Keystone logo
Saimaa Vocational College Sampo

Saimaa Vocational College Sampo

Saimaa Vocational College Sampo

Úvod

Saimaa Vocational College Sampo, Lappeenranta, Finsko

Lappeenranta v jihovýchodním Finsku nabízí okouzlující směs přírodních krás, akademické dokonalosti a živé kultury. Nachází se u jezera Saimaa a je ideální pro outdoorové nadšence. Je domovem LUT a Saimie a je centrem pro studenty, kteří se zabývají různými obory. Lappeenranta s festivaly a historickou pevností spojuje tradici s moderností pro nezapomenutelný zážitek.

Saimaa Vocational College Sampo nabízí odborné vzdělávání a školení dospělým a mládeži a školicí a rozvojové služby společnostem a dalším zákazníkům z komunity. Škola byla založena 1. srpna 2013, kdy vznikly dvě místní odborné školy. Kampusy se nacházejí v Lappeenranta, Imatra a Ruokolahti, všechny v regionu Jižní Karélie ve Finsku.

V Sampo je přes 5000 studentů a kolem 400 zaměstnanců.

Vizí Sampo je „Bezmezné učení v Sampo – společně budujeme trvalou budoucnost“.

Hodnoty Sampo jsou

 • Zaměřené na člověka
 • Radost z učení
 • Odvaha a důvěra

Městské vzdělávací a školicí konsorcium Jižní Karélie

Saimaa Vocational College Sampo spravuje South Karelia Municipal Education and Training Consortium.

Městské vzdělávací a školicí konsorcium bylo založeno obcemi v Jižní Karélii, aby zajistilo, že dostatek kvalifikovaných pracovníků je vyškoleno pro požadavky různých profesních oblastí v místním regionu. Městského konsorcia je devět členů. Jsou to Imatra, Lappeenranta, Lemi, Luumäki, Parikkala, Rautjärvi, Ruokolahti, Savitaipale a Taipalsaari.

V městském konsorciu má nejvyšší právo rozhodování vláda konsorcia. Vláda konsorcia schvaluje rozpočet Městského konsorcia pro vzdělávání a odbornou přípravu, provozní cíle, finanční výkaz a pravidla Městského konsorcia pro vzdělávání a odbornou přípravu. Kromě toho vláda konsorcia volí radu a odvolací výbor konsorcia.

Městské konsorcium pro vzdělávání a školení je řízeno Radou konsorcia, která dohlíží na Městské konsorcium & rsquo's, schvaluje smlouvy a využívá obecní konsorcium & právo rsquo jednat.

Rada konsorcia formuluje návrhy rozpočtu a finančního plánu a zahajuje iniciativy za účelem rozvoje vzdělávání v místním regionu.

Městské konsorcium je kontrolováno odvolací komisí a auditorem v souladu s obecním zákonem a kontrolními předpisy. Odvolací komise má kromě předsedy a místopředsedy tři členy.

Přijímací řízení

 • Must be at least 18 years old
 • High school graduation is required
 • Completion of specific prerequisite education related to the chosen program is necessary
 • Social and Health care programs necessitate a police clearance certificate
 • Adequate English proficiency is needed to enroll in the preparatory online language course conducted in English
 • Non-EU applicants are accepted

Místa

 • Lappeenranta

  Armilankatu 40, 53100, Lappeenranta

Otázky