Keystone logo
FutureLearn

FutureLearn

FutureLearn

Úvod

Naučte se nové dovednosti online s nejlepšími pedagogy

Naučte se 100% online s prvotřídními univerzitami a odborníky z oboru. Rozvíjejte svou kariéru, učte se nové dovednosti nebo sledujte své koníčky pomocí flexibilních online kurzů.

Proč FutureLearn ?

Naučte se cokoli

Ať už se chcete rozvíjet jako profesionál nebo objevovat nové koníčky, je tu online kurz. S online programy a tituly můžete své učení dále rozvíjet.

Učte se společně

Připojte se k milionům lidí z celého světa a učte se společně. Online učení je stejně snadné a přirozené jako chatování se skupinou přátel.

Učte se s odborníky

Seznamte se s pedagogy z nejlepších univerzit a kulturních institucí, kteří se budou podělit o své zkušenosti prostřednictvím videí, článků, kvízů a diskusí.

Síla sociálního učení: efektivní způsob učení

FutureLearn vám nabízí nový silný způsob, jak se učit online. Každý kurz byl navržen podle zásad efektivního učení, vyprávěním, diskusí, viditelným učením a využíváním komunitní podpory k oslavě pokroku.

Učení prostřednictvím vyprávění

Každá partnerská univerzita vytvořila kompletní studijní zkušenost, kterou představili přední akademičtí pracovníci ve svém oboru. Namísto vysílání dlouhých přednášek ve třídě jsou myšlenky představovány prostřednictvím vysoce kvalitních videí a článků. Poté můžete diskutovat o tom, co jste se naučili, otestovat své nové znalosti pomocí interaktivních kvízů, které nabízejí užitečné odpovědi a příležitost zkusit znovu, pokud je odpověď nesprávná. Každý kurz vypráví příběh, krok za krokem, s výzvami a užitečnými tipy na cestě, aby otestoval a vybudoval své porozumění.

Diskuse k učení

Učíme se nejlépe, když sdílíme a diskutujeme o nápadech s ostatními studenty, abychom pochopili jejich různé zkušenosti a perspektivy a zaplnili mezery v našich vlastních znalostech. Ale ne každý má rád společenské postavení, takže místo toho, abyste posílali naše studenty na samostatná diskusní fóra, můžete k obsahu přidat komentáře.

Začněte tím, že si přečtete, co ostatní o tématu říkají, a poté se připojte, až budete připraveni. Pokud se vám líbí komentář, můžete se rozhodnout následovat jeho autora, abyste mohli snadno najít lidi a komentáře, které vás nejvíce zajímají.

Budeme v nadcházejících měsících stavět na těchto pojmech „diskuse v kontextu“ a „následování“, aby se sociální učení cítilo méně jako nucený rozhovor a více jako chat s přáteli o vašich nápadech a tom, co jste se naučili.

Viditelné učení

Jedním ze způsobů, jak zlepšit učení, je zviditelnit tento proces, abyste věděli, co bude dál, kde jste v kurzu a jak daleko jste se dostali. Seznam úkolů poskytuje přehled kurzu, ukazuje aktivity za každý týden a vede záznamy o tom, co jste dokončili.

Stránka s profilem obsahuje shrnutí vaší vlastní činnosti, včetně vašich kurzů a všech vašich komentářů. Budeme je rozšiřovat o další ukazatele průběhu a indikací vašeho pokroku.

Učení podporované komunitou

Intenzivní model doučování nemůže fungovat pro masové kurzy zdarma, takže musíme nabídnout online podporu bez velké sítě lektorů. Řešením je využít sílu komunity, kde studenti mohou okamžitě využít své nově získané dovednosti sdílením svých znalostí se svými vrstevníky.

Sledování dalších studentů je součástí výkonného systému, který vytváříme a který vám umožní ocenit dobré příspěvky a propagovat lidi, kteří nabízejí užitečné rady, a rozvíjet svou vlastní pověst. Tímto způsobem úspěch nepřichází pouze z absolvování úkolu a absolvování kurzu, ale také z příspěvku komunitě FutureLearn .

Masivní sociální učení

Všechny tyto přístupy musí spolupracovat s obrovským počtem studentů, aby komentáře nejen blikaly minulosti a reputace mohla být časem budována. Proto jsme se rozhodli vytvořit novou masivní platformu sociálního učení FutureLearn odborné znalosti The Open University, BBC, návrhářů sociálních médií a také od našich partnerů FutureLearn . Je to nový způsob učení.

Poznámky

Viditelné učení je inspirováno prací Johna Hattieho. Více informací najdete na adrese visible-learning.org.

Model podpory komunity vychází z práce Diany Laurillardové na konverzačních rámcích pro formální učení.

138409_photo-1522202176988-66273c2fd55f.jpg
Brooke Cagle / unsplash

Používání FutureLearn

Vyberte si kurz

Projděte si náš seznam kurzů a najděte něco, o čem byste se chtěli dozvědět. Máme kurzy v různých oborech a vždy přidáváme další. Délka kurzu se liší. Většina z nich je dlouhá šest až deset týdnů, ale také máme kratší dvou a třítýdenní kurzy.

Přečtěte si recenze kurzů FutureLearn a zjistěte, jak si ostatní studenti užívají učení online s FutureLearn .

Možná budete chtít pozvat přítele, aby se s vámi zúčastnil? Když se připojíte, můžete to provést prostřednictvím e-mailu a sociálních médií.

Naučte se zdarma, upgradujte nebo nakupujte neomezeně

Můžete si vybrat, jak se dozvíte o našich krátkých kurzech online. Zde je rozdíl mezi výukou zdarma, upgradem a nákupem Neomezeno:

Volný, uvolnit

Přístup na kurz po dobu jeho trvání + 14 dní, bez ohledu na to, kdy jste se připojili

Vylepšit

  • Přístup k kurzu, pokud existuje na FutureLearn
  • Přístup k testům kurzu, pokud existují
  • Tištěný a digitální certifikát o úspěchu nebo prohlášení o účasti, pokud máte nárok

Neomezený

  • Přístup k výběru stovek online krátkých kurzů a testů po dobu jednoho roku
  • Tisknutelný digitální certifikát o úspěchu na všech krátkých kurzech, jakmile budete mít nárok
  • Svoboda uchovat si obsah kteréhokoli z kurzů, na kterých jste získali digitální osvědčení o úspěchu
  • Flexibilita pro dokončení vašich krátkých kurzů ve vašem vlastním čase do jednoho roku

Představit se

Zatímco čekáte na zahájení kurzu, můžete vyplnit svou profilovou stránku, aby se o vás mohli ostatní studenti dozvědět více. Profil najdete v nabídce v pravé horní části obrazovky.

Po zahájení kurzu vám pošleme e-mail, abychom vás informovali. Pokud jste se zaregistrovali dlouhou dobu předem, pošleme vám také e-mail „jeden měsíc na cestu“, který vám pomůže s přípravou na kurz.

Zahajte kurz

Po zahájení kurzu se na hlavním panelu kurzu zobrazí odkaz. Tím se dostanete na seznam úkolů, který vám ukáže, co dělat dál.

Dělat

Kurzy FutureLearn jsou rozděleny do týdnů. Obsahují různé aktivity, které byste měli usilovat o dokončení během týdne, z nichž každá je postavena na řadě jednoduchých kroků, které vám pomohou se učit. Každý týden je dán popisný název, takže vždy víte, co se očekává, a dokonce můžete mezi nimi procházet, abyste viděli, co se blíží, nebo dohnat od začátku, pokud začnete pozdě.

Videa, audio a články

Můžete se učit sledováním videí, poslechem zvuku a čtením článků. Po mnoha těchto krocích následují krátké kvízy, které vám pomohou zkontrolovat, zda jste porozuměli.

Komentáře na okraji

Každý článek, video nebo část zvuku má prostor, který studentům umožňuje komentovat a klást otázky. Toto se objeví na okraji na velkých obrazovkách nebo je uvedeno níže na malých obrazovkách.

Můžete diskutovat o tématech mezi sebou a pedagogové nabídnou vedení a zodpoví otázky. Stisknutím tlačítka komentář se připojte ke konverzaci.

Označit jako kompletní

Na konci každého kroku je přepínač, který umožňuje označit jej jako úplný. Tím se aktualizuje váš seznam úkolů, ale ponechání vypínače vám nebrání v přechodu na další krok. Pokud si nejste jisti, že jste něco správně pochopili, můžete to nechat a vrátit se k němu později.

Diskuse

Každou tak často narazíte na diskusní krok, kde vám bude dáno téma k rozhovoru s ostatními studenty. Mluvit o nápadech je opravdu skvělý způsob, jak se učit a konsolidovat informace, takže to zkuste, i když je to skličující!

Aktivita

Chcete zjistit, o čem všichni právě teď mluví? Přejděte na stránku aktivity kurzu a zjistěte, na jaké otázky můžete pomoci odpovědět a která témata jsou předmětem diskuse.

Odpovědi

Jakmile začnete komentovat, pravděpodobně dostanete odpovědi od ostatních studentů. Uvidíte je na stránce odpovědí. Dostanete také e-mailová oznámení, aby vám nikdy neunikla odpověď.

Následovat

Videli jste někoho, kdo dělá zajímavé body a ptá se na velké otázky? Stiskněte tlačítko 'Následovat' na stránce svého profilu a můžete filtrovat diskuse tak, aby zahrnovaly lidi, které vás nejvíce zajímají. Pokud vás někdo sleduje a vy jdete zpět, můžete se učit společně.

Kvízy

Mnoho aktivit bude zahrnovat kvíz, chvilku na pauzu a kontrolu, jak dobře jste porozuměli klíčovým bodům z předchozího videa nebo článku, než začnete dál. Kvízy nejsou skórovány, dostanete neomezený počet pokusů na každou otázku a my vám poskytneme zpětnou vazbu a rady při každém tahu.

Testy

Pokud jste upgradovali svůj kurz, budete moci provádět testy. Testy fungují podobně jako kvízy, ale testy jsou hodnoceny a jsou omezeny na tři pokusy. Ty se počítají k vaší celkové známce a jsou navrženy tak, aby otestovaly vaše znalosti. Dáme vám tři body, pokud dostanete otázku hned hned, dva za druhý pokus a jeden za třetí.

Přidělení

Mnoho našich kurzů vám také nabízí příležitost dělat úkoly a získat zpětnou vazbu od ostatních studentů na kurzu. Každé zadání přijde s jasnými pokyny o tom, jak úkol napsat nebo vytvořit, a také poskytnout konstruktivní zpětnou vazbu ostatním. Je to skvělá příležitost uvést do praxe to, co jste se naučili, a získat tipy, jak se zlepšit.

Absolvování kurzu

Po dokončení kurzu, pokud jste upgradovali a splnili požadavky na certifikát, obdržíte digitální certifikát a později tištěný certifikát, který vám pomůže předvést své učení.

Pokud jste se nedostali na vyšší úroveň, máte stále šanci na dokončení kurzu. Pokud upgradujete, budete se moci vrátit a dokončit všechny testy, abyste získali certifikát.

Vyberte si další kurz

Vzdělávání je nakažlivé: jsme si jisti, že se vám zážitek FutureLearn bude líbit tak, že jste se zaregistrovali do jiného kurzu ještě před dokončením prvního!

Akreditace

Akreditace EFMD EquisAkreditace AMBAAkreditace AACSB

Místa

  • London

    1-11 Hawley Crescent, , London

Otázky