Oficiální doktorský program neurověd a klinické psychologie

Všeobecné informace

Popis programu

neuro

Představení

Tento PhD program má za cíl vyškolit výzkumných pracovníků v oblasti základního a aplikovaného neurovědy, klinické psychologie a psychiatrie, přičemž přednost mají interdisciplinární. S touto perspektivou, program zahrnuje rozděleny do různých oblastí znalostí v oblasti neurobiologie, Cognitive Neuroscience, klinické psychologie a zdraví a psychiatrii výzkumníků. Je to inter-univerzitní program organizovaný společně na univerzitách v Santiago de Compostela (která koordinuje), A Coruña a Vigo.

Proč studovat na míru

Studie nervového systému obecně a lidského mozku, zejména je jedním z prioritních oblastí výzkumu po celém světě. Jednou z největších výzev tohoto výzkumu je zjistit tajemství mozku z molekulární provozu do mechanismy podporující procesy, jako je paměť, inteligence nebo vědomé jednání a jeho interakce s okolním prostředím. Pokrok v chápání nervový systém v boji proti nemocem, které ovlivňují a zlepšují kvalitu života. Z klinického pohledu je tento program integruje vedení, které se zabývají pochopením, prevenci a léčbu duševních poruch, blížící se jim z bio-pohledu.

Tento program je součástí ‚sítě evropských Neuroscience škol‘ (NENS), struktura vytvořená v rámci Fens (Federace evropských společností Neuroscience), aby poskytla informace o postgraduálním vzdělávání v oboru neurologie a podporovat spolupráci mezi evropských studijních programů.

Co se naučíte

To má za cíl poskytnout technické školení a odborné znalosti pro výzkum v těchto oblastech a poskytne rámec pro interakce mezi doktorandů a studentů doktorského studia s nimi spojenými. Jeho cílem je podporovat integrovaný multidisciplinární vědecký prostor, který se zabývá studiem mozku z morfologické, strukturální, funkční, výpočetní a vývojové pohledu, navíc k jejich vzájemném vztahu s psychosociálních proměnných. To vše s cílem pochopit lidské chování a usnadňují preventivní a léčebné pro hlavní neurologických a psychiatrických poruch strategií.

výzkumné linky

Program je nakonfigurován sedm hlavních linií výzkumu, které jsou uvedeny níže. U každého z nich lze přistupovat k informacím o výzkumných pracovníků, kteří jsou jejich součástí a sub-linií nebo témat, které zhmotní v rámci práce projekty rozvinout.

 • Neurobiologie. Struktura, vývoj, rozvoj a obnova nervové soustavy.
 • Farmakogenomiky v neurověd
 • Neurofyziologie.
 • Cognitive Neuroscience.
 • Klinická a zdraví psychologie a psychiatrie.
 • Dopaminergní mechanismy neurodegenerace a neuroprotekce u Parkinsonovy nemoci a nových léčebných postupů.
 • PET a SPECT studie v neurologii. Fúze morfologické a funkční zobrazování.

Specifické školení doplňky

By měl doktorand postrádá kompletní předchozí výcvik požadovaný program, bude vstup do programu je podmíněno překonání zvláštní vzdělávací doplňky, které mohou být předměty nebo moduly a magisterské studium. Ins přiřadit ke stejnému doktoranda nesmí přesáhnout 15 ECTS kreditů a může být provedeno před nebo současně zápis do akademického dohledu v podobě programu.

V případě souběžných studentů výkonu se musí zaregistrovat na těchto doplňků v době zápisu do programu akademického dohledu, které je třeba překonat v maximální lhůtě tří po sobě jdoucích semestrech. Pokud tak neučiní, budou studenti v rámci programu vyjmout.

Training Aktivity programu

Pod RD 99/2011, doktorské programy mohou navázat průřezové aktivity a zvláštní školení v rámci programu. Tento program stanoví následující: povinný:

 • Shromažďování informací a přehled literatury, doba trvání: 50 h, prováděcí období: v 1. roce.
 • Účast na konferencích a vědeckých zasedání, doba trvání: 20 hodin, doba realizace: více než o 3 chodech.

Volitelný charakter, 2 aktivity z následujícího 3 musí být provedeno po 3 cykly (nejlépe během prvních 2):

 • metodickou a technickou trvání školení: 20 hodin.
 • Komunikační školení, informací a šíření vědeckých informací, délka: 20 h.
 • Výcvik v řízení výzkumu, délka: 20 h.

Volitelný znak:

 • Mobility (pobyt), doba trvání: 160 hodin (1 měsíc) přes 3 chodech.

odborné a akademické výstupy

Specifické odborné výstupem PhD je vědecká kariéra na univerzitách a ve výzkumných střediscích, což je jediná věc, kterou je zapotřebí tento titul.

Doporučená profil

Dávají přímý přístup do doktorského programu v Neuroscience a klinické psychologie mistrů následujícího důvodu:

 • Masters v Neuroscience z univerzit Santiago, La Coruña a Vigo.
 • Výzkumný magisterský titul v oboru klinické psychologie a psychobiologie USC.
 • Magisterský titul v oboru psychologie zdravotní stav by USC.

Mohou také přístup absolventů v dalších univerzitních magisterské tituly v Neuroscience, klinické psychologie a zdraví, psychiatrie nebo jiné oblasti biomedicíny, stejně jako lidé, kteří jsou za dva roky hodnotit pozitivně specializovanou lékařskou odbornou přípravu v oblastech souvisejících s master oblastí (Psychology -PIR - psychiatrie, neurologie -MIR-, ...).

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

The University of A Coruña is a public institution whose primary objective is the generation, management and dissemination of culture and scientific, technological and professional knowledge through t ... Čtěte více

The University of A Coruña is a public institution whose primary objective is the generation, management and dissemination of culture and scientific, technological and professional knowledge through the development of research and teaching. Méně
Coruña , Coruña , Coruña , Coruña , Coruña , Coruña , Coruña , Coruña , Ferrol , Ferrol + 9 Více Méně