Keystone logo
European University of Post-Industrial Cities (UNIC)

European University of Post-Industrial Cities (UNIC)

European University of Post-Industrial Cities (UNIC)

Úvod

European University of Post-Industrial Cities (UNIC)Byla založena v roce 2020 s cílem nabídnout inkluzivní vzdělávání pro novou generaci studentů. Spojenectví deseti evropských univerzit se sídlem v postindustriálních městech a financované Evropskou komisí spolupracuje s městskými institucemi, aby zajistila, že městské otázky budou vplývat do výuky a výzkumu způsobem, který bude přístupný a inkluzivní pro všechny studenty. Aliance zahajuje svůj první společný magisterský titul v roce 2023 a hledá studenty, kteří budou prosazovat postindustriální transformace svých měst a stanou se vysoce kvalifikovanými absolventy nových vědeckých oborů, které reagují na potřeby měnící se ekonomiky v Evropě a po celém světě.

Vlastnosti kampusu

European University of Post-Industrial Cities (UNIC) se skládá z deseti univerzit v různých zemích Evropy, které představují deset různých postindustriálních měst.

Všech deset partnerů sdílí identitu UNIC. Vznikli jsme v dobách postindustriálních změn, jako je uzavření závodu Opel Fabric v Bochumi, konec automobilky Ford v Corku, škrty v Nokia Industry v Oulu nebo rychlá digitalizace přístav ve světovém přístavním městě Rotterdam a další důležité sociální, ekonomické a kulturní transformace. Přechod od výroby ke službám také vede k široké škále sociálních, ekonomických, kulturních a demografických transformací. Naše postindustriální města jsou ohniskem takových širších transformací v sociální krajině Evropy. To zahrnuje transformace na trhu práce a v zaměstnanosti (mládeže), v migračních vzorcích a rozmanitosti související s migrací, ve starých a nových nerovnostech, v dopadu nových technologií, v nových zdravotních změnách atd.

  Místa

  • Rotterdam

   Burgemeester Oudlaan,50, 3062 PA, Rotterdam

  • Rotterdam

   Burgemeester Oudlaan,50, 3062 PA, Rotterdam

   • Bilbao

    Unibertsitate Etorbidea,24, 48007, Bilbao

    • Bochum

     Am Einkaufszentrum,1, 44791, Bochum

     • Istanbul

      Sarıyer Rumeli Feneri Yolu, 34450, Istanbul

      • Liège

       Place du 20 Août,7, 4000, Liège

       • Oulu

        Yliopistokatu,9, 90570, Oulu

        • Zagreb

         Unska ulica,3, 10000, Zagreb

         Programy

          Instituce také nabízí:

          Otázky