Keystone logo
Spojené arabské emiráty

Studie Zdravotní péče v Spojené arabské emiráty 2024

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  673
 • Podíl na inženýrských sítích

  53
 • Internetové předplatné

  91
 • Místní doprava

  68

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  7
 • Lístek do kina

  11
 • Pinta místního piva

  9

Vízové požadavky

Studenti, kteří chtějí studovat ve Spojených arabských emirátech, musí požádat o studentské vízum do SAE. Studentská víza jsou nabízena pro programy na plný úvazek. Existují krátkodobá a dlouhodobá víza.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Studentské vízum SAE

Cena a měna

Náklady na povolení k pobytu pro studenta závisí na zadavateli (rodiči nebo univerzitě), jurisdikci sponzora (v případě univerzity), zda je žadatel uvnitř nebo vně SAE a zda je žádost zpracována normálním nebo urychleným způsobem.

Kdo může žádat o vízum?

Zákony Spojených arabských emirátů vyžadují, aby všichni studenti, kteří nejsou státními příslušníky (s výjimkou státních příslušníků GCC), po které následuje „studentské vízum“ po dobu studia. Členské státy GCC (Rada pro spolupráci v Perském zálivu) jsou Bahrajn, Kuvajt, Omán, Katar, Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty.

Kde můžete žádost podat?

Univerzity Spojených arabských emirátů

Studentské vízum SAE pro zahraniční studenty usnadňují samotné univerzity SAE. Studenti mohou zasílat své dokumenty přímo na univerzitu.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

Jakmile vám univerzita zašle nabídkový dopis k programu a vy jej přijmete, zahájí proces žádosti o vízum. Studentské vízum SAE nevyžaduje, aby se zahraniční studenti dostavili na samostatný vízový pohovor.

Zatímco proces dokumentace se může u jednotlivých univerzit lišit, některé z běžně požadovaných dokumentů pro studentské vízum SAE jsou:

 • Barevná kopie pasu platná nejméně sedm měsíců.
 • Barevná fotografie velikosti pasu
 • Vyplněné univerzitní formuláře
 • Kopie dokladu o výuce a vízovém poplatku
 • Vyplněná dokumentace zdravotního pojištění

Kdy byste měli podat žádost?

Ideálně, proces studentských víz by měl začít nejméně 1—2 měsíce před začátkem semestru, aby se mohli postarat o další aspekty kontrolního seznamu odjezdu. Zpracování víza obvykle trvá přibližně 15—20 dní, nicméně, to se liší od univerzity k univerzitě. Zahraniční studenti mají také možnost zvolit expresní zpracování, které stojí více než běžné zpracování. Pod expresním zpracováním, studenti mohou získat studentské vízum SAE uvnitř 10 dnů.

Studentská víza SAE jsou platná po dobu 12 měsíce. Zahraniční studenti musí obnovit své studentské vízum na konci 12 měsíční období, pokud je jejich program delší než toto období. Studentům bude za obnovení účtován poplatek za obnovení víza a zdravotní pojištění. Zahraniční studenti musí předložit své doklady o obnovení víza nejméně měsíc před datem vypršení platnosti víza.

Doba zpracování

20 Days

Pracovní příležitosti

Zahraniční studenti ve Spojených arabských emirátech se mohou zúčastnit kampusu, stejně jako práce mimo areál. nicméně, k tomu by vyžadovali povolení pro svou univerzitu. Pokud mají studenti sponzorství univerzity, mohou se obrátit na oddělení práce Spojených arabských emirátů a získat povolení k zaměstnání na částečný úvazek ve Spojených arabských emirátech.

Přibližné náklady na povolení k pobytu studentů jsou Dh2,500 bez kauce (pokud je to relevantní), poplatků za otevření souboru (pokud je to relevantní), legalizace dokumentů a překlad (v případě potřeby). Budou účtovány další poplatky ve výši Dh500 za pracovní povolení studenta.

Hodiny za týden

0

Proč potřebujete tento typ víza?

Existují, obvykle, tři důvody, proč by vaše studentské vízum Spojených arabských emirátů mohlo být odmítnuto:

 1. Imigrační orgán by to mohl popřít.
 2. Univerzitní registrátor by to mohl odmítnout.
 3. Student nemusí absolvovat lékařský test (vyžadováno v rámci procesu žádosti o studentské vízum).