Magisterský titul v ošetřovatelství duševního zdraví a psychiatrii

Všeobecné informace

3 dostupných umístění

Popis programu

Magisterský titul v ošetřovatelství duševního zdraví a psychiatrii

Duševní zdraví a související problémy jsou jednou z nejcitlivějších oblastí zdraví lidí. Problémy duševního zdraví ve skutečnosti představují 13% celosvětové zátěže nemocí (WHO, 2001) a 5 z 10 příčin, které vedou k invaliditě, jsou problémy duševního zdraví (WHO, 2003). Vzhledem k tomu, že rozsah problémů duševního zdraví populace má významný dopad na individuální utrpení, jevy sociálního vyloučení a na přímé či nepřímé náklady duševních onemocnění (WHO, 2003), je potřeba Ošetřovatelství v této oblasti je všeobecně uznáváno buď orgány Evropské unie (2004) nebo mezinárodní organizace, jako je WHO, která v roce 2003 navrhla učební plán pro specializované vzdělávání v ošetřovatelství v oblasti duševního zdraví po všeobecném vzdělávání.

Definice profilu kompetence specialisty na zdravotní sestry v psychiatrickém a psychiatrickém ošetřovatelství je již v mnoha zemích realitou. V Portugalsku provedla řada zdravotních sester studie potvrzující profil kompetence sestry všeobecné péče. Zároveň byly provedeny některé studie a diskuse o specifických kompetencích psychiatrických a psychiatrických zdravotních sester, což umožňuje vytvořit teoretickou referenční příručku pro tuto definici.

V tomto kontextu pro profil specialisty, absolvovaného na magisterském stupni, přijmeme definici zahrnující soubor dovedností, schopností, dovedností, obecných a specializovaných znalostí, oblast techniky a postupů v oboru specializované ošetřovatelské péče, zhodnocené v zkušební situace nebo při výkonu činností, které charakterizují odborné cvičení.

Definice profilu kompetencí zdravotní sestry v oboru duševního zdraví a ošetřovatelství v psychiatrii je již v mnoha zemích realitou. V Portugalsku provedla ordinace zdravotních sester studii, která potvrdila profil kompetence sestry všeobecné péče. Současně jsou prováděny některé studie a debaty o specifických kompetencích psychiatrických a psychiatrických sester, což umožňuje konstrukci teoretické referenční příručky pro tuto definici.

Obecné cíle studijního cyklu

Magistr kurzu v ošetřovatelství a psychiatrii v oblasti duševního zdraví je specializovaný výcvik, jehož cílem je připravit sestry na rozvoj autonomních a vzájemně závislých činností v oblasti duševního zdraví a psychiatrického ošetřovatelství.

Ve své vzdělávací složce se kromě zaměřování na výkonnost a profesní rozvoj snaží sledovat základní cíle politiky vysokoškolského vzdělávání tím, že poskytuje dovednosti, které umožňují celoživotní učení a dovednosti v oblasti znalostí a porozumění, aby: problémy v nových a / nebo komplexních situacích, v širokém a multidisciplinárním kontextu; vývoj řešení a vydávání soudních rozhodnutí, včetně úvah o jejich etických a sociálních důsledcích; a sdělování závěrů jasným a jednoznačným způsobem.

120 ETCS

Začátek kurzu: září 2019

Doba trvání: 4 semestry / 2 roky školy

Počet volných pracovních míst: 20

Poplatky:

  • Aplikace - 50 €
  • Registrace - 150 €
  • Roční školní poplatek (roční výuka) - 1500 €

Fáze aplikace

Zveřejnění výsledků

Registrace / Registrace

Zahájení kurzu

1. 3. 2019 do 12/4/2019

04/26/2019

5.3.1919 až 17.5.2019

19.9.2019

4/29/2019 až 6/14/2019

26.6.2019

Od 8/7/2019 do 7/12/2019

19.9.2019

Poslední aktualizace Bře 2019

Informace o škole

A Escola Superior de Enfermagem de Coimbra (ESEnfC) é uma instituição de ensino superior pública e uma referência nacional e internacional no desenvolvimento e afirmação da disciplina de enfermagem. ... Čtěte více

A Escola Superior de Enfermagem de Coimbra (ESEnfC) é uma instituição de ensino superior pública e uma referência nacional e internacional no desenvolvimento e afirmação da disciplina de enfermagem. Méně
Coimbra , Coimbra , Coimbra + 2 Více Méně