Magisterský program v oblasti veřejného zdraví

Všeobecné informace

Popis programu

O

Od roku 1991 tento program přilákal studenty z více než 70 různých zemí v Asii, Africe, Evropě (včetně Švédska) a Severní a Jižní Americe. Tento globální nábor se stal důležitým vlivem na naše výuky a výzkum, přičemž švédští a mezinárodní odborníci v oblasti veřejného zdraví se vzájemně učí.

Při studiu

Studium na programu znamená aktivní hledání znalostí, řešení problémů a kritických analýz založených na vědeckém přístupu. Pracovní metody se liší mezi jednotlivými studijními pracemi, skupinovou prací, semináři a přednáškami. V hodnoceních, které jsme provedli, studenti vyjádřili velkou spokojenost se spoluprací studentů z odlišného vzdělávacího a kulturního prostředí.

Student v jednom z programů má samozřejmě zaručenou účast ve všech programových kurzech. Některé z kurzů se opírají o jeden druhého a měly by být tedy přijaty v určitém pořadí.

Naše programy jsou mezinárodní programy se studenty z mnoha zemí. Všechna výuka probíhá v angličtině.

Studovat jeden nebo dva roky

Program obsahuje 120 kreditů (dva roky). Pro ty, které byly přijaty do dvouletého programu, je však možné absolvovat po jednom roce, pokud si to přejete. Stupeň bude pak "Master of Science (60 kreditů). Hlavní obor: Veřejné zdraví".

Obsah programu

Jednoroční program zahrnuje první dva semestry. V druhé části druhého semestru je čas vyčleněn na práce, která dává 15 kreditů. Ve dvouletém programu si studenti mohou vybrat mezi dvěma diplomovými pracemi, z nichž každý obsahuje 15 kreditů, nebo jednu diplomovou práci, která obsahuje 30 kreditů.

Přehled programu

První rok

Globální veřejné zdraví, Biostatistika, Epidemiologie, Kvalitativní metodologie ve veřejném zdraví, Zdravotnické systémy: Organizace a financování, Metody hodnocení ekonomického zdraví, Sociální Pathways ve zdraví a podpoře zdraví, Diplomová práce, první rok.

Druhý rok

Důkaz založený na veřejném zdraví, Equity and health, Kvalitativní analýza dat, Pokročilá biostatistika a epidemiologie, Hodnocení ve veřejném zdraví, Diplomová práce, druhý rok.

Způsobilé předměty Pokročilá témata v metodách hodnocení ekonomického hodnocení, Sociální epidemiologie - teorie a metody, Zdraví, životní prostředí a udržitelnost, Plánování a řízení ve zdravotnictví.

Kariérní možnosti

Kompetence, kterou poskytuje tento program, mohou být využity ve veřejných i soukromých organizacích. Mnoho absolventů bude pracovat ve veřejném sektoru v místních a státních institucích - od nemocnic až po ministerstvo zdravotnictví. Pozice mohou být například strategové, hodnotitelé a analytici. Absolventi, kteří hledají práci v neziskových organizacích, mohou pracovat například s advokací, politikou nebo výzkumem v oblasti zdraví pro organizace, jako je Červený kříž. Ostatní absolventi půjdou do soukromého sektoru, např. Pro farmaceutické společnosti nebo pro zdravotní pojišťovny. Budoucí univerzitní kariéra ve výzkumu je další cesta.

Pokračujte ve výzkumu v oblasti veřejného zdraví

Program je určen těm, kteří již pracují nebo plánují se stát, odborníky v oblasti veřejného zdraví a také těmi, kteří hledají kariéru ve výzkumu veřejného zdraví. Další studium může vést k získání diplomu (přibližně dva roky studia na plný úvazek) nebo doktorského studia (nejméně čtyři roky).

Stupeň

Master of Science (120 kreditů). Hlavní obor: Veřejné zdraví

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

For more than a half-century, Umeå University has been evolving as the premier destination of higher education in northern Sweden. Throughout our proud history, we have remained committed to providing ... Čtěte více

For more than a half-century, Umeå University has been evolving as the premier destination of higher education in northern Sweden. Throughout our proud history, we have remained committed to providing a world-class teaching and research environment that is characterised by excellence, innovation, openness and diversity. Méně