Keystone logo
Najděte svůj titul ošetřovatelství

Najděte svůj titul ošetřovatelství

Co studovat
Kde studovat

Populární ošetřovatelské programy

Ošetřovatelství je vzrušující a stále složitější obor a jeden z nejrychleji rostoucích sektorů zdravotní péče. Sestry mohou pracovat jak společně s lékaři, tak samostatně jako ošetřovatelské profesionálky a jsou velmi vyhledávané. Přední univerzity, lékařské fakulty a další vzdělávací instituce nabízejí četné možnosti studia ošetřovatelství v různých místech a formátech, ať už na úrovni bakalářského, magisterského, doktorského nebo individuálního studia.

Učební plán pro ošetřovatelské programy obvykle zahrnuje jak výuku ve třídě, tak klinickou výuku, jejímž cílem je připravit odborníky v ošetřovatelství na vysoké úrovni. Studijní programy jsou koncipovány tak, aby odpovídaly měnícím se nárokům ošetřovatelské profese. Studenti se rozvinou a naučí se uplatňovat své diagnostické, hodnotící a léčebné dovednosti k obnově, udržení a zlepšení zdraví komunit, rodin a jednotlivců.

Ošetřovatelské specializace jsou četné, některé z nejoblíbenějších jsou porodní asistentka, dětská sestra, všeobecná sestra, ošetřovatelství v oblasti duševního zdraví, ošetřovatelství se zdravotním postižením a ošetřovatelská administrativa. Studijní programy jsou dostupné v prezenční i kombinované formě studia. Pro ty, kteří potřebují větší flexibilitu ve svém studiu, jsou k dispozici online a distanční vzdělávací programy.

Podívejte se na některé z nejoblíbenějších ošetřovatelských programů uvedených níže a vyplňte online formulář, abyste získali další informace přímo z přijímacího řízení na univerzitu!