Keystone logo
Belgie

Studie Zdravotní péče v Belgie 2024

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  414
 • Podíl na inženýrských sítích

  64
 • Internetové předplatné

  49
 • Místní doprava

  49

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  10
 • Lístek do kina

  12
 • Pinta místního piva

  4

Vízové požadavky

Pro státní příslušníky zemí mimo EU/EHP/Švýcarska, kteří chtějí studovat v Belgii po dobu delší než 90 dnů.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Visa D (národní dlouhodobé vízum)

Cena a měna

USD 200

Za zpracování žádosti o vízum můžete očekávat, že zaplatíte 200 USD nebo více. Poplatky se mohou změnit.

Kdo může žádat o vízum?

Pokud jste občanem EU/EHP/Švýcarska, nepotřebujete vízum ke studiu v Belgii. Měli byste však být zapsáni na uznávanou univerzitu nebo instituci vysokoškolského vzdělávání jako jejich hlavní povolání v Belgii, mít dostatek finančních prostředků na pokrytí výdajů při studiu v Belgii a mít odpovídající zdravotní pojištění.

Pokud jste státním příslušníkem země mimo EU/EHP/Švýcarsko, budete pravděpodobně muset požádat o jednu, abyste se tam mohli přihlásit jako student vysokoškolského vzdělávání po dobu delší než tři měsíce. Studenti z některých zemí (například USA) nejsou povinni získat vízum do Belgie, pokud jejich pobyt není delší než 90 dní.

Než budete moci požádat o získání belgického studentského víza, obecně budete muset být přijati do kurzu nebo studijního programu uznávanou belgickou univerzitou nebo vzdělávací institucí.

Studenti z Čínské lidové republiky musí před oprávněním k zápisu do vysokoškolské instituce v Belgii získat osvědčení o akademickém hodnocení vydané Akademickým hodnotícím centrem (APS). Tento certifikát APS je vyžadován k získání studentského víza do Belgie. Zkouška se skládá z technického posouzení vašeho diplomu a pohovoru.

Kde můžete žádost podat?

Belgické velvyslanectví nebo konzulát

O

studentské vízum byste měli požádat na belgickém velvyslanectví nebo konzulátu ve vaší domovské zemi.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

Před podáním žádosti o studentské vízum do Belgie musíte být nejprve přijati na kurz v akreditované vzdělávací instituci a zaplatit registrační poplatky (toto bude vráceno, pokud bude vaše žádost o vízum zamítnuta). Pokud jste mezinárodní student, pak budete muset kontaktovat nejbližší belgické velvyslanectví nebo konzulát ve vaší zemi. Velvyslanectví vám pomůže určit, zda potřebujete studentské vízum, a provede vás žádostí o vízum.

Pro vaši žádost o studentské vízum, můžete být požádáni o poskytnutí následujících:

 • platný pas/cestovní průkaz totožnosti;
 • důkaz, že máte místo v uznané instituci;
 • kopie vzdělávacích certifikátů;
 • podrobnosti o kurzu;
 • doklad o dostatečných finančních prostředcích na pokrytí životních nákladů, nákladů na studium, zdravotní péči a repatriaci (617 EUR měsíčně pro studijní rok 2015—2016);
 • lékařský certifikát;
 • důkaz, že nemáte rejstřík trestů, pokud jste starší než 21 let.

Chcete-li prokázat svůj souhlas v uznané instituci, můžete poskytnout jednu z následujících možností:

 • oficiální potvrzení o registraci programu;
 • potvrzení, které naznačuje, že máte přístup k předpokládaným studiím;
 • doklad o registraci na přijímací zkoušky.

Můžete být také požádáni, abyste poskytli dopis s nápisem, proč jste si vybrali konkrétní kurz, proč chcete studovat v Belgii a jak vám to prospěje. dodatečně, můžete být také požádáni, abyste prokázali určité jazykové znalosti jazyka, ve které se bude kurz vyučovat.

Do osmi dnů od příjezdu do Belgie musíte navštívit místní úřady obecní správy/radnici (maison communale/gemeentehuis), abyste požádali o povolení k pobytu a byli zaregistrováni v registru obyvatel cizince.

Kdy byste měli podat žádost?

Pro dlouhodobé studijní vízum, doporučuje se, abyste si domluvili schůzku na velvyslanectví nejméně dva měsíce před odjezdem. Pro krátkodobé vízum, domluvte si schůzku alespoň 3 týdny před odjezdem.

Délka studentského víza závisí na délce kurzu. Můžete požádat o každoroční obnovení povolení k pobytu, přibližně 30 na 45 dny před datem vypršení platnosti.

Doba zpracování

2 Months

Pracovní příležitosti

Pokud jste zahraniční student zapsaný do belgické vzdělávací instituce a máte platné povolení k pobytu, můžete pracovat až 20 hodin týdně během semestru, pokud to nezasahuje do studia. Od svého zaměstnavatele budete muset získat písemnou smlouvu na dobu určitou, který je známý jako „pracovní smlouva studentů“, a pracovní povolení typu C. V opačném případě můžete pracovat během oficiálních univerzitních svátků bez nutnosti belgického pracovního povolení.

Hodiny za týden

20

Proč potřebujete tento typ víza?

Vaše žádost o vízum může být zamítnuta, pokud máte předchozí kriminální minulost nebo jste byli deportováni z EU. Dalším důvodem odmítnutí je, pokud vaše dokumenty prokazující, že budete studentem, chybí nebo nejsou úplné.