Keystone logo
Thajsko

Studie Zdravotní péče v Thajsko 2024

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  330
 • Podíl na inženýrských sítích

  21
 • Internetové předplatné

  15
 • Místní doprava

  28

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  5
 • Lístek do kina

  6
 • Pinta místního piva

  2

Vízové požadavky

Neimigrační vízum ED (vzdělávání) - Tento typ víza se udělují žadatelům, kteří chtějí studovat, navštěvovat seminář, školení nebo stáž v Thajsku.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Neimigrační vízum ED (vzdělávání)

Cena a měna

USD 80

Cena studentského víza závisí na zemi a může se pohybovat kolem 80 USD. Poplatek se může změnit.

Vízum lze platit pouze v hotovosti buď na velvyslanectví, nebo zasláním požadované částky peněz poštou. Cena víza je založena na tom, zda se jedná o jednorázové nebo víza pro více vstupů. Poplatky se také liší podle země k zemi v závislosti na měně.

Kdo může žádat o vízum?

Aby bylo možné studovat v Thajsku, všichni cizinci musí požádat o studentské vízum.

Mějte prosím na paměti: Držení studentského víza vyžaduje, abyste absolvoval alespoň tři kurzy v Thajsku. Doporučuje se však absolvování čtyř kurzů, abyste měli spolehlivý důkaz o studiu v Thajsku.

Kde můžete žádost podat?

Thajské velvyslanectví nebo generální konzulát

O

vízum musíte požádat pouze na thajském velvyslanectví nebo generálním konzulátu ve vaší domovské zemi nebo na určeném thajském velvyslanectví.

Pokud jste v Thajsku s 60denním turistickým vízem, můžete své vízum změnit, aniž byste opustili zemi během prvních 30 dnů od svého víza - dalších 30 dní může být zapotřebí pro zpracování vašeho nepřistěhovaleckého ED víza. Turistické vízum musí být v každém případě platné nejméně 21 dní. Pokud tomu tak není, budete muset opustit Thajsko, abyste požádali o vízum ze zahraničí. Laos, Kambodža, Malajsie, a Singapur jsou blízké možnosti, jak to udělat.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

Při podání žádosti o studentské vízum jste obvykle povinni předložit následující dokumenty:

 • Cestovní pas nebo cestovní doklad s platností nejméně 6 měsíců
 • Formulář žádosti o vízum zcela vyplněn
 • Nedávná (4 x 6 cm) fotografie žadatele
 • Dopis s doporučením adresovaný konzulátu
 • Dopis o přijetí od příslušného akademického instituce/organizace
 • Pro ty, kteří chtějí studovat v soukromé instituci, je vyžadován úřední dopis ministerstva školství Thajska nebo jiných dotčených suborgánů, kterým se schvaluje zápis zahraničních studentů a kopie osvědčení o registraci příslušného akademického institutu
 • Akademický záznam a ID studenta (pokud aktuálně studuje)
 • Pro ty, kteří se chtějí zúčastnit seminářů, nebo školení, nebo stáže, je také vyžadován doporučující dopis od dotčené organizace adresovaný konzulátu.

Vaše vízum musíte ověřit během prvních 90 dnů v zemi, bez ohledu na typ vašeho víza.

Kdy byste měli podat žádost?

Poté, co jim ji přinesete, bude trvat nejméně čtyři pracovní dny, než velvyslanectví zpracuje vaši žádost. To se v jednotlivých zemích liší, proto se obraťte na thajské velvyslanectví nebo konzulát ve vaší zemi pro více informací.

Studentské vízum je platné po dobu 3 měsíců. Držitelé tohoto víza mohou požádat o prodloužení pobytu v Úřadu imigračního úřadu a může jim být uděleno takové prodloužení o dobu jednoho roku ode dne prvního vstupu do Thajska.

Nezávisle na tom, jak dlouho zůstanete v Thajsku, musíte informovat imigrační úřad každý 90 dní a sdělte jim svou aktuální adresu. Je to jednoduchý formulář, který musíte vyplnit, a neplatí se žádný poplatek.

Doba zpracování

4 Days

Pracovní příležitosti

Nemáte povoleno pracovat, když jste v Thajsku na studentské vízum. Pokud získáte oficiální práci s příslušným vízem a pracovním povolením, můžete také studovat toto vízum, ale ne naopak.

Hodiny za týden

0

Proč potřebujete tento typ víza?

Vaše žádost o vízum může být mimo jiné zamítnuta, pokud neabsolvujete požadovaný počet kurzů, nebo pokud poskytnete nesprávné nebo neúplné dokumenty.