Keystone logo
Radboud University

Radboud University

Radboud University

Úvod

Radboud University byla založena v roce 1923 a nachází se v Nijmegenu, nejstarším městě Nizozemska, má 7 fakult a čítá přes 20 000 studentů. Nabízíme 35 anglicky vyučovaných magisterských programů s řadou specializací, které vám poskytnou potřebné dovednosti a vhled do výzkumu a praxe v rámci vašeho vlastního oboru.

Náš osobní přístup k výuce – nabízející spoustu příležitostí k úzké spolupráci s profesory a spolužáky na malých seminářích – zajišťuje, že se z univerzity nestane pouhá „továrna na tituly“. Podporujeme otevřené intelektuální klima, ve kterém se vzájemně inspirujeme a vyzýváme a kde mohou vzkvétat osobní kvality každého jednotlivce.

Naše univerzita chce přispívat ke zdravému, svobodnému světu s rovnými příležitostmi pro všechny. Záleží nám na rozmanitosti a inkluzivitě – v kampusu je zastoupeno asi 100 národností (2022). Národní studentský průzkum z roku 2021 odhalil, že současní studenti mají pocit, že se s každým na Radboud University zachází stejně a je bezpečné vyjádřit svůj názor. Radboud University si velmi váží vašeho talentu a nabízí rozsáhlé množství stipendií a studentských služeb, které vám pomohou.

Vlastnosti kampusu

Nijmegen, město přátelské ke studentům

Radboud University se nachází v Nijmegenu - skutečném univerzitním městě se 165 000 obyvateli, z nichž 30 000 jsou studenti. Ačkoli je Nijmegen nejstarším městem v Nizozemsku, jehož historie sahá až do římských dob, má mladou a živou atmosféru. Je zde spousta kulturních aktivit: od četných muzeí, galerií a kin až po akce, jako jsou Mezinárodní čtyřdenní pochody s Mezinárodním letním festivalem, Limburský středověký festival, Festival samby a salsy, Rockin' Park Festival a mnoho dalšího. Můžete si také odpočinout na naší městské pláži u řeky Waal, udělat si vintage nákupy nebo prozkoumat širokou škálu barů, kaváren a restaurací. Je to především bezpečné a přátelské místo k životu a studiu.

Životní náklady

Životní náklady v Nijmegenu jsou relativně nízké ve srovnání s Amsterdamem nebo jinými městy v západní Evropě. Počítejte s tím, že na životní náklady utratíte minimálně 800 EUR měsíčně. Zařízené studentské ubytování stojí mezi 360 a 450 EUR včetně plynu, elektřiny a internetu. Počítejte s 400 eury na jídlo, oblečení, osobní péči a cestování a 30 eury za váš telefonní účet. Knihy a fotokopie stojí přibližně 200 až 300 EUR za semestr.

Moderní zelený kampus

Díky nejmodernějším zařízením v moderní architektuře na dosah ruky poskytuje Radboud University ideální produktivní prostředí pro vzdělávání i výzkum. Náš kampus je také perfektním místem pro odpočinek a relaxaci. V univerzitní restauraci De Refter se nachází šest různých pultů s jídlem: od asijské a italské kuchyně až po výhradně veganská a bio jídla. Další skvělou možností, jak si odpočinout, je navštívit naše slavné sportovní centrum Radboud s více než 80 sporty. Studenti také rádi relaxují na zelených pasekách kampusu, prostě obdivují krásu okolní přírody nebo si dělají piknik. Potraviny seženete přímo zde na koleji v jednom z obchodů.

  Přijímací řízení

  Stipendia a financování

  Radboud University má omezený počet stipendií k dispozici pouze pro mezinárodní magisterské studenty. Úplný seznam, včetně požadavků na způsobilost a jak se přihlásit, najdete na našich webových stránkách.

  Je důležité si uvědomit, že většina těchto stipendií není plně financována. Stipendijní program Radboud (RSP) je jediné stipendium, které nabízí plně i částečně financovaná stipendia.

  Pokud žádáte o stipendium, mějte na paměti, že termíny podávání žádostí se budou lišit od běžných termínů podávání žádostí.

  Více informací o dostupnosti stipendií naleznete na webových stránkách univerzity.

  Žebříčky

  102 – ARWU / Šanghaj 2022

  24 - Evropský žebříček výuky 2019

  139 – Světový žebříček univerzit 2022

  220 – žebříček QS 2022

  Akreditace

  Akreditace AACSB

  Život v kampusu a vybavení

  • Mentoři, studijní poradci a děkani, kteří vás podporují ve výběru souvisejících se studiem i mimo něj
  • Radboudlife&Care za psychickou a osobní podporu během celého studia
  • Mezinárodní kancelář mobility se spoustou partnerských univerzit pro strávení semestru v zahraničí
  • Mezinárodní studentské organizace nabízející stáže, dobrovolné projekty a možnosti pracovat na podnikatelských nápadech
  • Studijní asociace spojující vás s pracovištěm
  • Kariérní důstojníci, kteří vám po studiu pomohou najít práci
  • Studijní centrum managementu v budově fakulty.

  Studenti touží po obohacujících zážitcích během své cesty a Radboud University to nabízí prostřednictvím akademických a společenských příležitostí a také skvělého studentského životního stylu v historickém městě. Radboud University je domovem mnoha studentských organizací a studijních sdružení. Zatímco některé jsou založeny speciálně pro vzájemné propojení zahraničních studentů, existují také kluby, které se zaměřují na fotografii, literaturu, ideologii, divadlo, podnikání, hledání stáží (v zahraničí) a debaty, abychom jmenovali alespoň některé. Existuje také nespočet sportovních týmů, kulturních klubů a hudebních sdružení.

  Studijní asociace se zaměřují zejména na propojování studentů s ostatními spolužáky ze stejného oboru prostřednictvím neformálních akcí, jako jsou večírky, výlety do zahraničí, aktivity jako kvízy, večeře a herní večery. Pořádají také formální akce, jako jsou interní dny, služební cesty a náborové večeře, aby spojili studenty s potenciálními budoucími zaměstnavateli.

  V průběhu roku Radboud University a její studentské spolky pořádají společenské akce jako:

  • Festival v kampusu „ Radboud Rocks“
  • Zelený týden ke zvýšení povědomí o udržitelnosti
  • RAG týden, kde se pořádají společenské akce a aktivity, které pomohou získat peníze na charitu – a účastní se místní restaurace a obchody v celém městě.

  Město Nijmegen je živé studentské město se 3 vysokými a profesionálními vzdělávacími institucemi, více než 130 bary a kavárnami, mnoha parky a pláží u řeky Waal. Jako nejstarší město Nizozemska je to krásné město s bohatou historií. Může se pochlubit velkým historickým centrem města s terasami, kavárnami a obchody a také novou a moderní infrastrukturou po celém městě. Pro studenty je zde spousta aktivit, jako je laserové hraní, únikové místnosti, kina, muzea a palačinková loď, kde se můžete podívat na okolí Nijmegenu a zároveň si užívat neomezené množství palačinek, a je zde také spousta naučných stezek pro procházky, jízdu na koni nebo pikniky. .

  Místa

  • Nijmegen

   Radboud University P.O. Box 9102

  Chat with students

  Otázky