Read the Official Description

Kromě naší pětiletého programu medicíny a chirurgie MBChB, máme čtyřletý MBChB pro absolventy s první titul v vědy o životě.

Budeme se zabývat pouze ty žadatelů o tento program, kteří jsou klasifikovány jako Home / EU.

Nabízíme také tříletý vzdělávací program pro kvalifikované zubní lékaře, kteří chtějí pokračovat v kariéře v ústní a čelistní chirurgii. Další informace jsou uvedeny na kartě informace o předmětu (pak vyberte "vstupní požadavky").

Tento čtyřletý studijní program je navržen speciálně pro absolventy a je vynikající příležitost k rozvoji dovednosti, které potřebujete, aby se stal lékař. Hned od začátku, zažijete praxi zdravotní péči v komunitě s přílohou k obecné praxi, což vám umožní vidět, jak vaše studium přeložit do klinické praxe.

Akademicky schopné s přirozenou schopností pro vědu, budete mít silný zájem v lidských záležitostech, starost o blaho druhých, smysl pro komunikaci a touha dělat skutečný rozdíl. Budete také muset hodně úsilí o dokončení tohoto náročného studijní obor. Po celou dobu svého času s námi, budete zacházet jako jednotlivec a my vás povzbudit k rozvoji a prozkoumat své vlastní profesní zájmy.

V roce 2016 výsledky National Student Survey (NSS) ukázal, že 96% našich studentů bylo spokojeno s celkovou kvalitou tohoto kurzu.

Informace pro uchazeče Na konci bakalářského kurzu obdržíte váš MB CHB (nebo ekvivalent) stupeň, což je primární lékařské kvalifikace (PMQ). Drží PMQ vás opravňuje k předběžné registraci s generálním lékařské rady, s výhradou pouze k jeho přijetí, že neexistují žádné Fitness, aby Praxe obavy, které vyžadují pozornost. Předběžná registrace je časově omezena na maximálně třech letech a 30 dnech (1125 dní celkem). Po uplynutí této doby si provizorní registrace bude normálně vyprší.

Předběžně registrovaní lékaři mohou vykonávat pouze ve schválených příspěvcích Rok založení 1: zákon neumožňuje předběžně registrovaných lékaři provést jiný druh práce. Chcete-li získat Foundation rok po 1, budete muset použít v posledním roce svého vysokoškolského kursu prostřednictvím systému pro výběr Foundation UK Program Office, který přiděluje tato místa absolventům na základě výběrového řízení. Zatím všechny vhodně kvalifikovaní absolventi UK našli místo na programu Foundation Year 1, ale to nemůže být zaručena, například pokud by došlo k zvýšení počtu konkurenčních aplikací z absolventů non-UK.

Úspěšné dokončení programu Rok založení 1 je obvykle dosaženo během 12 měsíců a je poznamenán udělení osvědčení o zkušenostech. Pak budete mít nárok požádat o plnou registraci s generálním lékařské rady. Musíte úplnou registraci s licencí k provozování praxe pro nekontrolované lékařskou praxi v NHS nebo soukromou praxí ve Velké Británii.

I když tato informace je v současné době v pořádku, studenti musí být vědomi toho, že předpisy v této oblasti může změnit čas od času.

Tam je nějaká diskuse o tom, zda odstranit prozatímní registraci nově kvalifikovaných lékařů. Pokud se tak stane, pak absolventi UK obdrží plnou registraci, jakmile budou úspěšně dokončili vzdělání má MB ChB (nebo ekvivalent). Je třeba poznamenat, že je velmi pravděpodobné, že absolventi UK budou stále muset požádat o tréninkový program podobný stávajícího programu nadace, a že nelze zaručit místa na této programem pro každého britského absolventa.

Kromě toho GMC v současné době zvažuje, zda zavést formální posouzení, že všichni lékaři budou muset projít, aby mohly být poskytnuta úplnou registraci. Ačkoli žádná firma bylo přijato rozhodnutí o tom, zda-li bude zavedena taková zkouška žadatelé by měli být vědomi toho, že GMC předpokládá, že budoucí kohorty studentů lékařské fakulty bude muset projít částí nové posouzení Licensing UK Medical před GMC budou udělovat Registrace s licencí k moci vyzkoušet.

První rok - 1. fáze klinické Orientation

Tato fáze začíná program, zahrnující biologii, anatomii a medicínu ve společnosti, protože budete mít pokryty málo z nich ve srovnání s poznatky jiných věd o životě předmětů. Budete pracovat na problémové založené na případových studiích jako součást tutora pod dohledem skupiny asi osm studentů, z nichž každý z vás pokrývá všechny aspekty případových studií. Problémy jsou seskupeny do čtyř šestitýdenních tematických bloků, které pokrývají základní vědu, anatomie (včetně prosection), etika, lékařství ve společnosti a behaviorální vědy, přičemž všechny tyto aspekty začleněny do každého z případových studií.

Druhý ročník - 2. fáze klinické zkušenosti

Ty budou založeny na stejných fakultní nemocnici věří, že v současné době vyučují třetí roky studia pro studenty na pětileté MBChB, strávil první semestr v jedné vyučovací Trust, a otáčí do druhého sekundu. Budete také připojit k naší pětileté MBChB studenty v jejich klinických vědeckých přednášek, farmakologie výuky a speciálních studijních modulů v oblasti veřejného zdraví a epidemiologii. Kromě toho, jak student GEC budete pokračovat s malou součást individuálního vzdělávání na další vaše základní a behaviorální vědy školení.

Studenti na operaci vzdělávacího programu obličejové zahájí své studium v ​​této fázi.

Třetí a čtvrtá let

Nyní budete pohybovat na klinických příloh s přílohami v lékařských, chirurgických a jiných speciálních předmětů, jako je kardiologie, neurologie, psychiatrie, kostí a kloubních onemocnění, onkologie, ušní, nosní a krční a perioperační péče. Budete také udělat přikládat soubory v gynekologii a porodnictví, pediatrie a všeobecného lékařství. V průběhu posledního roku, budete moci přinést všechny své učení a dovedností prostřednictvím U akutně nemocných pacientů přílohu, jak si připravit, aby se stal lékař.

Proč studovat tento kurz

S pěti a půl milionu lidí v oblasti West Midlands, budete studovat v největší oblasti zdravotnictví v zemi. Při volbě Birmingham, budete také těžit z interdisciplinárního programu vyučovaného od renomovaných akademických pracovníků, jejichž odbornost pokrývá celou šíři medicíny. Najdete zde vynikající studijní materiály a student-střed, participativní styl učení, spolu s možností zaměřit své studium na vybrané zájmy a profesní cíle.

V lékařství a chirurgie programu profituje z velmi aktivním výzkumném prostředí v Birminghamu. Vysoká škola lékařských a stomatologických věd, z nichž Medical School je součástí, má příjem výzkum přesahující 50 milionů £ ročně, s několika hlavních center zaměřených na oblasti, které jsou v čele lékařské vědy, včetně rakoviny, cukrovky, biologie kmenových buněk, imunitu a zánětlivých onemocnění, infekce, kardiovaskulární vědu a stárnutí.

V posledním Research Assessment Exercise (RAE 2008) hodně z tohoto výzkumu byla hodnocena jako mezinárodně vynikající a předními světovými, se většinou ze zbytku je mezinárodně uznávaná. Pozoruhodně, Birmingham má první Cancer Research UK středisko, a byl jmenován jako vedoucí studie Cancer Center kromě Londýna, druhý pouze na Institute of Cancer Research (RAE 2008).

Vstupní požadavky

Budeme uvažovat, normálně ti žadatelé, kteří absolvovali doživotní Science v době podání žádosti. Budeme pořadí uchazečů podle kvality jejich výsledku studia a dává přednost těm s 1. třídy značkou, ale očekáváme také vzít v úvahu ty, kteří dosáhli výsledku na horním konci 2: rozsah 1.

Středoškoláci kvalifikace jsou používány k diskriminaci mezi žadateli. Především očekáváme velmi dobré výsledky ve vědě, angličtině a matematice. Jako vodítko naše prahové požadavky na úrovni A jsou BBB, ačkoli tyto stupně mohou být zvýšena prostřednictvím hospodářské soutěže. Důkladné znalosti chemie je nezbytné, buď z úrovně nebo jiné pre-univerzitní zkoušky, nebo z obsahu programu. Kde nejvyšší kvalifikace v angličtině nebo matematiky je u maturity, je obvykle nutné značka A.

BTEC: BTEC Extended Diploma, diplom a Diploma Dceřiná nepřijal Chceme, aby naši studenti začít kurz s dobrou znalostí biologických procesů, buněčných funkcí a interakcí buněk. Stupně považujeme za obecně vhodné jsou:

 • Biochemie / lékařské biochemie
 • biomedicína
 • zubní lékařství
 • Biologie člověka / Fyziologie / farmakologie
 • LÉKÁRNA
 • Fyzioterapie
 • Psychologie (British Psychological Society akreditovaného studijního programu)

Mnoho dalších stupňů může být vhodné, ale rozdíly mezi různými studijních programů bude vyžadovat každý program je třeba přistupovat individuálně (tj osnova hodnocena). Tyto zahrnují:

 • Většina Biological Sciences stupňů
 • Ošetřovatelství
 • Sports Science / sportovních studií

Program MBChB pro ústní hygienu a čelistní chirurgii Žadatelé

Nabízíme asi pět nebo šest míst na tříleté odborné přípravy kvalifikovaných zubních lékařů, kteří chtějí pokračovat v kariéře v ústní a čelistní chirurgii a kteří dosáhli nebo se očekává dosažení MJDF nebo multifunkčními zařízeními. Na rozdíl od plné absolvent vstupního kurzu, mezinárodní žadatelé mohou být považovány ale bude dána přednost žadatelům, kteří nabízejí podstatné důkazy o klinické praxe v post promoci ve Velké Británii. Je důležité ukázat odhodlání kariéru v ústní a čelistní chirurgii.

Žadatelé musí žádat o rok 2 vstupu na Graduate vstupního kurzu (A101), které je nutno uvést v žádosti UCAS. Počet míst na tomto programu bude záviset na dostupnosti klinické praxe.

Dodatečné informace:

Nepoužíváme žádné dodatečné přijímací zkoušky, jako je UKCAT nebo GAMSAT.

Žadatelé by měli zadat údaje o své kvalifikaci na příslušné části formuláře UCAS. nemohou být považovány za neúplné přihlášky.

Kandidáti, kteří se zaváží vyšším stupněm Očekává se, že jste dokončili všechny součásti procesu posuzování (včetně obdržel formální schválení oprav pro disertační práce) před zahájením kurzu.

Vyšší stupeň nebo druhý stupeň nenahrazuje výše uvedené požadavky. Tam, kde byl zkoumán více než jeden bakalářský studijní program, bude výsledek prvního být prvotním zřetelem (i když je v jiném než příslušném předmětu).

Přednost bude dána uchazečům, kteří nabízejí titul od instituce, UK-založené kvůli nejistotě při posuzování ekvivalence stupňů od zahraničních institucí.

Všichni kandidáti, kteří obdrží nabídek bude byly rozhovor.

Zralé Žalobci: Škola vítá žádosti od uchazečů, kteří absolvovali několik let dříve, ale bude brát v úvahu délku pregraduální i postgraduální vzdělávání, které musí být provedeny. Kromě toho očekáváme, že ne více než čtyři roky uplynul od významného a odpovídající kvalifikací.

Polehčující okolnosti: Můžeme být flexibilní během cesty k dosažení našich akademické požadavky, ale nebudeme snižovat prahové hodnoty. Budeme uvažovat pouze velmi závažné životní události, které nastanou v důležité fázi vzdělávání; jako je absence ze školy po značně dlouhou dobu v důsledku nemoci nebo nečekané úmrtí blízkého rodinného příslušníka. Po diskusi a obdržení nezávislé důkazy, abychom mohli například uvažovat o žadatele, kteří studii u úrovně nad 3 roky. Upozorňujeme, že polehčující okolnosti na zkouškové období by měly být předloženy příslušné zkušební komise (y) za úplatu. Nebudeme uvažovat o další snižování, pokud jde o výsledky zkoušek mimo těch, které kterých kontrola rada považovat za vhodné.

Post-stupeň aktivity: Dáváme přednost žadatelům, kteří ukončili své vzdělání. Vaše žádost nám musí nechat na pochybách, že budete / byly plně zabývá významnou aktivitu od ukončení studia. Neočekáváme, že všechny své zkušenosti, že je přímo souvisí s medicíně, ale váš zdravotní postižení musí být průběžně.

Opakujte aplikaci léku: Nebudeme uvažovat o někoho, jehož žádost Birmingham lékařské fakulty byla odmítnuta dříve následujícím rozhovoru. V opačném případě budeme uvažovat o ty, které platí pro medicínu podruhé.

Re-sedět stupně: Ty nejsou považovány (kromě viz polehčující okolnosti)

Transfer z jiného programu: Nepovažujeme žadatelé, kteří jsou v současné době studují nebo již dříve studovala medicínu.

Non-akademické nabídka požadavky

Všechny přijaté kandidáti budou muset absolvovat zdravotní tiskopis ohlášení, a některé mohou být kontaktován s lékařem Occupational Health kde je to vhodné.

Vláda Spojeného království zdravotnické úřady vyžadují, aby všichni studenti medicíny musí být stíněny, aby se zajistilo, že nejsou nositeli viru hepatitidy B. Všichni žadatelé, kteří přijmou nabídku musí:

 • Podstoupili test screening krve proti hepatitidě B.
 • V případě záporné, musí začít průběh imunizace.
 • Poté poskytnout certifikovaný důkaz o nich.
 • Pro zájemce o studium se důrazně doporučuje, aby se krevní test v dostatečném časovém předstihu.

Vláda Spojeného království zdravotní úřady doporučujeme, aby všichni studenti medicíny by měla být nabídnuta screening u řady virů přenosných krví (žloutenka typu C a Human Immunodeficiency Virus, jakož i žloutenky typu B). Ty by měly být poučeni, že jakýkoli zdravotnický pracovník, který je infikován s některou z těchto virů (nebo kteří nemohou prokázat, že nejsou infikovány) není schopna převzít expozice náchylné postupy při kvalifikoval (které jsou definovány jako "ty invazivních procedur tam, kde je riziko, že zranění pracovníka může mít za následek vystavení otevřených tkáně pacienta do krve pracovníka. "). MBChB hřiště v Birminghamu je non-zasažení nebezpečný Samozřejmě, takže studenti se Hep C a / nebo HIV se neodrazí nad průběhem jakékoliv riziko pro pacienty. Proto se studenti, kteří jsou pozitivní nebo odmítnout nabídku krevním testem bude i nadále umožněno pokračovat v programu. I když studenti medicíny mohou zapojit do postupů expozice náchylných na základě dobrovolnosti (například při jejich volitelný). Je-li tomu tak, studenti jsou povinni být vysílán.

Vysoká škola lékařů a zubních lékařů věd uhradí studenty s finanční těžkosti po dobu až £ 200 nákladů na jejich očkování. Pokud máte nárok na ocenění v rámci programu Národní stipendium (tj nárok na alespoň jeden z státních výhod spojených s Free školního stravování nárok, klasifikovány jako péče absolventa nebo s příjmem domácností £ 16.190 nebo méně), je doporučeno k získání příjmů pro všechny zdravotní kontroly, které jste museli zaplatit. Poté, co zahájit studium na University of Birmingham, pak můžete požádat o proplacení prostředků vysoké školy, a to až k výrobním nákladům £ 200.

Studenti budou nutné k dokončení úspěšného zveřejňování informací a blokování hovorů (DBS) přezkoušení před přijetí do programu.

Všichni studenti jsou povinni podepsat způsobilosti k Procvičte kodex chování před vstupem, jehož podrobnosti budou předány s nabídkou dopisu.

Medici se očekává, že k účasti na celý kurz, který zahrnuje nějakou večerní a víkendové práce.

Příležitosti pro uchazeče se zdravotním postižením

Bereme pozitivní pohled na to, co kandidáti se zdravotním postižením mohly dosáhnout budoucích zdravotníků a brát vážně náš závazek provést přiměřené úpravy, aby bylo zajištěno, že všichni studenti se zdravotním postižením mohly úspěšně dokončit svá studia. Všichni žadatelé budou hodnoceny až do rozhovoru na základě kritérií uvedených výše, bez ohledu na jakékoliv postižení. Všichni studenti, včetně těch se zdravotním postižením, musí být schopna plnit limity stanovené kompetenční GMC. Pokud deklarujete zdravotní postižení, pozveme vás s námi spolupracovat, aby prozkoumala, jak nejlépe můžeme podpořit vaše studium.

Zahraniční studenti:

Tento full 4 roky Kurz je určen pouze studentům home / EU.

Žadatelé musí mít vynikající psané a mluvené angličtiny. V souladu s požadavky pro žadatele z Velké Británie, za normálních okolností očekáváme, že značka A v angličtině maturitou (nebo ekvivalent). Upozorňujeme, že standardní anglické jazykové požadavky univerzity jsou minimální standardy, které by mohly být zvýšen prostřednictvím soutěže.

V závislosti na zvoleném průběhu studia, mohou vás také zájem o některou z našich základových cest, které nabízejí speciálně strukturované programy pro mezinárodní studenty, jejichž kvalifikace nejsou přijaty k přímým vstupem do britských univerzit.

Zaměstnatelnost

Pokud jste absolvoval se svým MBChB a dokončil své dva základní roky, budete v pozici, požádat o příspěvky ve svém vlastním zvolené specializace. Pro většinu našich absolventů, to jsou nemocnice a primární péče pracovních míst v NHS, ale jsou zde i příležitosti v laboratoři na bázi oborů, jako je patologie, nebo v oblasti výzkumu. Někteří lékaři se přestěhovat do více obchodních oblastech, jako je farmaceutický průmysl, politice, nebo zdravotní žurnalistiky a médií. Bez ohledu na směr se rozhodnete jít dovnitř, váš trénink tady vám prvotřídní odrazový můstek.

Program taught in:
Angličtina

See 25 more programs offered by University of Birmingham - College of Medical and Dental Sciences »

This course is Campus based
Start Date
Sept. 2019
Duration
4 let
Denní studium
Price
9,250 GBP
(Home / EU) - TBC.
Deadline
By locations
By date
Start Date
Sept. 2019
End Date
Application deadline

Sept. 2019

Location
Application deadline
End Date