Keystone logo
Kursk State Medical University

Kursk State Medical University

Kursk State Medical University

Úvod

První v regionu, vůdce v Rusku, uznávaný ve světě

KSMU Kursk State Medical University ( KSMU ) je jednou z předních zdravotnických vzdělávacích zařízení v Rusku. Více než 40 tisíc lékařů, farmaceutů a dalších zdravotnických pracovníků bylo vyškoleno na 83 let existence.

Činnost univerzity probíhá v souladu s požadavky státních norem a mezinárodních norem v oblasti kvality, řízení a směrnic Evropské asociace pro zajištění kvality ve vysokoškolském vzdělávání.

Nezávislá veřejná rada "Evropská kvalita" uvedla KSMU mezi stovku nejlepších ruských univerzit. KSMU každoročně prokazuje svou účinnost, což odráží výsledky monitorování Ministerstva školství a vědy Ruské federace. Dosáhl vysokých hodností v ruských a mezinárodních hodnoceních univerzity, jako například; Round Ranking (RUR) provedené Evropskou vědeckou a průmyslovou radou, Mezinárodním hodnocením ARES, Ratingovou agenturou RAEX (Expert RA), National University Ranking a dalšími.

Od roku 2016 aktivně pracuje KSMU jako součást tří akademických lékařských klastrů: západoevropský, stomatologický a chemicko-farmaceutický.

Dnes na univerzitě studuje 19 000 lidí: sedm tisíc (7000) vysokoškolských studentů, asi devět set (900) studentů - středoškolské odborné vzdělávání, více než 600 obyvatel a doktorandů, více než deset tisíc (10000) ) odborníků na veřejné zdraví a vysokoškolské vzdělávání. Mezi hlavní specializace vysokoškolského vzdělávání vyučované v angličtině Medium jsou; Všeobecné lékařství, zubní lékařství, farmacie, ekonomika, management, sociální práce a biotechnologie.

KSMU má devět (9) vzdělávacích budov / areálů vybavených moderním vybavením. Trénink ve specializacích vyššího a pokračujícího odborného vzdělávání probíhá na dvanácti (12) fakultách univerzity včetně 65 (56) oddělení. Klinická oddělení umístěná na základě zdravotnických zařízení. Medico-farmaceutická vysoká škola KSMU provádí realizaci programů středního odborného vzdělávání. 132 lékařů a 408 kandidátů vědy se účastní vzdělávacího procesu a akademického výzkumu.

Řešení současných problémů poskytování zdravotnického systému kvalifikovaným personálem, vyhlazení nedostatku personálu a nevyváženosti v lékařských organizacích, poskytování primární zdravotní péče, univerzita použila inovativní vzdělávací technologie jako např. zavádění systému průběžného vzdělávání zdravotnických pracovníků a konkrétně na základě vytváření interaktivních vzdělávacích modulů a akreditace specialistů.

84074_KSMU01.jpg

Klíčovým bodem je neustálé zlepšování odborných znalostí a dovedností po celou dobu života, neustálý profesní rozvoj a rozšiřování odborné způsobilosti zdravotnických pracovníků je věnováno realizaci vzdělávacích programů vysokoškolského vzdělávání - programy pobytu, doplňkové programy odborné rekvalifikace a profesního rozvoje.

V KSMU výuka ve 35 oborech specializace, 350 programů odborné rekvalifikace a profesního rozvoje. Na webových stránkách univerzity je portál "Kontinuální lékařská výchova". V letech 2017 a 2018 bylo vyškoleno 794 absolventů KSMU kteří přišli za nácvikem z 20 územních celků Ruské federace. Všichni úspěšně absolvovali postup akreditace primárních specialistů na pracovní standardy "Obecný místní lékař" a "Generální pediatr".

Simulační výcvik se vyvíjí na univerzitě. Centrum akreditace a simulace výcviku vybavené 13 laboratořemi s kompletní výbavou I-VI realistické úrovně.

Akademická výzkumná práce, která je nedílnou součástí činnosti univerzity, je zaměřena na výcvik lékařských, vědeckých, pedagogických pracovníků a také na provádění základních a aplikovaných výzkumů v hlavních teoretických a klinických biomedicínských problémech.

Vedoucí vědecké projekty jsou vyvinuta na základě experimentálních biologických klinik a čtyřech výzkumných ústavů KSMU : výzkumného ústavu genetické a molekulární epidemiologie, výzkumného ústavu experimentální medicíny, výzkumného ústavu obecné patologie, výzkumného ústavu fyziologie doplněného o moderní zařízení . Vzorky biologických bank (krve, DNA, tkáně) dostupné od více než 10000 pacientů s různými nemocemi ve fondu výzkumného ústavu genetické a molekulární epidemiologie.

Poskytuje příležitost provádět vědecký výzkum světové úrovně, a to i v rámci spolupráce se vzdělávacími a vědeckými organizacemi Ruska a zahraničních zemí.

KSMU pravidelně iniciuje a pořádá KSMU a mezinárodní konference o aktuálních problémech medicíny, farmacie, psychologie a realizace pedagogických technologií v oblasti medicínské výchovy.

Univerzita věnovala velkou pozornost vědecké součásti mezinárodní spolupráce: realizaci oddělení v mezinárodních vědecko-výzkumných programech se vzdělávacími, vědeckými a zdravotnickými organizacemi Rakouska, Kypru, Polska, Moldávie, Běloruska a dalšími.

KSMU pravidelně potvrzuje status univerzity, která má vysokou mezinárodní pověst. Mezi hlavní oblasti mezinárodní spolupráce patří export vzdělávacích služeb, rozvoj akademické mobility studentů a akademických pracovníků, akreditace vzdělávacích programů zahraniční univerzity, dokonalost obrazu KSMU na globálním trhu vzdělávacích služeb atd. Univerzita spolupracuje s 50 vzdělávacími, vědeckými organizacemi a lékařskými kliniky.

KSMU vzdělávací programy jsou akreditovány v 15 zahraničních zemích. Univerzita je první v Rusku, která otevřela zastoupení v Malajsii (Kuala Lumpur).

84076_47581_Screen_Shot_2016-07-28_at_17.19.26.png

Dnes v KSMU studuje asi 2600 zahraničních studentů z 47 zemí světa. Počet zahraničních studentů přesahuje 30% součtu studentské populace.

KSMU je členem Mezinárodní asociace univerzit, Asociace rusko-čínských lékařských univerzit a Mezinárodní evropské asociace stomatologického vzdělávání.

Významní zahraniční učitelé a vědci se podíleli na vzdělávacích aktivitách univerzity formou akademické mobility.

V červenci 2016 byl rektor KSMU profesor VA Lazarenko udělen Prezidentským dekretem Ruské federace o Řádu přátelství jako uznání vývoje zdraví, lékařské vědy a let svědomitosti.

Obecná informace

 • Rok založení: 7. února 1935
 • Typ instituce: Stát (sponzorovaný federálním vládním rozpočtem)
 • Jazyk výuky: ruština střední nebo angličtina střední
 • Celková studentská populace: přibližně 19000 občanů, složených z místních a zahraničních studentů, vysokoškoláků a postgraduálních studentů.
 • Mezinárodní studenti: 2600 zahraničních studentů z 47 zemí
 • Uznává / uvádí: WHO, GMC, JPA, MMC a další mezinárodní lékařské rady
 • Poplatek za školení: Pevný po celou dobu trvání programu.
 • Doba studia: Pre-University (Pre-Medical) - 7 až 12 měsíců, Lékařský program - 6 let, Lékařské a Stomatologické programy - 5 let, Ekonomika, Management, Sociální práce a Biotechnologie - 4 roky.
 • Vstupní data: příjem v září / říjnu, příjem z února / března


Vibrující areál

KSMU nachází v samém srdci města Kursk, což dělá veškeré vybavení pro mezinárodní studenty v docházkové vzdálenosti. KSMU je skvělé místo k studiu, přátelství, účasti na sportovních a kulturních akcích / akcích nebo jen relaxovat v různorodém a příjemném prostředí.

Studentská podpora a služby

Od imigračních postupů až po bezpečnostní záležitosti KSMU správní správa KSMU zajistit, aby vaše učení a životní zkušenost v Kursku byla co nejjednodušší.

Zdravotní pojištění

Všichni zahraniční studenti budou mít k dispozici odpovídající zdravotní pojištění, které platí v Rusku.

Ubytování

Poskytuje všem studentům KSMU .

Letiště Pick Up Service

Jeden z pracovníků administrativy bude na moskevském letišti, aby se setkal s novými studenty a doprovázel je do KSMU .

Zástupce univerzity

Trans Russian Russian KSMU Mezinárodní oficiální zástupce KSMU od roku 1994.

Kurzy pro mezinárodní studenty

KSMU byla první univerzitou v Rusku, která nabídla plné zdravotnické vzdělání v anglickém prostředí. Pod anglickým médiem má KSMU právo vycvičit odborníky na oblasti Pre-University (Pre-Medical), obor Medicína, Stomatologie a Farmacie (MD / bakalářské) a postgraduální vzdělávání.

Student z běžné úrovně (nebo jakýkoli ekvivalent)

KSMU poskytuje studentům s O-Level kvalifikací nebo A-Level s nízkými známkami pokročit směrem k bakalářskému programu zapsáním do KSMU ) kurzu spojeného s UK udělujícím orgánem v PRE-U Foundation Studies. Doba trvání tohoto kurzu je 7 až 12 měsíců a připraví vás na další studium na KSMU .

Předmět, který má být studován na předškolním kurzu Anglické médium:

 1. Ruský jazyk
 2. Matematika
 3. Biologie
 4. Chemie
 5. Fyzika

Student úrovně Advance (nebo jakékoliv ekvivalenty)

Uchazeči s maturitou mohou získat titul v oboru lékařství, farmacie nebo stomatologie v anglickém jazyce.

Navštivte prosím Youtube kanál KSMU

https://www.youtube.com/channel/UCY7FEDN3YgCRmYuSznwNoEA/videos

Místa

 • Russia Online

  Kursk State Medical University C/O Mohammed Chahine Karl Marx No.3, Main Campus, office 127 Kursk city, index: 305041, , Russia Online

  • Kursk

   Ulitsa Karla Marksa, д.3, 305000, Kursk

   Otázky