Keystone logo
Fresenius University of Applied Sciences

Fresenius University of Applied Sciences

Fresenius University of Applied Sciences

Úvod

Fresenius University of Applied Sciences

Ze svého hlavního kampusu v Idsteinu u Wiesbadenu se může Fresenius University of Applied Sciences ohlédnout za více než 167 letou tradicí výuky přírodních věd. V roce 1848 Carl Remigius Fresenius založil Chemickou laboratoř Fresenius, která se od počátku věnovala praktické laboratorní práci i vzdělávání. Certifikace jako soukromě sponzorovaná, státem schválená univerzita aplikovaných věd následovala v roce 1971.

Dnes univerzita nabízí bakalářské a magisterské studium na plný i částečný úvazek, jakož i odbornou přípravu a další vzdělávání ve svém sídle v Idsteinu a v kampusech v Kolíně nad Rýnem, Hamburku, Mnichově, Düsseldorfu, Frankfurtu, Berlíně a New Yorku. Kurzy jsou přiděleny různým fakultám: Chemie a biologie, Zdravotní a sociální, Ekonomie a média a Design.

Toto čistě tržně orientované komunikační opatření však nemá absolutně žádný vliv na právní rámec Fresenius University of Applied Sciences . Školy nenahrazují fakulty, ale umožňují marketingovému oddělení univerzity nejen transparentněji a cíleněji prezentovat studijní obory, jejichž počet v posledních letech výrazně narůstá, na trhu, ale také lépe vyhovět potřeby budoucích i stávajících studentů. V tomto ohledu si všechny zákonem stanovené výbory univerzity a jejich uspořádání na jednotlivých fakultách zachovají svou relevanci a platnost i do budoucna.

Místa

 • Idstein

  Fresenius University of Applied Sciences Limburger Straße 2

 • Berlin

  Jägerstraße 32, 10117 Berlin, , Berlin

  • Munich

   Infanteriestraße 11A, 80797 München, , Munich

   • Wiesbaden

    Moritzstraße 5, 65185 Wiesbaden, , Wiesbaden

    • Hamburg

     Alte Rabenstraße 1, 20148 Hamburg, , Hamburg

     • Düsseldorf

      Platz der Ideen 2 40476 Düsseldorf, , Düsseldorf

      • Heidelberg

       Sickingenstraße 63-65 69126 Heidelberg, , Heidelberg

       • Idstein

        Limburger Straße, 2, 65510, Idstein

        Otázky