Magistr v biomedicínských technologiích

Všeobecné informace

Popis programu

Interprofesionální a inovační magisterský studijní program v oblasti biomedicínských technologií se vyznačuje praktickou orientací a mezinárodností. Přednášky jsou zakotveny v moderním technologickém a lékařském prostředí a jsou podporovány interdisciplinárním týmem mezinárodně uznávaných a významných vědců. Absolventi jsou dobře připraveni na různé profesní problémy a mají vynikající kariérní perspektivy v oblasti biomedicínských technologií.

Univerzita Eberharda Karls Tübingen

Inovační. Interdisciplinární. Mezinárodní. Od roku 1477. Univerzita Tübingen kombinuje tyto hlavní principy ve svém učení a výzkumu od svého založení. Jedná se o jednu z nejstarších a nejznámějších univerzit v Německu a nabízí prvotřídní rámec pro odborné studium, stejně jako možnost nastavit osobní akcenty a priority. Mnohé další vybavení zvyšují atraktivní podmínky studia, jako je sportovní areál v areálu, centrum pro cizí jazyky, interdisciplinární studium "Studium Generale" a moderní univerzitní knihovna. Nechte slogan univerzity mluvit sama za sebe: pokusit se - dovolím si!

Tituly a kariérní příležitosti

Magisterský studijní program trvá dva akademické roky (4 semestry) a zahrnuje celkem 120 kreditů ECTS podle Evropského systému přenosu kreditů a akumulací. Po absolvování jsou naši studenti oceněni titulem Master of Science (M.Sc.).

Úspěšní absolventi se mohou rozhodnout, že budou pokračovat ve studiu prostřednictvím přímého výkonu doktorského studia nebo doktorského studia v oblasti výzkumu biomedicínských technologií.

Alternativně se absolventi mohou rozhodnout, že se zapojí do profesionální kariéry se zodpovědností:

  • Návrh a vývoj zdravotnických prostředků pro klinickou aplikaci
  • Návrh, vývoj a výroba zdravotnických prostředků a přístrojů
  • Vývoj a výroba biologických povrchů pro implantační materiály
  • Výzkum a vývoj v oblasti tkáňového inženýrství a regenerační medicíny

Informace pro žadatele

Chcete-li požádat o náš magisterský program, navštivte webovou stránku a vyplňte online formulář žádosti.

www.uni-tuebingen.de/studium/bewerbung-und-zulassung/bewerbungmaster

Požadavky jsou:

  • Bakalářský titul v lékařských technologiích nebo uznaný ekvivalent z akreditované instituce s 180 ECTS.
  • Obecné osvědčení o vysokoškolském studiu. Zahraniční certifikáty musí být uznané akreditovaným orgánem veřejné moci za srovnatelné.

Další požadavky na aplikace jsou k dispozici od koordinátora programu.

Jazyková kompetence

Žadatelé musí prokázat své znalosti angličtiny, které lze prokázat na základě internetových TOEFL (TOEFL iBT), IELTS, Cambridge certifikátu pokročilého anglického testu, jazykového certifikátu od německé akademické burzy (DAAD) v souladu s úrovněmi jazykových kompetencí společného evropského referenčního rámce a systému ověřování UNI.

Každoročně jsou k dispozici dvacet čtyři míst a budou přiznány podle kvalifikace a zkušeností žadatele. Přihlašování se uskutečňuje každý zimní semestr prostřednictvím ústředního správního úřadu univerzity s termínem podání přihlášek do 15. června. Chcete-li být přijati do magisterského programu, studenti musí mít dokončen svůj první stupeň.

Seznam hodnocení je založen na závěrečných známkách nebo prozatímních závěrečných ročnících prvního stupně. Bonus může dodatečně udělovat výběrová komise, zejména pro publikace a akademické ceny ve vědeckých oborech.

Program poskytuje:

  • Přednášky a moduly vložené do moderního technologického a lékařského prostředí a podporované interdisciplinárním týmem mezinárodně uznávaných a významných vědců.
  • Vynikající studijní podmínky v malých výcvikových skupinách s individuálním kontaktem s výzkumnými pracovníky a klinikami.
  • Úzká spolupráce s více než 40 univerzitami po celém světě, která nabízí možnost dokončit praktické pracovní zkušenosti nebo napsat diplomovou práci v zahraničí.
  • Dále úzká interakce s firmami a výzkumnými ústavy v lékařských technologiích a biomedicínských technologiích zajišťuje studijní program založený na kompetencích, praktické zkušenosti a začlenění výzkumných pracovníků z průmyslu do přednášek.

Naším hlavním cílem je připravit naše studenty na různé profesní úkoly, které umožní úspěšné nastartování kariéry v budoucích odvětvích biomedicínských technologií

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

Welcome to the Faculty of Medicine of the Eberhard Karls Universität Tübingen. Together with the clinical departments of the University Hospital Tübingen and its institutes of medical care and theoret ... Čtěte více

Welcome to the Faculty of Medicine of the Eberhard Karls Universität Tübingen. Together with the clinical departments of the University Hospital Tübingen and its institutes of medical care and theoretical medicine, the Faculty of Medicine Tübingen is one of the largest institutions for medical training and higher education in Baden-Württemberg. Méně