Keystone logo
University of Antwerp

University of Antwerp

University of Antwerp

Úvod

Naše univerzita se nachází ve městě Antverpy, v srdci Belgie a Evropy. Antverpský přístav je jedním z největších na světě. Město Antverpy není jen starobylé středověké a barokní město plné historie. Je to také rušná metropole s pulzující společenskou scénou, působivou architekturou a kulturními kontrasty. Žije zde přes 170 národností, více než v New Yorku! Tato kosmopolitní atmosféra se odráží také na University of Antwerp .

Prvotřídní výzkum a vzdělání dělají z University of Antwerp skvělé místo pro studium a práci. Podporujeme propojení mezi výzkumem a vzděláváním. Internacionalizace je klíčem k našemu poslání. Není náhodou, že University of Antwerp je partnerem velmi slibné evropské univerzitní sítě, Mladých univerzit pro budoucnost Evropy www.YUFE.eu.

Jako domov daleko od domova pro více než 20 000 studentů se University of Antwerp pyšní tím, že funguje v lidském měřítku. Naše fakulta a zaměstnanci vás přivítají ve špičkové infrastruktuře v jednom z našich čtyř kampusů. Když už jste tady, jste také zváni, abyste si užili naše živé kulturní programy, sportovní zařízení a mnoho dalších dostupných studentských služeb.

Fakulty

 • Aplikované inženýrství
 • Umění
 • Podnikání a ekonomika
 • Design Sciences
 • Zákon
 • Medicína a vědy o zdraví
 • Farmaceutické, biomedicínské a veterinární vědy
 • Věda
 • Společenské vědy

University of Antwerp počítá také 17 ústavů a středisek, včetně Institutu rozvojové politiky (IOB). Má také 15 center excelence.

Statistika

Fakta a čísla

 • 23 202 studentů (17,5 % ze zahraničí, 127 národností)
 • 2339 PhD. studentů
 • 280 obhajob PhD ročně
 • 4420 vědeckých publikací ročně
 • 6974 zaměstnanců (23 % ze zahraničí, 134 národností)
 • 918 profesorů
 • 501 asistentů
 • 3639 badatelů
 • 1633 administrativních a technických pracovníků
 • 80 000+ absolventů
 • 4 kampusy v Antverpách

  Vlastnosti kampusu

  University of Antwerp má více než osmdesát budov rozmístěných ve čtyřech areálech. Podle výběru studia skončíte buď v centru města, nebo v zelených periferiích.

   Přijímací řízení

   Chcete se zapsat do akademického programu na University of Antwerp ? Budete muset splnit řadu vstupních požadavků. Zkontrolujte všechny informace o našich požadavcích na přijetí a našem postupu přihlášky na našich webových stránkách.

   Vízové požadavky

   Vízum je doklad, který vás opravňuje ke vstupu do země. Po příjezdu do Belgie budete muset požádat o povolení k pobytu nebo prohlášení o přítomnosti na místním vládním úřadu v místě vašeho bydliště. Ověřte si všechny informace o vízech, povoleních k pobytu a pracovním povolení k životu v Antverpách na našich webových stránkách.

   Stipendia a financování

   University of Antwerp se přímo účastní výběrového řízení některých stipendijních programů ( Stipendia s účastí UAntwerp ). Kromě toho mohou studenti také zkontrolovat, zda mají nárok na možnosti externího financování ( Externí stipendia ). Stipendia jsou k dispozici pro bakalářské, magisterské, doktorandské nebo kratší pobytové programy.

   Ověřte si u belgického velvyslanectví ve vaší zemi, zda mají nějaké možnosti financování.

   Všimněte si, že školné za většinu studijních programů UAntwerp je v mezinárodním srovnání přiměřené. Životní náklady studentů v Belgii jsou asi 16 000 EUR ročně.

   Více informací je na našem webu.

   Statistiky absolventů

   Žebříčky

   University of Antwerp , která byla založena v roce 2003, má v žebříčku mladých univerzit mimořádně dobré výsledky:

   • Times Higher Education Millennials 2020 – 5. místo
   • Žebříček Times Higher Education Young University 2023 – 7. místo
   • QS 50 pod 50 2021 – 20. místo

   Světový žebříček univerzit

   V UAntwerp

   Některé z našich programů jsou hodnoceny obzvláště vysoko...

   Magisterský program školení a pedagogické vědy se v žebříčku Times Higher Education Subject Ranking 2024 umístil na zaslouženém 79. místě . UAntwerp se umístily na 101-125 místě v předmětu Clinical & Health a předmětu Law of the Times Higher Education Subject Ranking 2024 . V žebříčku Times Higher Education Subject Ranking Social Sciences 2024 najdete UAntwerp na místě 126-150.

   UAntwerp si také vedly dobře v žebříčku Shanghai Communication Subject Ranking 2022: náš program Communication Sciences se umístil na 45. místě . Program Political Sciences se umístil na 51.–75. místě v žebříčku Shanghai Political Sciences Subject Ranking 2022. Zaznamenali jsme pěkný vývoj v naší pozici v žebříčku Shanghai Public Health Subject Ranking, který nás zařadil na 101–150 pro rok 2022.

   Business Economics se poprvé probojovala do žebříčku Financial Times Masters in Management Ranking v roce 2018. UAntwerp se v roce 2022 umístily na 87. místě , čímž je celosvětově na 6. místě, pokud jde o hodnotu za peníze .

   Naše Provozně ekonomická fakulta mezitím získala 3 prestižní mezinárodní akreditace: ACCSB, EFMD a EQUIS.

   Více informací na našem webu

   Ohlasy studentů

   Život v kampusu a vybavení

   Jako mezinárodní student máte přístup ke spoustě zařízení, jako je knihovna, prostorné učebny, studijní prostory, řada užitečných studentských služeb a kampusoví lékaři. A s vaším průkazem UAntwerp MOVE se můžete zúčastnit bezplatných skupinových fitness lekcí, navštívit muzea a výstavy, získat slevy v místních tělocvičnách atd.

   Antverpy mají co nabídnout svým zahraničním studentům. Toto kapesní město s živou atmosférou a historickým kouzlem si okamžitě zamilujete. Minulost Antverp prosvítá při procházce středověkými uličkami nebo při obdivování jednoho ze 43 muzeí. Zároveň zjistíte, že je to také moderní, pulzující město se spoustou barů, restaurací a místních specialit (také znám jako pivo, čokolády a hranolky), které můžete vyzkoušet. Antverpy nazývá svým domovem více než 500 000 občanů 178 národností. Většina lidí mluví více jazyky a jsou velmi ochotni s vámi mluvit o svém oblíbeném místě.

   Požadavky na přijetí do programu

   Prokažte své odhodlání a připravenost uspět na obchodní škole složením zkoušky GMAT – nejpoužívanější přijímací zkoušky, která měří vaše schopnosti kritického myšlení a uvažování.

   Stáhněte si mini kvíz GMAT a získejte představu o otázkách, které ve zkoušce najdete.

   Místa

   • Antwerp

    Prinsstraat 13, 2000, Antwerp

   • Antwerp

    Prinsstraat 13, 2000, Antwerp

   Chat with students

   Otázky