Keystone logo
Lithuanian University of Health Sciences Magistr v lékařské chemii
Lithuanian University of Health Sciences

Magistr v lékařské chemii

Kaunas, Litva

2 Years

Angličtina

Plný úvazek

04 Jul 2024

Aug 2024

EUR 5 157 / per year

Na kampusu

Úvod

Společný studijní program, vedený společně s Kaunas University of Technology (KTU)

Interdisciplinární obor studia a výzkumu, který spojuje chemii, biologii, farmacii a další vědní obory pro objevování a vývoj léků. Studijní program si klade za cíl poskytnout znalosti o tvorbě, vývoji a určování praktického významu léčiv a rozvíjet výzkumné dovednosti potřebné pro práci v high-tech vědeckých a průmyslových podnicích, které vyvíjejí, vyrábějí nebo dodávají farmaceutické přípravky.

Proč studovat lékařskou chemii na LSMU

  • Společný studijní program, vedený společně s Kaunas University of Technology (KTU): Studijní program vzniká sbíráním nejlepších zkušeností univerzit LSMU a KTU. Realizace programu je zajištěna vynikající materiální základnou, která se opírá o prostory a vybavení Fakulty chemicko-technologické KTU a Farmaceutické fakulty LSMU a také laboratoře Santaka Valley s nejmodernějšími a nejmodernějšími zařízení pro syntézu sloučenin, strukturní analýzu a stanovení vlastností.
  • Získané znalosti a dovednosti v chemické i biologické stránce objevování a vývoje léčiv. Schopnost aplikovat znalosti a praktické dovednosti v oblastech cíleného vyhledávání, vývoje, výroby, kontroly kvality a distribuce léčivých látek.
  • Možnost výběru specializace Syntetická medicinální chemie nebo Biomedicínská chemie.
  • Možnost strávit semestr nebo rok v zahraničí s výměnným programem Erasmus.
  • Multikulturní prostředí a studentská komunita: zahraniční studenti z 88 různých zemí tvoří více než 25 % z celkového počtu studentů na LSMU
  • Systém podpory adaptace studentů: mentoring, tutoring a psychologické poradenství
  • Diplom uznávaný v Evropě, USA a dalších zemích.

Přijímací řízení

Výsledek programu

Poplatek za studium programu

Kariérní možnosti

O Škole

Otázky