Keystone logo
Faculdade de Ciências Médicas da Santa Casa São Paulo (FCMSCSP)

Faculdade de Ciências Médicas da Santa Casa São Paulo (FCMSCSP)

Faculdade de Ciências Médicas da Santa Casa São Paulo (FCMSCSP)

Úvod

SANTA CASA de Sao Paulo MERCY

Bratrstvo Santa Casa de Misericordia de Sao Paulo je staleté instituce, portugalského původu, věnovaný, od šestnáctého století, pomoc sirotkům, seniory, chudé a nemocné. Mercy slovo zahrnuje emocionální smysl "dát laskavost, srdce," úkony ve prospěch druhých. Po dlouhou dobu, to byl jediný nemocnice ve městě a do té míry, že svatý Pavel rozšířila své obzory a počet obyvatel rostl, bylo nutné vyhradit větší prostor a péče o nemocné.

V roce 1884, nová nemocnice byla otevřena "ve vysoké Arouche" umístěním aktuální, na stejném místě. V roce 1912, Dr. Arnaldo Vieira de Carvalho, klinický ředitel nemocnice, předložená veřejnému ochránci práv Bratrstva to projekt, který formoval výuku lékařských věd nemocnice. V roce 1913 Medicínské vzdělávání byl zahájen na LF a chirurgie. To znamená, že nemocnice Svaté chýše byla prvním místem k vlaku lékařů a chirurgů ve státě São Paulo.

V polovině 1930, s vytvořením univerzity v Sao Paulu (USP), klinické předsedové LF São Paulo použít odděleních Santa Casa, a kurz "Dr. Arnaldo "integrovaný do USP, jehož základní židle byly přesunuty do budovy na Avenida Doutor Arnaldo v roce 1945.

Od roku 1933, studenti z jiné lékařské vzdělávací instituci vychutnat také nabízené vzdělávání na Centrální nemocnice: Paulista School of Medicine, nyní Federální univerzity státu São Paulo (Unifesp), a to až do 50. a od zahájení činnosti První nemocnice postavený výhradně pro vzdělávání země, Nemocnice Sao Paulo. V tom stejném desetiletí byly aktivovány jednotky Clínicas nemocnice USP a jeho studenti převedena do nového zařízení.

Pro tyto historickými fakty, nemocnici Svaté chýše byla rodištěm prvních lékařských fakult v São Paulu. Toto povolání pro výuku, výzkum a pomoc přetrvávaly a vyústil v historických nárocích na budoucí lékaři vrátil navštěvovat to. V současné době jsou splněny v průměru více než 8000 lidí denně byl ve všech medicínských oborech, s více než 1200 lůžek k dispozici pro přijetí. Měsíčně se provádí více než 90.000 ambulantních návštěv a další návštěvy 80.000 pohotovosti na 4000 přijetí, 3000 operace a 300 000 testů ve vlastních laboratořích a 50 000 vyšetření na vynikající služby diagnostického zobrazování. Tísňové péče ve všech speciality a vysoce komplexnost služeb, jsou brány jako referenční v našem regionu.

Bod péče pohledu, ve vašem profilu, vaše filantropických odhodlání, navrhnout, aby prostředky získané v souladu s jednotného systému zdravotnictví (SUS) a doplňkového Medical jsou reinvestovány do svých nemocnicích, takže to quadricentenária instituce držet nejnovější lékařské vybavení, spolu s vysoce kvalifikovaných odborníků, nabízíme brazilského obyvatelstvu co nejlepší zdravotní péči.

Vysoká škola lékařských věd Svatá chýše v St Paul

V říjnu 1962, tehdejšího veřejného ochránce práv, Dr. Christiano Altenfelder Silva, nadšenec myšlence vytvoření Medical School, řekl, že správní rada, která byla schválena vytvoření kolegia lékařských věd SVATÉHO PAUL JSOU domu (FCMSCSP). Jeho didaktický formát byla založena Asociace lékařů Svatá chýše, které předsedal profesor Emilio Athié, další nadšenec myšlenky školy. Oba jsou považovány za řádně zakladatelů této školy. Je charakterizována jako soukromá, filantropických, nezisková, vedeném Nadace Arnaldo Vieira de Carvalho (HCVF).

Dne 24. května 1963, to bylo vzhledem k inaugurační třídu studentů lékařské fakulty Fakulty zdravotnických věd Santa Casa de São Paulo akademický Pedro Calmon, rektor univerzity v Brazílii. Oficiální uznání kurzu byl vydán Federální vyhláškou č 62,044, ze dne 4. ledna 1968. Prvním ředitelem ústavu byl profesor Emilio Athié a tento příspěvek byla obsazena jinými učiteli, a od roku 2011 v režii prof Valdir Golin, bývalý student fakulty.

V roce 2000 ministerstvo školství schválilo zřízení ošetřovatelské kurzu s pojmem "A" a na začátku didaktických aktivit v roce 2001. Ten stejný rok, bakalářský titul v logopedii byla schválena zahájením vzdělávacích aktivit v roce 2002, také se stupněm "A" od MEC. V roce 2008 se aktivity byly zahájeny telemedicína, poskytovat krátké kurzy pro zdravotnických zařízení, stejně jako kurzy distančního vzdělávání při nasazení, a to prostřednictvím svého odboru informatiky.

Od roku 2015 začala činnost dvou škol v Brně, Biomedical Systems, a radiologie, se zaměřil na operační školení specialistů v instalaci, manipulaci, a opravy zařízení a vysoké progresivní propracovanosti značně použitý v nemocnici lékařském prostředí, a výrobci zobrazovací zařízení. V současné době, většina z jeho fakulty vystudoval Fakultu, stejně jako členové nemocničních služeb, práce nebo se na velitelská stanoviště. V současné době existuje 374 profesorů a 284 (75,9%) Lékaři, 77 (20,6%) Masters a 13 (3,5%) specialisté, kteří učí 1.122 studentů v pěti absolventských kurzech, 205 studenty kurzů postgraduální "Přísně vzato" a 1.650 studentů postgraduálních kurzů "Lato sensu".

Vložena do areálu nemocnice Bratrstva Santa Casa de Misericordia de São Paulo, škola lékařských věd Santa Casa de São Paulo je jedním z nejlepších vysokoškolských institucí v zemi medicíně tak jak byly vyčísleny MŠMT (Enade) v roce 2013. Jejich přínos k rozvoji ve zdravotnictví svědčí četné vědeckého výzkumu, jak základní, jako klinická oblasti s asi 40 výzkumných skupin registrovaných s Ministerstvem pro vědu a technologie. Studenti a učitelé rozvíjejí uznány techno-vědecké výzkumné činnosti v různých subjektů, jako je Centrální nemocnice, Nemocnice Sao Luiz Gonzaga, integrovaného centra pro duševní zdraví, zdravotní školy Center Barra Funda a geriatrické nemocnice Dom Pedro II.

Místa

  • São Paulo

    Rua Doutor Cesário Motta Júnior, 61 - Vila Buarque, São Paulo - SP, 01221-020, Brazil, , São Paulo

    Otázky