Popis předmětu

Účelem magisterského studia v oblasti farmaceutických biotechnologií (dva roky, 120 CFU) je poskytnout studentům vědecké poznatky o moderním farmaceutickém výzkumu a biotechnologiích v oblasti zdraví.

Organizace a potřeby výzkumu ve farmaceutické oblasti se v posledních letech dramaticky změnily. Moderní výzkum v akademickém i průmyslovém prostředí se intenzivně věnuje studiu a vývoji biofarmaceutik, včetně vývoje biologických a monoklonálních protilátek nové koncepce. V současnosti farmaceutický vědec vyžaduje důkladné vzdělání a odborné znalosti v oblasti molekulární biologie, genetiky, technik rekombinace DNA a bioinformatiky, se solidním pozadím v chemii, farmakologii a pokročilé farmaceutické technologii. Odborníci pracující ve farmaceutickém průmyslu R

Magistr se zaměřuje na přenos vědomostí a poskytuje studentům silné technické dovednosti (těžké dovednosti) a mezilidské dovednosti (soft skills), které současně vytvářejí kompetence potřebné k tomu, aby čelily měnícímu se farmaceutickému trhu. Absolventi farmaceutických biotechnologií získají solidní znalosti v oblasti biochemie, molekulární biologie a proteinového inženýrství, imunologie, farmakologie a farmaceutické technologie a v těch oborech, které jsou nezbytné k navrhování, analýze a formulaci inovativních léků, jako jsou biologové a drogy používané při cílených terapiích. Znalosti fyzikálně-chemických vlastností molekul a makromolekul umožňují studentům aplikovat analytické metody potřebné pro identifikaci, čištění a charakterizaci biofarmaceutik během výroby a kontroly kvality.

Silné stránky: inovativní přístup k výuce; kritický přístup k vědě (nejen teorie!); studenti mají aktivní roli při organizaci akcí, projektů a vyšetřování; vynikající poměr učitelů / studentů; vysoké skóre spokojenosti studentů (

Struktura kurzu

 • Pokročilá reaktivita a modelování
 • Pokročilá molekulární biologie
 • Molekulární a experimentální farmakologie
 • Strukturní biochemie
 • Bioinformatika a výpočetní biologie
 • Odhalování a vývoj drog
 • Farmaceutická nanotechnologie
 • Proteinové inženýrství
 • Proteomika a biochemické metodologie
 • Biologové a biofarmaceutika
 • Dodávka a formulace biotechnologických léčiv
 • Diagnostická mikrobiologie a molekulární imunologie

Kariérní možnosti

Absolventi farmaceutických biotechnologií budou působit v různých oblastech akademického a průmyslového výzkumu na národní i mezinárodní úrovni. Budou schopni řešit problémy související se studiem a vývojem drog a diagnostiky a budou pracovat v několika oblastech spojených s výrobou a kontrolou kvality farmaceutického, biofarmaceutického, diagnostického a vědeckého vybavení, jakož i s kosmetickým a nutraceutickým průmyslem a zájemci o výživu lidí a zvířat.

Vstupní požadavky

Kandidáti musí přihlásit, aby splnili specifické požadavky na studijní a vzdělávací zázemí podle čl. 6, par. 2 DM č. 270/04.

Kurikulární požadavky, které je třeba splnit, jsou:

 • stupeň L-2 Biotechnologies, L-13 Biologické vědy, L-27 Chemické vědy a technologie, L-SNT3 - Technická zdravotní profese ex DM 270/04 nebo titul z tříd 1 - Biotechnologies, 12 Biological Sciences, 21 - Chemické vědy a technologie, SNT3 - Technická zdravotní profese ex DM 509/99

nebo

 • 50 ECTS v oblastech SSD: BIO / 09 Fyziologie, BIO / 10 Biochemie, BIO / 11 Molekulární biologie, BIO / 12 Klinická biochemie a klinická molekulární biologie, BIO / 13 Aplikovaná biologie, BIO / 14 Farmakologie, BIO / 15 Farmaceutická biologie, BIO / 16 Lidská anatomie, BIO / 17 Histologie, BIO / 18 Genetika, BIO / 19 Obecná mikrobiologie, CHIM / 01 Chemická chemie, CHIM / , CHIM / 06 Organická chemie, CHIM / 08 Farmaceutická chemie, CHIM / 09 Aplikovaná farmaceutická technologie, CHIM / 10 Potravinářská chemie, CHIM / 11 Fermentační chemie a technologie, MED / 03 Lékařská genetika, MED / a klinická mikrobiologie, VET / 01 Anatomie domácích zvířat, VET / 03 Všeobecná patologie a Veterinární patologická anatomie, VET / 05 Infekční onemocnění domácích zvířat, VET / 07 Veterinární farmakologie a toxikologie.

V případě uchazečů s kvalifikací v Itálii, která se liší od diplomů DM 509/99 nebo DM

270/2004 nebo se zahraniční kvalifikací, požadavky na učební osnovy prověří přijímací komise.

Jazykové požadavky

Angličtina: úroveň B2

Program se vyučuje na:
 • Angličtina

Zobraz 2 více kurzů z University of Padova »

Poslední aktualizace Březen 3, 2019
Tento kurz je Studium v kampusu
Start Date
Duration
2 let
Denní studium
Price
2,600 EUR
Poplatky za rok 2018/19. Poplatky mohou být významně zrušeny na základě vašeho "Indexu ekvivalentního ekonomického stavu - ISEE".
Deadline
Podle místa
Podle data
Start Date
End Date
Termín odevzdání přihlášek
Location
Termín odevzdání přihlášek
End Date