Magisterský program ve veřejném zdraví (jeden rok)

Všeobecné informace

Popis programu

O

Od roku 1991 program přilákal studenty z více než 70 zemí v Asii, Africe, Evropě (včetně Švédska) a Severní a Jižní Americe. Tento globální nábor se stal důležitým vlivem na naše výuky a výzkum, přičemž švédští a mezinárodní odborníci v oblasti veřejného zdraví se vzájemně učí.

Při studiu

60 kreditů (jednoletý program) je relativně nové. Vychází z dvouletého programu, pro který jsou kurzy prvního ročníku stejné jako v jednoročním programu.

Existuje řada stipendií, které jsou k dispozici mimoevropským studentům.

Magisterský program v oblasti veřejného zdraví zahrnuje řadu kurzů o globálních zdravotních podmínkách, o analýze zdravotních systémů, o vztazích mezi sociálními podmínkami a zdravím a o metodách, které potřebujete k provedení práce v oblasti veřejného zdraví. Tento program poskytuje odborníkům v oblasti veřejného zdraví a výzkumným pracovníkům dovednosti potřebné k pochopení a nakonec pomáhá zlepšit a udržet zdravotní stav obyvatelstva.

Multidisciplinární

Příroda je veřejně prospěšná, multidisciplinární, založená na společenských vědách a medicíně, pomocí kvalitativních a kvantitativních metod k identifikaci a hodnocení konkrétních zdravotních rizik před navržením a realizací účinných strategií v oblasti veřejného zdraví. Tradičně vychází z oblastí mikrobiologie, entomologie, parazitologie a řízení a kontroly infekčních nemocí. V dnešním globalizovaném světě stále více čelíme novým výzvám veřejného zdraví, které zahrnují příčinné souvislosti a prevenci chronických onemocnění.

Aktivní hledání znalostí

Studium na programu znamená aktivní hledání znalostí, řešení problémů a kritických analýz založených na vědeckém přístupu. Pracovní metody se liší mezi jednotlivými studijními pracemi, skupinovou prací, semináři a přednáškami. V hodnoceních, které jsme provedli, studenti vyjádřili velkou spokojenost se spoluprací studentů z odlišného vzdělávacího a kulturního prostředí.

Student v programu má samozřejmě zaručené zapsání do všech programových kurzů. Některé z kurzů se opírají o jeden druhého a měly by být tedy přijaty v určitém pořadí.

Toto je mezinárodní program se studenty z mnoha zemí. Všechna výuka probíhá v angličtině.

Obsah programu

Jednoroční program zahrnuje první dva semestry. V pozdější části druhého semestru je čas vyčleněn na práci, která dává 15 kreditů. Ve dvouletém programu si studenti mohou vybrat mezi dvěma diplomovými pracemi, z nichž každý obsahuje 15 kreditů, nebo jednu diplomovou práci, která obsahuje 30 kreditů.

Podzimní semestr

Globální veřejné zdraví, Biostatistika, Epidemiologie, Kvalitativní metodologie ve veřejném zdraví.

Jarní semestr

Zdravotnické systémy: Organizace a financování, Metody ekonomického hodnocení zdraví, Sociální Pathways ve zdraví a podpoře zdraví, Diplomová práce, první rok.

Dvouletý program ve veřejném zdraví

Tento program zahrnuje 60 kreditů (jeden rok). Dále nabízíme dvouletý program (120 kreditů), pro který jsou kurzy prvního ročníku stejné jako v jednoročním programu. To znamená, že student zařazený do programu jednoho roku může, pokud si přeje, požádat o pokračování dvouletého programu.

Kariérní možnosti

Kompetence, kterou poskytuje tento program, mohou být využity ve veřejných i soukromých organizacích. Mnoho absolventů bude pracovat ve veřejném sektoru v místních a státních institucích, např. V nemocnicích na ministerstvu zdravotnictví. Pozice mohou být například strategové, hodnotitelé a analytici.

Absolventi, kteří hledají práci v neziskových organizacích, mohou pracovat například s advokací, politikou nebo výzkumem v oblasti zdraví pro organizace, jako je Červený kříž. Ostatní absolventi půjdou do soukromého sektoru, např. Pro farmaceutické společnosti nebo pro zdravotní pojišťovny. Budoucí univerzitní kariéra ve výzkumu je další cesta.

Pokračujte ve výzkumu v oblasti veřejného zdraví

Program je určen těm, kteří již pracují nebo plánují se stát, odborníky v oblasti veřejného zdraví a také těmi, kteří hledají kariéru ve výzkumu veřejného zdraví. Další studium může vést k získání diplomu (přibližně dva roky studia na plný úvazek) nebo doktorského studia (nejméně čtyři roky).

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

For more than a half-century, Umeå University has been evolving as the premier destination of higher education in northern Sweden. Throughout our proud history, we have remained committed to providing ... Čtěte více

For more than a half-century, Umeå University has been evolving as the premier destination of higher education in northern Sweden. Throughout our proud history, we have remained committed to providing a world-class teaching and research environment that is characterised by excellence, innovation, openness and diversity. Méně