Keystone logo
University of Poitiers

University of Poitiers

University of Poitiers

Úvod

The IC2MP (Ústav chemie Poitiers: Materiály a přírodních zdrojů) je multidisciplinární výzkumný ústav se sídlem v roce 2012 (Režie: Sabine Petit), specializující se na studium materiálů (jíly, katalyzátory, ...), přírodní prostředí (voda, půda, ...) a reakce (přírodní nebo způsobené). Institut se zaměřuje především na syntézu, dekontaminaci a využívání přírodních zdrojů. Institut závisí na dvou institucí: CNRS a University of Poitiers (UMR CNRS 7285).

Tento institut je výsledkem sloučení všech nebo části ze čtyř laboratořích chemie a Geosciences s uznáním ze strany CNRS z roku asi čtyřicet let. Tyto čtyři laboratoře byly: Laboratory of Catalysis in Organic Chemistry (Lacco, UMR 6503) Laboratoř syntézy a reaktivity přírodních látek (SRSN, UMR 6514), Laboratoř chemie a mikrobiologie vody (LCME, UMR 6008 - Team chemie vody a úprava vody ) Laboratoř hydrogeologie, jílů, půdy a změny (hydrasa, UMR 6269).

Vivez Poitiers od Coralie Lali na Vimeo.

IC2MP v číslech: Institut zaměstnává 250 lidí: 100 výzkumných pracovníků (75 členů fakulty z University of Poitiers a 25 CNRS), 50 stálých zaměstnanců na podporu výzkumu (26 z univerzity a 24 CNRS), 86 doktorandů a 14 postdoktoranti a dočasných zaměstnanců. Pokrývá 13,055 m2 spolu na Campus Science na University of Poitiers v prostorách SFA fakulty a ENSIP. Nabízí analytická a experimentální znamená výjimečnou platformu pro ENSIP vody, hydrogeologické experimentální stránky označené (SEH) a pozemky na webu zakazuje; zaparkovat velkých zařízení: elektronový urychlovač, SEM, microtomograph X-ray, NMR, XPS, nízko-hmotnostní spektrometry a ty s vysokým rozlišením (GC / MS, LC / MS, GC / MS-MS, LC / MS-MS, MALDI-TOF ) ... IC2MP se vyvíjí mnoho partnerství s technické tkaniny (ADEME, Andra, AREVA, CNES, Francie AGRIMER, Honda, IFP, IRSN, Lafarge, Pierre Fabre, OSEO, Rhodia, sanofi, Saur, Suez, Total, Veolia, ...). Průměrný roční objem soukromých zakázek je 1 milion eur nebo 15% konsolidovaného rozpočtu institutu. IC2MP zahrnuje kontinuum vědeckého a technického know-how z výzkumu čistých procesů, včetně vývoje materiálů, syntéza a charakterizace přírodních a syntetických molekul, procesy znečištění, přes studium převodů a reaktivitu v přírodním prostředí, zejména v vody a půdy. Oblasti aplikace se týkají energie, materiálů a přírodních zdrojů v udržitelné životní prostředí.

Místa

  • Bât B27 - TSA 51106 4, rue Michel Brunet 86073 POITIERS CEDEX 9, , Poitiers

Otázky