Keystone logo
University of Gothenburg, Sahlgrenska Academy (Faculty of Medicine) Magisterský titul ve vědě o veřejném zdraví
University of Gothenburg, Sahlgrenska Academy (Faculty of Medicine)

Magisterský titul ve vědě o veřejném zdraví

Gothenburg, Švédsko

2 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

02 Sep 2024

SEK 310 000 / per course

Na kampusu

Úvod

Magisterský program ve vědě o veřejném zdraví je určen pro ty, kteří se zajímají o zdraví a veřejné zdraví. Náš program poskytuje studentům dovednosti, které potřebují pro strategickou a praktickou práci s veřejným zdravím, jak na národní, tak na mezinárodní úrovni. Dozvíte se, jaké individuální a strukturální faktory ovlivňují zdraví a jaké podmínky zajišťují jednotlivcům dobré zdraví a rovnost ve zdraví. Po absolvování programu budete mít řadu kariérních příležitostí a můžete pokračovat v doktorském studiu.

Zajímáte se o zdraví a zlepšování veřejného zdraví? Chcete něco změnit a řídíte se myšlenkou zajištění rovnosti ve zdraví? Pak byste se měli přihlásit do magisterského programu ve vědě o veřejném zdraví. Naši studenti jsou vyškoleni, aby byli schopni pracovat s veřejným zdravím, a to jak na národní, tak na mezinárodní úrovni. Nabízíme mezinárodní studijní prostředí, kde se setkáte s dalšími studenty z celého světa.

Proč jsou mezi různými skupinami lidí tak velké rozdíly ve zdraví? Jaké jsou relevantní faktory ovlivňující zdraví a jak můžeme zlepšit životy lidí? To jsou některé z problémů veřejného zdraví, kterým čelíme. Ke snížení rozdílů mezi skupinami ak dosažení dlouhodobého a spravedlivého zlepšení veřejného zdraví je zapotřebí široké a mezioborové perspektivy. Je potřeba, aby vyškolení vědci v oblasti veřejného zdraví studovali tyto problémy a formulovali a vyhodnocovali úsilí v oblasti veřejného zdraví.

Magisterský program ve vědě o veřejném zdraví učí studenty ústředním teoriím a metodám oboru. Tento dvouletý program je vyučován v angličtině. Cílem programu je poskytnout vám nástroje potřebné k tomu, abyste byli schopni plánovat, provádět a hodnotit práci v oblasti veřejného zdraví a pracovat na snižování systematických rozdílů ve zdraví v populaci.

Dozvíte se také o epidemiologii, sociální epidemiologii, kvantitativních a kvalitativních výzkumných metodách a teoriích a metodách zdravotnické ekonomiky. Nabízíme úvodní i pokročilý kurz ekonomie zdravotnictví.

Co nabízíme

  • Mezinárodní prostředí – seznamte se s učiteli a studenty z celého světa
  • Mix akademického prostředí – studium u lékařů, učitelů, právníků a dalších profesí
  • Úvodní a pokročilý kurz ekonomie zdravotnictví
  • Možnosti delších stáží
  • Možnost studia a stáží v zahraničí
  • Centrálně umístěný kampus v blízkosti restaurací a zábavy
  • Co by kamenem dohodil od parku Slottsskogen, botanické zahrady a dalších zelených ploch

Přijímací řízení

Poplatek za studium programu

Vybavení

O Škole

Otázky