Magisterský studijní program v biomedicínských vědách

Všeobecné informace

Popis programu

Výzkum je podněcován vášnivou prací vědců a zase vede k pokroku ve společnosti. Nedávná desetiletí byla svědkem pokračujícího a vzrušujícího pokroku v biologickém výzkumu a biomedicína je pravděpodobně oblast, kde se tento pokrok přenesl na nejvýznamnější úspěchy. Cílem magisterského studijního programu biomedicínských věd je poskytnout studentům teoretické poznatky, technologické know-how a praktické dovednosti, aby mohly pokračovat v tomto smysluplném hledání.

Magisterský studijní program v biomedicínských vědách se opírá o synergické odborné znalosti a dovednosti v molekulární biologii, biochemii, farmakologii, fyziologii a patologii s cílem nabídnout multidisciplinární přístup k biomedicínskému oboru a úzkou souvislost s vědeckým výzkumem na úrovni excelence. Kvalitní školení, vědecky podnětné prostředí, inovace a překlad z lůžka do lůžka jsou klíčovými slovy v tomto programu, které změní studium a závazek na vysokou odbornou kvalifikaci a vytvoří pevný základ pro budoucnost ve výzkumu.

K dispozici jsou dvě specializované studijní plány zaměřené na studium funkcí a poruch nervového systému (Neuroscience) nebo patogeneze rakoviny a možných přístupů k její prevenci a léčbě (Onkologie).

Pro vybrané studenty, kteří se účastní druhého ročníku kurzu v Bonnu a pokračují v diplomovém projektu, je k dispozici také dvojitý program, který se více zaměřuje na imunologická a klinická témata, na Univerzitě Bonn-Rhein-Sieg v Bonnu Aplikované vědy a získat také německý magisterský titul v oboru biomedicínských věd.

Vstupní požadavky

Kandidáti musí mít: - první stupeň (Laurea triennale) v biologii (třída L13) nebo biotechnologii (třída L2), na kterékoli univerzitě v Itálii, za předpokladu, že studijní plán je v souladu s biomolekulárními, patologickými nebo biomedicínskými učebními osnovami; Nebo - stupeň prvního stupně (Laurea triennale) ve stejné třídě nebo odpovídající třídě podle italského zákona DM 509/99, nebo v podobné třídě nebo BSc získaný v zahraničí uznávaný za rovnocenný za předpokladu, že nejméně 40 ECTS Byly získány v buněčných, molekulárních, fyziologických a biomedicínských oborech.

Studijní plán

Studenti mají možnost volby ze tří studijních programů:

  • Onkologie
  • neurovědy
  • Dvojitý stupeň

Pracovní příležitosti

Vedoucí výzkumného laboratoře ve veřejných nebo soukromých organizacích (akademická, výzkumná nemocnice, drogy, biotechnologie a kosmetika).

Vedoucí laboratoře klinické analýzy (klinická chemie, hematologie, mikrobiologie, genetika / cytogenetika, farmakotoxikologie) ve veřejných nebo soukromých organizacích.

Biomedicínský biolog, zodpovědný za vědeckou komunikaci, poradenství a marketing v drogových a biotechnologických společnostech nebo společnostech, které vyrábějí nebo distribuují vědecké přístroje a biomedicínská zařízení nebo klinické monitorování v drogových a biotechnologických firmách a CROs.

PhD / postgraduální student, v národních nebo mezinárodních doktorských programech a postgraduálních studiích na univerzitě.

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

Università degli Studi dell’Insubria is a public university and was born on July 14th, 1998 in the cities of Varese and Como, starting from pre-existing academic institutions (Milano and Pavia). It wa ... Čtěte více

Università degli Studi dell’Insubria is a public university and was born on July 14th, 1998 in the cities of Varese and Como, starting from pre-existing academic institutions (Milano and Pavia). It was named after the Insubres, groups of Celtic origin that settled around the 4th century B.C. in this part of the Lombardy region, to stress on its strong connection with the territory surrounding it. Méně
Varese , Busto Arsizio + 1 Více Méně