionálního růstu. Jste skutečně centrem všech našich aktivit, srdcem jedné z nejdůležitějších evropských univerzit, která si stále zachovává svou prastarou prestiž a zároveň se promítá do budoucnosti.

Vědeckovýzkumné činnosti světové úrovně

Dnes je více než kdy dříve „inovace“ jedním z klíčových slov University of Parma . Ve strukturách University of Parma existují vědecko-výzkumné činnosti světové excelence. Výzkumné oblasti sahají od agropotravinářství po biotechnologie, od farmaceutických inovací po experimentální medicínu, nemluvě o důležitosti studií v právní, ekonomické, humanistické, inženýrské, architektonické a veterinární medicíně. Mezi excelence nesmíme zapomenout na objevy „zrcadlových neuronů“ v oblasti Neurovědy, studie v oblasti informačního inženýrství, které vedly k vytvoření autonomních vozidel (bez řidiče), studie v oblasti matematiky a ty v oboru potravinářský sektor, ve kterém si University of Parma - i díky své poloze ve středu Food Valley - klade za cíl upevnit svůj status referenčního bodu, a to nejen na regionální úrovni.

Tecnopolo a aplikovaný výzkum

Dalším základním prvkem University of Parma je činnost prováděná v rámci Tecnopolo, kde se může rozvíjet jak aplikovaný výzkum mezirezortních center, tak „laboratoře“ partnerských společností univerzity v rámci výzkumných aktivit, v rámci kampusu, který je srdcem inovace pro celou oblast.

Potravinový projekt

Potravinový projekt je iniciativa propagovaná University of Parma s cílem harmonizovat a posílit dovednosti a kompetence již existující na univerzitě, na úrovni výzkumu a výuky, v potravinářském sektoru a podporovat vědeckou interakci mezi univerzitami , průmyslová odvětví, výzkumná střediska as národními a mezinárodními vzdělávacími institucemi. Cílem je, aby se University of Parma stala uznávaným evropským centrem v oblasti technologie potravin a výživy.

Přístup ke studijním kurzům

Občané EU najdou všechny relevantní přístupové informace ZDE

Přístup státních University of Parma je zaručen prostřednictvím postupů podrobně popsaných na národním webovém portálu „Studiare in Italia“.

Statistika

University of Parma , který se může pochlubit tisíciletou historií, má nyní asi 30 000 studentů a 1 739 profesorů, výzkumníků a administrativních pracovníků. Jeho bohatý katalog kurzů se skládá ze 42 kurzů prvního cyklu, 47 kurzů druhého cyklu (z nichž 9 probíhá výhradně v angličtině) a 7 kurzů s jedním cyklem (z nichž 1 probíhá výhradně v angličtině) organizovaných do 9 kateder.

    Místa

    • Parma

      via Università, 12, 43121, Parma

    Otázky