Keystone logo

Gheorghe Asachi Technical University Of Iasi

A logo

Úvod

Studenti TUIASI mají přístup ke špičkovým technickým studiím, protože univerzita je jednou z nejlepších v zemi a ve východní Evropě. Čekají na vás velcí profesoři, relevantní kurzy a nové laboratoře.

Technická univerzita v Iaşi 'Gheorghe Asachi' má nejstarší tradici v inženýrském vzdělávání v Rumunsku. Od svého založení TUIASI upřednostňuje výzkum, interdisciplinární přístup, inovace, výuku a v posledních dvou desetiletích internacionalizaci. Naším hlavním cílem rozvoje „technologie pro lidi kolem nás“ bylo vždy jádro aktivit TUIASI výzkumu, výuky a transferu technologií. Tento cíl nás nutil neustále budovat a rozvíjet univerzitu. V současné době má okolo 13 000 studentů, 23 výzkumných a excelentních center a 8 výzkumných týmů a akreditovaných výzkumných laboratoří. TUIASI podepsalo více než 303 Erasmus smluv s 25 zeměmi, takže se setkáte s lidmi z celého světa. A věděli jste, že knihovna univerzity je jednou z nejkrásnějších knihoven na světě, která soutěží s podobnými knihovnami Trinity College Library v Dublinu a Národní knihovnou Francie?

Univerzita se soustřeďuje na vzdělávací potřeby studentů, neustále zlepšuje svá zařízení a učební osnovy tak, aby odpovídaly stále se měnícím požadavkům v oblasti práce. TUIASI má silné vazby na národní a mezinárodní podniky, velké společnosti jako Microsoft, Delphi, Continental, Amazon a mnoho dalších byli studenti a absolventi technických univerzit, kteří často končí jako stážisté nebo zaměstnanci.

Fakulty

 • Fakulta automatického řízení a počítačového inženýrství
 • "Cristofor Simionescu" Fakulta chemického inženýrství a ochrany životního prostředí
 • Fakulta stavební a stavební
 • Fakulta strojní výroby a průmyslového managementu
 • Fakulta elektroniky, telekomunikací a informačních technologií
 • Fakulta elektrotechnická
 • Fakulta hydrotechniky, geodézie a environmentálního inženýrství
 • Fakulta strojního inženýrství
 • Materiálovotechnologická fakulta
 • Fakulta architektury GM Cantacuzino
 • Fakulta průmyslového designu a řízení podniku

Jádro TUIASI - Jeho komunita

Univerzita je velmi těsná komunita. Studenti, administrativní pracovníci a učitelé se pravidelně setkávají a spolupracují na společných projektech - budování závodních automobilů nebo restartování rumunské značky automobilů - ARO -, budování zajímavých a zábavných staveb, jako je modelová budova vyrobená ze špaget nebo vánočního stromu Skládá se z různých 3D tvarů a také spojuje síly, aby si konkurovaly v mezinárodních matematických a inženýrských výzvách, každý rok se vracejí domů se zlatými, bronzovými a stříbrnými medailemi.

Tato spolupráce sahá až do kampusu - jsou zde týdenní setkání se studenty, kteří žijí na akademické půdě, aby se zlepšil jejich životní styl a ubytování. Na žádost studentů byly postaveny dvě nové přednáškové sály, vybavené rychlým internetovým připojením a otevřeným pozdě v noci, a také dvě hodiny kolem umyvadel. Během posledních let pracovali pracovníci kampusu na inteligentních systémech parkování jízdních kol a revitalizovali zelené plochy v areálu kampusu a jeho okolí.

Na TUIASI - BEST, AIESEC a jednom z jedenácti fakult existuje 13 studentských asociací, které se zaměřují na podporu práv studentů, mimoškolní a neformální vzdělávání a samozřejmě spoustu zábavy. Tyto organizace často pořádají řadu kulturních a odborných akcí, jako jsou workshopy, výstavy, výlety a sportovní soutěže.

Vybavení

Neustále se snažíme vybudovat přátelskou, pohodlnou a bezpečnou atmosféru, takže studenti TUIASI mají k dispozici širokou škálu zařízení za vynikající standardy. Na kampusu, který je jedním z největších univerzitních kampusů v Rumunsku, najdete moderní rezidenční sály, novou kavárnu s dostupnými cenami, poradenské centrum, kde jsou studenti vítáni, aby si užívali nových zkušeností prostřednictvím osobního rozvoje, profesionálních a dobrovolných programů, které vyvinuli. Univerzita, sportovní zařízení se speciálními kurzy pro studenty a bezplatné služby prádelny pro studenty TUIASI .

Knihovna

Knihovna TUIASI byla založena jako referenční a výzkumná technická knihovna a má centrální knihovnu a šest poboček. Je uznáván jako jeden z nejkrásnějších na světě a integruje nové technologie do tradičního učení a výzkumu.

Knihovna má přibližně jeden milion svazků archivovaných podle mezinárodních katalogizačních a indexačních postupů a podporuje výuku a výzkum v širokém spektru předmětů z oblasti techniky a technologie, vědy, ekonomiky a práva.

Ubytování a kavárna

Stejně jako většina rumunských studentů pocházejících z různých oblastí země a mnoha zahraničních studentů, můžete se rozhodnout žít na akademické půdě. Univerzitní ubytování znamená 21 dorms ve studentském kampusu 'Tudor Vladimirescu', s 8 000 místy. K dispozici je také nová a moderní kavárna, kde můžete jíst chutné jídlo za levné ceny.

Zdravotní péče

Student Health Service (Policlinica Studenţească) nabízí studentům celou škálu zdravotnických služeb a nachází se na akademické půdě. Všichni zahraniční studenti mají přístup k bezplatným konzultacím s lékaři a nemocniční péčí.

Město, školní areál a studentský život

Budete studovat v Iași, srdci Moldavska a jednom z nejrušnějších, nejživějších měst v Rumunsku. Úžasná místa, chutné místní jídlo a skvělý noční život, do kterého se okamžitě zamilujete. Budete žít v 'Tudor Vladimirescu', 8 000 studentských kampusů, které jsou jako malé město ve městě. Na akademické půdě máte vše, co potřebujete: jídelna s velkým a neuvěřitelně levným jídlem, moderní posilovna, hřiště, kavárny, bary, kluby, to pojmenujete! Dormy jsou v docházkové vzdálenosti od nákupního centra Iulius Mall (obchody, restaurace, 3D kino, atd.) A nejnovějšího obchodního a nákupního centra města Palas.

Mimochodem, věděli jste, že Rumunsko má nejlepší rychlost internetu v Evropě? Je na prvním místě na kontinentě a na 10. místě na světě. Zůstaňte v kontaktu s přítelem a rodinou a nikdy nezmeškáte poštu na Facebooku, obrázek Instagramu ani pípání během kampusu.

Volný čas a sport

Život jako student TUIASI není jen o práci, kurzech a výzkumu. Podporujeme zdravý životní styl prostřednictvím sportovních a rekreačních zařízení, poskytujeme dvě moderní a plně vybavené posilovny, šest hřišť, fitness a aerobní centrum, stejně jako místo, kde můžete hrát fotbal, volejbal a basketbal.

Místa

 • Bulevardul Profesor Dimitrie Mangeron 67, 700050, Iași

Otázky