Keystone logo
University of Miskolc

University of Miskolc

University of Miskolc

Úvod

Areál tradic, znalostí a ducha komunity

Nachází se v uvolněné atmosféře

Unikátní kampus v krásném přírodním prostředí, moderní laboratoře, posluchárny, dílny, koleje a zázemí pro sport, kulturu i zábavu – to je University of Miskolc .

University of Miskolc , založená v roce 1735, jako institut odborné přípravy pro hornictví a hutnictví, sloužící jako vzor mnoha polytechnickým institutům ve světě, vždy zaujímala významné postavení v kultivaci věd, v odborném vzdělávání a školení. Během několika posledních desetiletí 20. století se instituce rozvinula v plnohodnotnou barevnou univerzitu s tradičními třemi technickými fakultami (vědy o Zemi, vědy o materiálech, strojní inženýrství a informatiky) a novými fakultami ekonomie, práva, umění a fakulty. Humanitní, zdravotnická a hudební studia, dále kurzy dalšího vzdělávání nebo vyšší odborné přípravy. Univerzita má přibližně 10 000 studentů a téměř 600 akademických pracovníků, kterým pomáhá přibližně stejný počet technických a administrativních zaměstnanců.

Většina budov univerzity se nachází v Egyetemvárosu („Univerzitní město“), jedinečném a prostorném kampusu, který byl postaven podle vzoru amerického kampusu a je obklopen rozlehlým parkem. Univerzitní město – se svými 850 000 metry čtverečními – je součástí města Miskolc. Bartók Béla Music Institute, který byl integrován do univerzity v roce 1997, lze nalézt v Paláci hudby v centru města.

Univerzita má smlouvy o spolupráci s více než 150 zahraničními univerzitami a 160 bilaterálních dohod v rámci programu mobility ERASMUS. University of Miskolc je první maďarskou institucí, která v roce 2008 získala ocenění „Higher Education Quality Award“.

Dlouhé historické tradice jsou kombinovány s novými směry ve výzkumu a vzdělávání. O vysoké kvalitě vzdělávání na University of Miskolc svědčí nejen počet získaných odborných ocenění, ale i zvyšující se zájem zahraničních a maďarských studentů vybrat si University of Miskolc pro studium na nejvyšší akademické úrovni. Naši absolventi jsou žádáni širokou škálou potenciálních zaměstnavatelů.

Miskolc je město na severovýchodě Maďarska a je známé především svým průmyslem. Je také sídlem župy Borsod-Abaúj-Zemplén a vědeckým a kulturním centrem severomaďarského regionu.

Z Miskolce je slavná vinařská oblast Tokaj na dosah a můžete podnikat pěkné výlety do nedalekých hor a jezer nebo do historických měst včetně Egeru, Sárospataku a krásného Szilvásváradu.

University of Miskolc vítá cílevědomé a motivované studenty, kteří chtějí získat kvalifikaci v tradičním, ale moderním a svěžím akademickém prostředí.

Přijímací řízení

Vlastnosti kampusu

 • Velikost kampusu:

  30

 • Výrazná architektura:

  4

 • Počet budov:

  13

 • Ubytování:

  7 dormitories

Místa

 • Miskolc

  H-3515 Miskolc-Egyetemváros, , Miskolc

Otázky