Magistr v biomedicínských vědách

Všeobecné informace

Popis programu

Aktualizace termínu uzávěrky přihlášek

 • Studenti ze zemí mimo EU / EHP: 1. května (původní termín 1. dubna byl prodloužen kvůli COVID-19)
 • Studenti EU / EHP a studenti, kteří nepotřebují studijní vízum / povolení k pobytu prostřednictvím VU Amsterdam *: 1. června (původní termín 1. května byl prodloužen kvůli COVID-19)
Je to všechno o fascinaci lidského života
Chcete kombinovat biologii člověka s molekulární biologií? Nebo se chcete dozvědět o dalších možnostech biomedicínských věd po roce výzkumu? Tento mistrovský program vám nabídne právě toto!

Při studiu magisterského titulu z biomedicínských věd se můžete rozhodnout studovat kombinaci různých specializací. Výzkumné specializace vám umožní zahájit kariéru ve výzkumu. Ve druhém roce se rozhodnete pro svůj profil, buď se zaměřením na výzkum, nebo více na biomedicínské specializace. Tyto specializace vám umožní pracovat v profesích, jako je politický referent, scienciální žurnalistika nebo poradce, a specializace vzdělávání (pouze v nizozemštině) vám umožní vyučovat na předuniverzitní nebo vyšší odborné úrovni.Zajímají vás infekční nemoci a chcete získat hlubší pochopení toho, jak funguje imunitní systém? Pak se můžete zaměřit na obě tyto specializace. Spočívá váš vědecký zájem v neurobiologii a vaší profesní ambici při tvorbě politiky? Pak je můžete kombinovat. Program si můžete přizpůsobit podle svých vlastních přání a zájmů, formou stáží a / nebo sestavením vlastního biomedicínského programu ve druhém roce.

To budete dělat
Magisterský program z biomedicínských věd je dvouletý prezenční program, který začíná každý září. Stručný studijní plán: Po své první výzkumné specializaci v imunologii, infekční nemoci nebo neurobiologii si můžete vybrat, zda chcete provést druhou výzkumnou specializaci v jiném z těchto předmětů:

 • Mezinárodní veřejné zdraví
 • Společenská specializace (vědní komunikace nebo věda ve společnosti)
 • Specializace přírodovědného vzdělávání (titul učitel přírodovědných předmětů)
 • Alternativní druhý biomedicínský výzkumný rok, který si můžete sami zkompilovat

Existují dva povinné kurzy: vědecké psaní v angličtině a etika v biologických vědách. Budete pokračovat na dvou stážích, buď ve výzkumu, nebo na jednom praktickém a jednom výzkumném pracovišti a napíšete literární práci.

Po úspěšném absolvování kurzu vám bude udělen titul Master of Science (MSc).

Aktivní výzkum
Přednášky tvoří pouze poměrně skromnou část programu Biomedicínské vědy. Z větší části jste vyzváni k provedení vlastního výzkumu. Existuje spousta prostoru pro praktickou práci, což vám dává příležitost použít nejnovější výzkumné metody a zařízení. V závislosti na zvoleném profilu můžete také absolvovat pracovní stáž na politické, vzdělávací nebo komunikační pozici.

Navrhněte si svůj vlastní program
Pokud se rozhodnete sestavit svůj druhý ročník, můžete si vybrat ze všech předmětů vyučovaných magisterským studiem. Můžete se také rozhodnout zúčastnit se programu nebo stáže kdekoli v Nizozemsku nebo v zahraničí.

Nástin programu
Celý magisterský program v biomedicínských vědách trvá dva roky a skládá se ze 120 EC.

Program se skládá z:

 • Sedm specializací, z nichž každá zahrnuje povinné předměty (12-18ES)
 • Tři povinné předměty (celkem 9 EC)
 • Volitelné předměty (počet EC závisí na kombinaci specializací)
 • První stáž (30 EC)
 • Druhá stáž (30 EC) Literární práce (9 EC)
Poslední aktualizace Dub 2020

Informace o škole

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to 23,00 ... Čtěte více

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to 23,000 students from all over the world. Students and staff of 122 nationalities create a dynamic international academic community. The University distinguishes itself in research and education through four interdisciplinary themes: Human Health and Life Sciences, Science for Sustainability, Connected World and Governance for Society. Curious about student life at VU Amsterdam? Click here to ask our International Student Ambassadors. Méně