Keystone logo
University College Cork

University College Cork

University College Cork

Úvod

Studijní destinace Irsko – bezpečná, přátelská a jediná rodilá anglicky mluvící země v EU.

University College Cork (UCC), která se nachází na jižním pobřeží Irska, se rozkládá na 42 akrech malebného zalesněného pozemku a je jen 10 minut chůze od pulzujícího centra města Cork.

UCC má více než 22 000 studentů z více než 100 zemí. S téměř 4 000 studenty a třetinou našich zaměstnanců ze zámoří je UCC skutečným místem mezinárodního učení.

Zařadil do top 2% univerzit po celém světě, to bylo voleno Sunday Times University of the Year třikrát v posledních deseti letech, a 8. ve světě v prestižním IMPACT. Byli jsme také první univerzitou na světě, která získala zelenou vlajku za šetrnost k životnímu prostředí, a udržitelnost zde bereme velmi vážně!

Pokud jde o kariéru našich studentů, lišíme se od UCC se 100. místem na světě podle náborových pracovníků pro zaměstnatelnost našich absolventů. UCC vede sektor v Irsku v oblasti zaměstnatelnosti absolventů. Přes 90 % všech našich absolventů je v zaměstnání nebo dále studuje do devíti měsíců od ukončení studia. Kariérní služby UCC vám umožní urychlit a pokročit ve vaší kariéře prostřednictvím závazku UCC prosazovat zaměstnatelnost. 2letá pracovní víza „stay back“ pro studenty ze zemí mimo EU a úžasné možnosti pracovní stáže pro všechny!

University College Cork nabízí bezkonkurenční šíři a kvalitu pregraduálních a postgraduálních kurzů napříč všemi hlavními obory. Na našich 4 vysokých školách si můžete vybrat z více než 100 bakalářských titulů a více než 200 postgraduálních kurzů:

 • Vysoká škola umění, keltských studií a společenských věd
 • Vysoká škola obchodní a práva
 • College of Science, Engineering & Food Science
 • College of Medicine & Health

Když začnete na UCC, zahájíte svou cestu vzdělávání třetí úrovně na jedné z předních irských univerzit, budete patřit do živé komunity a my vám pomůžeme stát se člověkem a profesionálem, kterým chcete být #BeginBelongBecome .

Naše bakalářské kurzy jsou na úrovni bakalářského studia, některé mají integrovanou magisterskou.

Naše postgraduální komunita je postavena na základech akademické excelence. UCC je prostředí, kde si vytvoříte trvalá profesionální i osobní přátelství, která budou nedílnou součástí vašeho intelektuálního rozvoje a vaší budoucí kariéry. Naše postgraduální kurzy zahrnují magisterské a magisterské studium prostřednictvím výzkumu, strukturované doktorské programy a odborné doktoráty. Naše kurzy jsou nabízeny na plný nebo částečný úvazek. Jsme hrdí na to, že máme jednu z nejvyšších postgraduálních zaměstnanosti v Irsku, kde 95 % absolventů UCC vstupuje do zaměstnání po ukončení studia.

Výzkum

Věděli jste, že UCC je také jednou z předních výzkumných univerzit v Irsku? Ve skutečnosti jsme v Irsku na prvním místě v příjmech z výzkumu z průmyslových zdrojů. Máme více než 70 výzkumných center a ústavů a dosud jsme obdrželi devět ocenění Evropské výzkumné rady (ERC)! Jako mezinárodně konkurenceschopná, globálně zaměřená instituce vedená výzkumem. UCC upřednostňuje výzkum v oblastech, které jsou významné na nejvyšší mezinárodní úrovni. Mezi ně patří výzkum UCC v oblasti potravin a zdraví, fotoniky a perinatální medicíny, který je uznáván jako přední světová. V UCC sídlí několik špičkových irských výzkumných center: Tyndall National Institute (mikrosystémy, fotonika, nanotechnologie) a APC Microbiome Institute (zdraví potravin, funkční potraviny), oba uznávané jako globální lídři. Environmental Research Institute provádí výzkum v oblasti klimatu, udržitelné společnosti a oběhového hospodářství.

Tady v UCC vám umožníme a umožníme vám pozorovat a ptát se, rozlišovat a přemýšlet, analyzovat a jednat, posílit váš potenciál a posílit vaše ambice! Budete mít své vlastní individuální cíle, sny a naděje do budoucnosti a my tu budeme, abychom vám je pomohli dosáhnout.

Objevte UCC - náš domov, váš domov!

Žebříčky

V roce 2020 University College Cork oslavila 10 let od chvíle, kdy se stala první univerzitou na světě oceněnou zelenou vlajkou Nadace pro environmentální vzdělávání (FEE). Green Campus zahrnuje sedmikrokový program a cyklus neustálého zlepšování. Kampusy jsou každé 3 roky plně přehodnoceny skupinou externích odborníků. UCC úspěšně obnovila svou zelenou vlajku 4krát.

 • První univerzita na světě, která získala Zelenou vlajku.
 • Celosvětově se umístil na 9. místě v žebříčku udržitelných univerzit UI Green Metric World University.
 • Umístil na 1. místě v Evropě pro SDGs 2 a 14.
 • Na 32. místě na světě z hlediska dopadu na cíle udržitelného rozvoje OSN.
 • První univerzita na světě, která dosáhla normy ISO 50001 Energy Management Standard.
 • 12 včelích úlů a více než 700 000 včelích opylovačů sídlících v našem kampusu North Mall.

University College Cork je instituce oceněná mnoha cenami s historií nezávislého myšlení a v prosinci 2020 jsme oslavili 175. výročí.

 • Irská univerzita roku Sunday Times byla zvolena rekordně 5krát a 10 výzkumníků UCC se umístilo v Top 1 % svých oborů.
 • Zařazeno mezi 2 % nejlepších univerzit na světě a hrdé na to, že je University of Sanctuary.
 • Více než 90 % našich studentů je v zaměstnání/dalšímu studiu a 90 % našich programů má příležitosti k pracovní stáži.
 • První zelený kampus na světě a v 10 nejlepších univerzitách po celém světě pro udržitelnost.
 • Více než 200 000 absolventů po celém světě s 5 pobočkami ve 3 zemích.

Statistika

 • Podíl pracovníků na akademických nebo výzkumných pozicích (%) 57,7
 • Podíl akademických pracovníků s doktorandskou kvalifikací (%) 78,6
 • Procento výzkumných pracovníků v souladu s kariérní strukturou výzkumu (%) 99,7
 • 4 vysoké školy
 • 28 škol
 • 139 oddělení

  Vlastnosti kampusu

  Živý a otevřený kampus UCC má studentům co nabídnout. Máme celkem 57 klubů a 110 spolků nabízejících více než 4 000 akcí ročně. V UCC je pro každého něco!

  UCC se může pochlubit nejmodernějším sportovním zařízením Mardyke Arena a sport hraje důležitou roli při propojování studentů a zapojení se širší komunitou. Naši studenti a absolventi vyhráli několik medailí na olympijských hrách v Tokiu 2020, budete zde ve skvělé společnosti!

  Nové centrum v UCC vytváří inovativní a inkluzivní sociální dynamiku v centru kampusu, která usnadňuje vzdělávací komunity, vytváření sítí, interakci se studenty, internacionalizaci a poskytování služeb vstřícných studentům.

  Studentský a městský život

  Zahraniční studenti, kteří byli zvoleni za nejlepší studentskou zkušenost v roce 2020 a znovu v roce 2021, se mohou ponořit do bohatých sociálních a kulturních zkušeností na UCC. Cork nabízí studentům všechny výhody rušného, pulzujícího a kosmopolitního města a zároveň si zachovává známost malého města a studenti UCC se mohou městem snadno pohybovat pěšky. Město a univerzita dobře spolupracují a poskytují studentům bohaté akademické i mimoškolní zkušenosti. Cork je známý jako hlavní město potravin Irska. „Lonely Planet“ to pěkně shrnul, když napsal, že „Vše dobré o Irsku lze nalézt v hrabství Cork“. Město se také nachází spolu se světoznámou 'Wild Atlantic Way', zatímco jeho letiště je skutečnou branou do Evropy.

  Ubytování

  Zvolen nejzelenější a také nejbezpečnější kampus v Irsku a jeden z nejbezpečnějších na světě. Existuje pět účelových studentských apartmánových komplexů provozovaných UCC Campus Accommodation, všechny se nacházejí v docházkové vzdálenosti od hlavního kampusu.

  Zelený kampus

  Green Campus byl duchovním dítětem našich vlastních studentů Environmental Society (EnviroSoc), kteří před 15 lety vyjádřili znepokojení nad praktikami environmentálního managementu na akademické půdě. Předseda této společnosti nyní slouží jako spolupředseda našeho výboru pro zelený kampus (GCC). Druhým spolupředsedou je místopředseda naší Studentské unie. GCC je vedena studenty a je silně podporována Výkonným orgánem cechu a klubů společností UCC. Klíčoví zaměstnanci zodpovědní za chod univerzity také zasedají ve výboru Green Campus. Výbor se schází jednou za čtrnáct dní a je primárním způsobem účasti studentů na řízení univerzity z hlediska udržitelnosti. GCC přispívá k půlročním schůzím Zeleného fóra, kterému předsedá náš prozatímní univerzitní prezident, prof. John O'Halloran, a náš ředitel budov a nemovitostí Mark Poland. Green Forum přebírá své členy napříč všemi funkcemi v rámci univerzity, včetně kolegů z budov a nemovitostí, nákupu, poskytovatelů služeb, výuky a vzdělávání, výzkumu a studentských vedoucích. Fórum zajišťuje kontinuitu a strategický dohled v průběhu akademického cyklu.

  UCC si trvale vede velmi dobře v mezinárodních žebříčcích udržitelnosti (UI Green Metric, THE Impact Ranking) a byla první univerzitou mimo Severní Ameriku, které byla udělena Zlatá hvězda od Asociace pro pokrok v udržitelnosti ve vysokoškolském vzdělávání. Jsme členem EAUC, Alliance for Sustainability Leadership in Higher Education, a jsme signatáři SDG Accord, kolektivní reakce vysokoškolského vzdělávání na cíle udržitelného rozvoje OSN.

   Stipendia a financování

   Místa

   • Cork

    College Road, , Cork

   Otázky