Magistr Inovativní Zdravotní Technologie (Leuven)

Všeobecné informace

Přečtěte si více o tomto programu na stránkách školy

Popis programu

Vývoj nových technologií je již dlouho klíčem k rozvoji moderní zdravotní péče. Technologie, které lépe umožňují lékařům, terapeutům a dalším poskytovatelům péče identifikovat příznaky, provádět diagnostiku, provádět chirurgický zákrok, léčit nemoci, programovat terapii a sledovat pokrok pacientů.

Dnes existuje globální průmysl vyvíjející nové technologie pro další pokrok v současné zdravotní péči. Cílem pokročilého mistra inovačních zdravotnických technologií je přispět k tomuto vývoji tím, že nabízí studentům příležitost specializovat se v této univerzální a rozmanité oblasti, kde se naučí navrhovat, vyvíjet a implementovat praktická a pragmatická technologická řešení pro zdravotnictví.

Tento program se konkrétně zaměřuje na integraci různých technologií a metodik do použitelných systémů. Současné trendy v nositelných senzorech, bioelektronice, umělé inteligenci, robotice a zdravotnických aplikacích jsou spojeny, aby inspirovaly studenty k tomu, aby dokázali navrhnout a implementovat nová integrovaná řešení, která mohou být testována a používána pacienty a zdravotnickými pracovníky.

Program

Advanced Magistr v inovativním zdravotním inženýrství je jednoletý program odpovídající 60 ECTS.

Skládá se z osmi-chodových jednotek:

  • Jeden kurz na lidském těle
  • Čtyři kurzy zaměřené na strojírenské technologie
  • Jeden o podnikání
  • Jeden týmový projekt
  • Diplomová práce kombinovaná s praxí

Kariérní perspektivy

Nedávné vědecké a technologické pokroky ve zdravotnictví vytvořily řadu nových rolí, funkcí a pracovních příležitostí ve společnostech se zdravotnickými technologiemi, zdravotnických ústavech, nemocnicích a výzkumných centrech. Patří sem oblasti, jako je správa totožnosti pacienta, mobilita ve zdravotnictví a business inteligence, aplikovaný lékařský výzkum, navrhování, vývoj a testování prototypů a instalací a konfigurace lékařských nástrojů atd.

V oblasti posuzování zdravotnických technologií (HTA) vzrůstá poptávka po odbornících, aby tvůrcům politik poskytovali informace založené na důkazech o lékařských, ekonomických, organizačních, sociálních a etických otázkách souvisejících s používáním zdravotnických technologií.

Stipendia

Skupina T - akademie, soukromá organizace přidružená ke KU Leuven , poskytuje v některých stipendiích krytí: školného, cestování, ubytování a životních nákladů v Leuvenu.

Stipendia se udělují mladým jasným zaměstnancům mezinárodních partnerských univerzit, jejichž cílem je rozvoj dostupné zdravotnické technologie v méně bohatých regionech.

Požadavky na přijetí

Advanced Magistr of inovativní zdravotnické technologie se zaměřuje na studenty, kteří dokončili magisterský program v (bio) inženýrské technologie nebo ekvivalent. Přijímání je založeno na výběrovém řízení, které zahrnuje pohovor.

Uchazeči jsou povinni podat přihlášku obsahující životopis, akademické úspěchy, motivační dopis a doklad o znalosti angličtiny. Mezinárodní studenti by se měli nejprve přihlásit do programu prostřednictvím přijímací služby KU Leuven .

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

KU Leuven is an institution for research and education with international appeal. All programmes at this University are based on the innovative research of its scientists and professors and are ranked ... Čtěte více

KU Leuven is an institution for research and education with international appeal. All programmes at this University are based on the innovative research of its scientists and professors and are ranked among the top 100 in the world. Méně
Přejít na web školy