Keystone logo
Najděte svůj titul MD

Najděte svůj titul MD

Co chceš studovat
Kde chceš studovat

Populární MD

Doktor medicíny (MD) je nejvyšším stupněm pro lékaře a chirurgy. V závislosti na zemi to může být buď profesionální doktorát (jako v případě USA nebo Kanady), nebo výzkumný titul (jako ve Spojeném království nebo Německu).

Tituly Doctor of Medicine jsou navrženy tak, aby připravovaly vysoce kvalifikované lékařské odborníky, kteří by byli schopni čelit lékařským výzvám v široké škále prostředí. Studijní program pro titul MD obvykle kombinuje akademickou přípravu s pokročilými klinickými zkušenostmi prostřednictvím praktické praxe ve zdravotnickém prostředí, například v nemocnicích, klinikách, lékařských střediscích nebo pečovatelských domech.

Programy MD mohou mít řadu specializací, např. praktické lékařství, chirurgické lékařství, fyzioterapie, gynekologie, kardiologie, onkologie, psychiatrie a další. Existuje mnoho doktorských titulů, které nabízejí přední univerzity a další vzdělávací instituce po celém světě.

Začněte hledat studijní program, který nejlépe vyhovuje vašim požadavkům, tím, že se podíváte na některé z nejpopulárnějších MD programů uvedených níže!

Nejlepší MD programy

Programy MD mohou mít různé specializace, např. praktické lékařství, chirurgické lékařství, gynekologie, ortopedie, radiologie a mnoho dalších. Programy MD obvykle vyžadují čtyři až šest let studia a klinického výcviku. Podívejte se na některé z nejpopulárnějších programů MD po celém světě uvedené níže, ušetřete čas a kontaktujte přímo univerzity

Nejlepší země MD

Potřeba lékařů je všude na světě vysoká a pro získání titulu MD si můžete vybrat mezi univerzitami v řadě zemí. Podívejte se na některé z nejlepších míst, kde se můžete stát lékařem, porovnejte strukturu programu a nabízené specializace a pro více informací kontaktujte přímo přijímací kanceláře.

Nejlepší města MD

Nejlepší univerzity v níže uvedených městech nabízejí budoucím lékařům lékařskou přípravu na vysoké úrovni, výzkumné příležitosti na předních světových ústavech a cenné klinické zkušenosti v nemocnicích. Kliknutím na níže uvedené odkazy se dozvíte více o možnostech získání titulu MD v jednom z těchto nejoblíbenějších studijních míst pro zdravotníky.

Nově přidané programy