Keystone logo
Tchaj-wan

Nejlepší univerzity pro Zdravotní péče Programy v Tchaj-wan 2024

Počet institucí: 7
  • 151號, Tchaj-wan

  Již více než půl století je Fooyin University svědkem životního dědictví Tchaj-wanů v každé jiné generaci a éře. Trvá jen pracovitá a pokorná atmosféra. V každé fázi procesu vývoje naší školy jsme dosáhli stránek skvělých záznamů.

  • 78號, Tchaj-wan

  Škola byla založena v červnu 1952 a byla pojmenována „Třída přípravy zdravotnických pracovníků na jižním Tchaj-wanu“. V srpnu 1953 byla povýšena na „Tchaj-wanskou provinční střední školu ošetřovatelství“. Během padesáti let škola vychovává stále více vynikajících talentů v ošetřovatelství, kteří pracují v zemi i mimo ni a jsou hluboce chváleni.

  • 89, Tchaj-wan

  Chung Hwa University Of Medical Technology (HWAI), původně známá jako China Junior College of Medical technology, byla založena v roce 1968 v okrese Jen-Te, Tainan Hsien za účelem nabízení akademických příležitostí pro mládež se zájmem o lékařskou péči.

  • 110號, Tchaj-wan

  Kvůli nedostatku zubních lékařů v poválečné éře během 54. let na Tchaj-wanu založil Dr. Ju-Chuan Chou Chung Shan Medical University ) za účelem školení zubních lékařů. Škola byla pojmenována po Dr. Sun Yat-Sen, alias Chung-Shan, jako uznání jeho vlastenectví. Poptávka po ústavu, který měl být zvýšen na univerzitní úroveň, postupem času rostla. Po velkém úsilí a prosazování programu byla v roce 1977 naše škola udělena ministerstvem školství k postupu na lékařskou a zubní školu Chung Shan. Přesto jsme stále postupovali a rozšiřovali se. V roce 2001 byl ústav reorganizován na Chung Shan Medical University (CSMU).

  • 365, Tchaj-wan

  NTUNHS byla založena v roce 1954 jako tchajwanská provinční vysoká škola ošetřovatelství. V roce 1963 se vysoká škola spojila s Tchaj-pejskou vyšší odbornou školou lékařskou, která byla založena v roce 1947, a stala se pětiletou střední školou, Tchaj-wanskou provinční odbornou školou ošetřovatelství a porodní asistence. V roce 1981 se vysoká škola stala National Taipei Nursing College a byla znovu reformována, aby se stala National Taipei College of Nursing v roce 1994. A konečně, v srpnu 2010, ministerstvo školství schválilo nový název školy, „National Taipei University of Nursing and Health“ Sciences, „jako uznání za vynikající rozvoj a úspěchy školy. Univerzita má tři vysoké školy: College of Nursing, College of Health Technology a College of Human Development and Health, stejně jako General Education Center.

  • 91號, Tchaj-wan

  China Medical University (CMU) byla založena jako China Medical College 6. června 1958 a transformovala se na China Medical University v roce 2003. Je to první akademická instituce na Tchaj-wanu, kde se poskytuje čínská medicína a farmacie. Univerzita neustále rostla do své současné pozice jedné z předních lékařských univerzit na Tchaj-wanu. Univerzita má dva hlavní kampusy, Taichung (včetně Wuquan a Ankang) a Beigang.

  • Taichung, Tchaj-wan

  7. května 1967 založil zakladatel Hungkuangu, Dr. Yu Lin Wang, Juniorku ošetřovatelské školy Hungkuang a pokračoval v otcově odkazu lékařské služby. 12. července téhož roku, po podpoře a ratifikaci ministerstva školství, se Dr. Yu Lin Wang stal prvním prezidentem školy.