Keystone logo
University of Groningen

University of Groningen

University of Groningen

Úvod

University of Groningen

University of Groningen je 100 nejlepších výzkumných univerzit s globální perspektivou. V současné době jsme na 75. místě v žebříčku Times Higher Education a nabízíme více než 30 bakalářských programů vyučovaných v angličtině a více než 125 magisterských programů. Univerzita byla založena v roce 1614 a je jednou z nejstarších výzkumných univerzit v Nizozemsku. Jsme skutečně mezinárodní univerzita s více než 36 000 studenty a 9 000 zahraničními studenty z více než 120 různých národností.

Proč si vybrat Groningen?

Vzdělávání nejvyšší kvality : University of Groningen nabízí pestrou škálu zajímavých, vysoce uznávaných studijních programů. Jako student se vám dostane kvalitního dohledu a budete mít na výběr z mnoha možností. Univerzita University of Groningen byla oceněna značkou kvality „Nejlepší tradiční univerzita v Nizozemsku“.

Špičkový výzkum: patříme mezi špičkové výzkumné univerzity v Evropě. V roce 2016 získal náš profesor Ben Feringa Nobelovu cenu za chemii. Univerzita provádí průlomový a společensky relevantní výzkum a náš výzkum staví mosty mezi obory.

Pulzující studentský život : Groningen je pulzující studentské město. Jeho populace má nejnižší průměrný věk v Nizozemsku. Každý čtvrtý z 200 000 obyvatel je student. Studenti jsou vidět všude: studují v parku, užívají si nočního života a pracují na různých částečných úvazcích. Groningen je bezpečné a zelené město pro život a bylo vybráno jako jedno z nejšťastnějších měst v Evropě.

400 let reputace : University of Groningen má bohatou historii a vynikající pověst. Během 400 let existence na univerzitě studovalo nebo pracovalo mnoho velmi talentovaných lidí v různých oborech, včetně čtyř nositelů Nobelovy ceny, první studentky univerzity v Nizozemsku, první lektorky, prvního nizozemského astronauta a prvním prezidentem Evropské banky.

Skutečně mezinárodní : Jsme známí naší velkou mezinárodní komunitou. V Groningenu ročně studuje téměř 6 000 zahraničních studentů z více než 120 zemí. Žít v Groningenu bez nizozemštiny není problém; budete si moci objednat jídlo, nakupovat oblečení a dokonce absolvovat sportovní kurzy v angličtině. University of Groningen má silné mezinárodní spojení, což znamená, že část svého titulu můžete snadno strávit studiem v zahraničí. Nabízíme také několik unikátních mezinárodních magisterských programů ve spolupráci s dalšími velkými evropskými univerzitami.

Bakalářské programy

Nabízíme více než 30 bakalářských programů vyučovaných v angličtině. Devět našich bakalářských programů získalo značku kvality „ Top Degree Program “.

Magisterské programy

V současné době nabízí University of Groningen více než 125 magisterských programů vyučovaných v angličtině, z nichž 18 je v Nizozemsku hodnoceno jako „nejlépe hodnocený program“.

fakulty

Výzkum a vzdělávání na University of Groningen jsou organizovány v rámci 11 různých fakult. Tyto fakulty jsou:

Fakulta ekonomiky a podnikání
Fakulta behaviorálních a sociálních věd
Fakulta teologie a religionistiky
Fakulta umění
Fakulta lékařských věd
Právnická fakulta
Fakulta prostorových věd
Filosofická fakulta
Přírodovědecká fakulta
University College Groningen
Campus Fryslân

Stipendia a financování

Univerzita se zavázala uznávat excelenci v akademických výsledcích tím, že nabízí řadu stipendií pro mezinárodní studenty a výzkumné pracovníky. Pro zahraniční studenty, kteří jsou motivováni ke studiu bakalářského, magisterského a doktorského studia, je k dispozici několik stipendií. programů a také na výměnné pobyty, krátké kurzy a výzkumné pobyty na naší univerzitě.

Žebříčky

University of Groningen

Požadavky na přijetí do programu

Prokažte své odhodlání a připravenost uspět na obchodní škole složením zkoušky GMAT – nejpoužívanější přijímací zkoušky, která měří vaše schopnosti kritického myšlení a uvažování.

Stáhněte si mini kvíz GMAT a získejte představu o otázkách, které ve zkoušce najdete.

Místa

 • Groningen

  University of Groningen PO Box 72

  • Leeuwarden

   Wirdumerdijk 34, CE Leeuwarden Netherlands, 8911, Leeuwarden

   Otázky