Magistr v myofunkční terapii

Všeobecné informace

2 dostupných umístění

Popis programu

Umístění: Madrid - Valencia

Hodiny: SD

Kvalifikace: Master in Myofunctional Therapy vydávaný ISEP

O

Myofunkční terapie je jednou z aplikací logopedie orientované na hojení změn souvisejících s funkčností svalů. Dnes je považována za jednu z nejpokročilejších terapií as největší poptávkou.

Jeho aplikace může být buď aktivní, s dobrovolnou účastí pacienta nebo pasivní, s aplikací různých technik a manévrů terapeutem. Existuje mnoho aplikací u dětí i dospělých: atypické polykání, ústní dýchání, neurologické nebo neuromuskulární patologie, dysfagie, předchozí a / nebo následně po rekonstrukční plastické chirurgii, TCE apod.

Potřeba školení je zjištěna bez informací o výskytu myofunkčních orofaciálních poruch a jiných deglutičních poruch, stejně jako o nedostatečné znalosti léčby. S tímto mistrem získáte potřebné znalosti pro analýzu různých normálních a patologických orofaciálních chování struktur, které zasahují do základních funkcí (respirace, žvýkání, polykání, řeč) a navrhnout individuální myofunkční zásahový plán pro každou patologii prohloubením, rozšiřováním znalostí, rozvoje dovedností a výzkumu.

Magisterský program v myofunkční terapii

 • Koncept myofunkční terapie. Teoretické rámce a oblasti použití. Anatomie a fyziologie Morfyziologie TMJ, lopatkového pasu a lebky. Biomechanika, manipulace a palpace.
 • Myofunkční hodnocení a klasifikace poruch polykání. Analýza případů.
 • Svalové řetězce Přístup pacienta podle jeho morfotypu. Manuální analytické protahování a aktivní globální protahování.
 • Klinické odonto-pediatrické vyšetření. Ortodontické přístroje
 • Logopedické zásahy do funkčních změn; dýchání v ústech, atypické polykání. Postupy a materiály. Analýza případů.
 • Aplikace myofunkční terapie při poruchách řeči a jazyka.
 • Myofunkční přístup k předčasně narozenému novorozenci.
 • Kraniofaciální syndromy a rozštěp rtu-patra. Patologie, lékařsko-chirurgický zákrok a interdisciplinární doporučení. Logopedická intervence u kraniofaciálních syndromů. MODUL 9. Intervence při poruchách nervového systému: dětská mozková obrna.
 • Myofunkční zásah do genetických změn. Downův syndrom.
 • Logopédica a myofunkční intervence u neurologických poruch: získané a degenerativní.
 • Myofunkční intervence u dysfagie a myofunkčních poruch v chordální paralýze, laryngectomiích, nádorech a rekonstrukčních operacích.
 • Praktický seminář o dysfagii a krmení.

Praxe / praxe.

Magisterský závěrečný projekt

Ředitel mistra v terapii myofunkcí

Milagros Velasco. Učitel a řečový terapeut. Expert v rehabilitaci hlasu, Myofunkční terapie a SAAC (alternativní a / nebo augmentativní komunikační systémy). Ředitelka dentální kliniky-logopedie DYL. Řečový terapeut v Cadi-Crisol (Cuenca) a v asociaci roztroušené sklerózy (Cuenca).

Kompetence mistra v myofunkční terapii

 • Vyzkoušíte techniky pro zkoumání, vyhodnocení a diagnostiku možných změn a provedete efektivní myofunkční zásah.
 • Budete identifikovat a rozpoznat základní aspekty anatomie, fyziologie a biomechaniky.
 • Budete navrhnout a vytvořit intervenční program s interdisciplinárním přístupem, který bude zahrnovat nejvhodnější strategie.
 • Budete interpretovat výsledky klinické diagnózy.
 • Budete přezkoumávat, rozšiřovat a zavádět do praxe různé myofunkční intervenční techniky v různých patologiích.

Příjemci magisterského studijního programu Myofunkční terapie

Master in Myofunctional Therapy je zaměřen na absolventy nebo absolventy ve specifických oborech s výukou v logopedii prostřednictvím postgraduálního, magisterského nebo diplomatického kurzu.

Poslední aktualizace Dub 2019

Informace o škole

El Instituto Superior de Estudios Psicológicos, ISEP, es una institución privada europea de formación superior e intervención clínica en las áreas de psicología clínica, neurociencias, psicopedagogía ... Čtěte více

El Instituto Superior de Estudios Psicológicos, ISEP, es una institución privada europea de formación superior e intervención clínica en las áreas de psicología clínica, neurociencias, psicopedagogía y logopedia fundada en 1984 que ha formado a más de 25.000 profesionales y tratado a más de 20.000 pacientes en sus clínicas. Méně
Barcelona , Madrid , Valencia , Culiacán + 3 Více Méně