Keystone logo
© Cary Edmonson
California State University, Fresno

California State University, Fresno

California State University, Fresno

Úvod

Centrálně umístěný v Kalifornii

Fresno State se nachází v srdci Kalifornie, jinak známé jako Central Valley. Areál státu Fresno má rozlohu asi 1 400 akrů, s více než 4 000 stromy a spoustou zelených prostranství, které poskytují prostředí podobné parku ke studiu. Máme fungující farmu, smetánku, obchod, největší knihovnu mezi Los Angeles a Sacramentem, Starbucks, kino, centrum akcí, bowling, planetárium a mnoho dalšího. Ve státě Fresno se dokonce nachází Save Mart Center, největší univerzitní krytá aréna na západním pobřeží USA.

Jako 5. největší město v Kalifornii poskytuje Fresno studentům snadný přístup k velkému množství sportovních týmů, organizací, zařízení, míst a příležitostí pro stáže. Fresno State má výhodnou polohu do tří hodin jízdy do Los Angeles a San Francisca.

Fresno County je domovem některých světově nejvyhledávanějších rekreačních a zábavních destinací. Tři národní parky, Yosemite, Sequoia a Kings Canyon, jsou přímo na našem dvorku. Úchvatné scenérie, velkolepé kaňony, kaskádové řeky a vodopády, největší stromy světa a nekonečné stezky najdete jen kousek odtud.

Naším posláním je poskytovat vysoce kvalitní služby zahraničním studentům a sloužit jako mezinárodní vzdělávací zdroj pro univerzitní komunitu na adrese California State University, Fresno .

Zavázali jsme se:

 • Poskytování vřelého a informativního přivítání mezinárodním studentům a uznání jejich důležitosti a jejich přínosu pro kampus a komunitu Fresno.
 • Poskytování vhodných služeb a pomoci zahraničním studentům, aby nečelili výzvám sami.
 • Spolupráce s mezinárodními studenty, aby jim pomohla s přizpůsobením a pochopením jejich nového prostředí v pohodlném prostředí, kde mají příležitosti a povzbuzení k plnění svých snů, zapojení do univerzitní komunity a uznání jejich úsilí.
 • Povzbuzujeme zahraniční studenty, aby kladli otázky a nabízeli návrhy, zatímco my děláme vše pro to, abychom jejich obavy řešili s respektem, ujištěním a porozuměním.
 • Slouží jako zdroj pro fakultu a zaměstnance k usnadnění mezinárodní výměny, posílení mezikulturní komunikace a podpoře mezinárodního úsilí.
 • Poskytování informací potenciálním studentům a rodičům o univerzitě a kvalitě dostupných vzdělávacích zkušeností zvyšuje a podporuje pokračující tok studentů z národů po celém světě.
 • Nabízíme naše přátelství dnes a zítra, když společně pracujeme na snění a budování lepšího světa.

Cenově dostupné

Fresno State je celostátně hodnocená univerzita, jejímž posláním je poskytovat kvalitní vzdělání za velmi dostupnou cenu.

Systém Kalifornské státní univerzity vynakládá veškeré úsilí, aby náklady na studenty byly minimální. Snažíme se udržet školné a poplatky za konkurenceschopné ceny, protože chápeme, že cenová dostupnost je důležitým faktorem, když studenti zvažují studium v zahraničí.

Kalifornie má co nabídnout, včetně skvělého počasí, aktivit a ikonických měst, ale život v Kalifornii se může prodražit. Naštěstí Fresno nabízí dostupné životní náklady v srdci Kalifornie se snadným přístupem do Los Angeles, San Francisca a Silicon Valley. Ve Fresnu si můžete dovolit bydlet a studovat a přitom stále navštěvovat nebo stážovat v místech, jako je San Francisco, aniž byste museli platit další náklady.

Neberte to za slovo, mnoho zahraničních studentů komentuje cenovou dostupnost jako součást důvodu, proč si vybrali stát Fresno.

Pracovní příležitosti

Absolventi státu Fresno se stávají profesionály pracujícími v prestižních společnostech, jako jsou Amazon, Apple, Boeing, Google, Intel a Microsoft. Fresno má výhodnou polohu v srdci Kalifornie a nabízí snadný přístup k pracovním příležitostem v Los Angeles, San Franciscu a Silicon Valley.

I když je vaším hlavním účelem cesty do USA studovat ve státě Fresno, máte k dispozici mnoho pracovních příležitostí a příležitostí k získání profesních zkušeností, a to jak během studia, tak po absolvování.

 • Zaměstnání v kampusu . Zaměstnání v areálu školy musí být vykonáváno v prostorách školy (včetně místních komerčních firem, které poskytují služby studentům v areálu školy, jako je školní knihkupectví nebo jídelna). Studenti se mohou ucházet o pracovní místa na akademické půdě během prvního semestru studia ve státě Fresno, dokud nebudou schváleni Mezinárodním úřadem.
 • Curricular Practical Training (CPT) je možnost zaměstnání dostupná studentům F-1 před dokončením programu, kde je zaměstnání považováno za nedílnou součást učebního plánu nebo akademického programu, jako je stáž.
 • Těžké ekonomické potíže . Student z Fresno State musí mít status F-1 po dobu jednoho celého akademického roku, než bude mít nárok požádat o povolení pro vážné ekonomické potíže. Pokud nejsou pracovní příležitosti v areálu k dispozici nebo jsou jinak nedostatečné, může způsobilý student F-1 požádat o povolení k práci mimo areál na základě vážných ekonomických potíží.
 • Volitelný praktický výcvik (OPT) je příležitostí pro studenty pracovat 12 měsíců ve svém oboru po ukončení programu ve státě Fresno.
 • Volitelný praktický výcvik STEM : Studenti F-1, kteří získají tituly z přírodních věd, technologií, inženýrství a matematiky (STEM) uvedené na seznamu STEM Designated Degree Program List, jsou zaměstnáni zaměstnavateli zapsanými v E-Verify a kteří obdrželi počáteční grant ve výši po absolvování OPT souvisejícího s tímto titulem, může požádat o prodloužení OPT o 24 měsíců, které prodlouží OPT o dalších 24 měsíců, celkem tedy 3 roky období OPT.

Přijímací řízení

Místa

 • Fresno

  5241 N. Maple Ave., 93740, Fresno

Otázky