Magistr z Optometrie (Klinická)

Všeobecné informace

Popis programu

Hlavní body

 • Místo studie: Lotyšsko, Riga
 • Typ: Postgraduální, prezenční, kombinované
 • Jmenovité trvání: 2 roky (120 ECTS), plný úvazek; 2,5 roku (120 ECTS), částečný úvazek
 • Jazyk studia: angličtina
 • Ocenění: Master (Magisterský titul z klinické optometrie, kvalifikace „optometrista“)
 • Akreditace: Studijní program je akreditován

Přehled

Profesionální magisterský program Optometry (Clinical) nabízí multidisciplinární studia založené na vizuální vědě a současné primární péči o zrak. Odborná kvalifikace absolventů odpovídá profesionálnímu optometristovi a je rovnocenná kvalifikaci získané ve Velké Británii, USA a Norsku.

Studenti programu získají jak odborné dovednosti v primární péči o zrak (optometrie), tak akademické znalosti v oblasti vědy o zraku, což jim umožní zapsat se do doktorského programu.

Osnovy se skládají z odborných (klinických) a vědeckých (experimentálních) předmětů souvisejících s hodnocením, výzkumem a porozuměním lidského zrakového systému. Program zahrnuje následující: praktický výcvik (33%), medicínu a fyziologii zraku (35%) a kurzy přírodních věd a psychologie.

Studijní program (80 kreditů) obsahuje povinné (část A), volitelné (část B) a praktické kurzy. Praktický výcvik (stáž) představuje 26 kreditů. Část A (66 kreditů) zahrnuje specializační kurzy: všeobecné lékařství v optometrii, oční choroby a farmakoterapii, kontaktní korekci, modely vizuálního vnímání, státní zkoušku a diplomovou práci. Část B (14 kreditů) obsahuje klinické a experimentální kurzy optometrie. Státní zkouška zahrnuje dva kredity a skládá se z testu teoretických znalostí v optometrii a praktického vyšetření při hodnocení vizuální funkce pacienta a korekce zraku. Vypracování a obhajoba diplomové práce má hodnotu 20 kreditů.

aplikace

Vstupní kvalifikace

Vysokoškolský diplom (nebo vyšší)

Uchazeči o magisterské studium musí mít ukončené bakalářské nebo vyšší odborné vzdělání zahrnující alespoň 3 roky denního studia v oborech ekonomie, podniková administrativa, matematika, počítačové vědy, fyzika, strojírenství nebo v jiných souvisejících oborech sociálních věd.

Vstupní kvalifikační dokumenty jsou přijímány v následujících jazycích: angličtina / lotyština.

Často můžete dostat vhodný přepis ze své školy. Pokud tomu tak není, budete potřebovat oficiální překlady a ověřené kopie originálu.

Uchazeči musí nahrát vzdělávací dokumenty v původním jazyce, jakož i překlady do angličtiny. Diplomy a přepisy vydané mimo EU musí být ověřeny ověřovacím razítkem nebo apostilem.

Až budete konečně chodit na vysokou školu, musíte si vzít s sebou originální doklady o kvalifikaci.

Jazykové požadavky

Angličtina

Žadatelé musí prokázat znalost anglického jazyka. Univerzita přijímá následující mezinárodní jazykové testy:

 • TOEFL IBT - alespoň skóre 72;
 • IELTS - alespoň skóre 5,5;
 • PTE General - alespoň na úrovni B2;
 • FCE - alespoň úroveň B;
 • CPE - uspokojivý průchod;
 • CAE - uspokojivý průchod.

Univerzita může za příplatek poskytnout test v anglickém jazyce (97,50 EUR )

Uchazeči, jejichž rodným jazykem je angličtina nebo předchozí vzdělání je získáno v angličtině, jsou z tohoto požadavku osvobozeni (s výjimkou občanů Indie, Srí Lanky, Nepálu).

Další požadavky

Pro občany Indie, Srí Lanky a Nepálu - Skype rozhovor, který zahrnuje otázky týkající se motivace.

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

The University of Latvia has been founded in 1919 and currently, with its more than 14 000 students, 13 faculties and over 20 research institutes and independent study centers, is one of the largest c ... Čtěte více

The University of Latvia has been founded in 1919 and currently, with its more than 14 000 students, 13 faculties and over 20 research institutes and independent study centers, is one of the largest comprehensive and leading research universities in the Baltics. The University offers more than 130 state-accredited academic and professional study programs. Méně