Master of Dental Public Health (MDPH)

Všeobecné informace

Popis programu

Dundeeho kurz MDPH může vést k praktické nebo akademické kariéře, která podporuje rozvoj dentálního veřejného zdraví a snižuje nerovnost zubního zdraví.

Tento kurz je jedinečný pro Skotsko a je společným podnikem mezi mezinárodně uznávanou výzkumnou jednotkou Dental Health Services (DHSRU) ve Stomatologické škole a Lékařskou fakultou University of Dundee .

Pomocí programu Světové zdravotnické organizace (WHO) Oral Health Programme Strapline 'think global act local' vám kurz poskytne potřebné znalosti, porozumění a dovednosti pro rozvoj kariéry ve vládních a národních programech veřejného zdraví.

Tento program se rovněž zaměřuje na zubní lékařství založené na důkazech, na němž se podílel Derek Richards, ředitel Centra stomatologických vyšetření založených na důkazech, a profesor Jan Clarkson, koordinační redaktor Cochrane Oral Health Group.

Kdo by měl studovat tento kurz?

Masters in Dental Public Health (MDPH) je ideální studijní program pro ty, kteří mají zájem o snížení nerovnosti v oblasti ústního zdraví.

Je určen pro zubní lékaře, zubní lékaře a akademické pracovníky se zájmem o dentální veřejné zdraví.

Zejména je zde podpora těch, kteří tento kurz absolvují, zatímco se stávají odborníky nebo konzultanty ve veřejném zdraví zubů v Tayside a jinde.

Kariéra

Absolventi MDPH se zabývají plánováním zdravotních služeb, vládními úřady, národními a mezinárodními zdravotnickými agenturami a na akademické půdě.

Navíc tento program zlepší stávající stomatologickou kariéru s vědeckými dovednostmi a znalostmi a poskytne širokou základnu znalostí zubního zdraví aplikovatelných v dalších oblastech dentální zdravotní péče.

Roquiyah Alsomali absolvovala kurz zubního lékařství v roce 2015. V Somálsku spolupracuje s UNFPA (United National Population Fund) jako trenérem pro Somálský demografický přehled v oblasti zdraví.

Svědectví

Mám rád tento program, protože máme velmi těsnou skupinu lidí ve třídě a jedna k jedné interakci s profesory, což je úžasné. Za druhé, máme výzkumnou jednotku pro dentální veřejné zdraví, která spolupracuje s WHO, takže existují úžasné spolupráce, které probíhají po celou dobu.

Takže pokud chcete pracovat, abyste pomohli zlepšit kvalitu komunity, pak je to místo a to je kurz, který se má stát!

ZAINAB KIDWAI, současný student

Vstupní požadavky

Přihlašovatelům je obvykle požadováno, aby absolvovali první nebo vyšší stupeň druhé třídy v oblasti zdravotnictví a / nebo u předmětů, včetně stomatologie, zubní terapie / hygieny, společenských věd a lékařské vědy. Aplikace budou také zvažovány od ostatních, kteří, i když nejsou absolventi, mají mimořádně kvalitní kvalifikaci z hlediska seniority a zkušeností.

Požadavek anglického jazyka

IELTS Celkově
Poslední aktualizace Květen 2019

Informace o škole

Our core mission at the University of Dundee is to transform lives, locally and globally, through the creation, sharing and application of knowledge.

Our core mission at the University of Dundee is to transform lives, locally and globally, through the creation, sharing and application of knowledge. Méně