Magisterský program výživy

Všeobecné informace

Popis programu

Nutriční věda je rozšiřující se, interdisciplinární oblast, která studuje úlohu stravy v lidském zdraví. Magisterský program v oblasti výživy poskytuje studentovi důkladnou znalost vědecké základny a výzkumných metod v oboru. Tyto znalosti jsou relevantní pro doktorské vzdělávání nebo jiné práce, které se týkají oblasti výživy.

PROGRAM PREZENTACE

Během celé historie bylo mnoho tvrzení o úloze stravy pro naše zdraví. Během posledních desetiletí došlo k obrovskému vývoji v této oblasti a znalosti v oblasti výživy se podstatně zvýšily. Magisterský program v oblasti výživy má za cíl zvýšit dovednosti studentů při samostatné práci v oblasti výživy z vědeckých důvodů. Oblasti zahrnuté v prvním semestru programu zahrnují, jak různé typy studií přispívají k znalostem, které tvoří základ pro doporučení týkající se stravování a tělesné aktivity, a zároveň zvažují aspekty udržitelnosti. Rovněž jsou zahrnuty důkladné znalosti molekulárních a genetických mechanismů, které jsou základem vlivu stravy na organismus. Posuzuje se také metodika hodnocení dietního příjmu, fyzické aktivity a způsobilosti, zaměřená na pochopení platnosti, použitelnosti a hodnocení výsledků. Metody prevence chorob a podpory zdravých stravovacích zvyklostí a fyzické aktivity, např. Využíváním technologie internetu a mobilních telefonů, jsou rovněž zahrnuty v první části programu. Globální perspektivy a srovnání jsou součástí všech kurzů.

Druhý semestr se skládá ze studijního programu sestávajícího z 30 kreditů. Student má možnost si zvolit projekt, který by měl v závislosti na jeho zázemí a zájmu hlouběji studovat v různých oblastech výživového výzkumu. Například projekt může být molekulární, fyziologické, klinické, epidemiologické nebo zdravotně orientované.

Programový obrys

* Může dojít ke změnám

Semestr 1

  • Dieta a zdraví - vědecká základna, doporučení a udržitelnost (7,5 kreditů)
  • Dieta ahd zdraví - molekulární a genetické mechanismy (7,5 kreditů)
  • Dieta, tělesná aktivita a fitness - hodnocení a hodnocení (7,5 kreditů)
  • Preventivní výživa - zásahy, e-Zdraví a zdravotnictví (7,5 kreditů)

Semestr 2

  • Studijní projekt výživy (30 kreditů)

Kariérní možnosti

Program připravuje studenta na další doktorské studium nebo jinou práci, která se týká oblasti výživy, kde je třeba pochopit vědecké principy. Může se jednat např. O podporu zdraví v soukromém nebo veřejném sektoru, a to na národní nebo mezinárodní úrovni.

Specifické Vstupní požadavky

Bakalářský titul nebo odborný titul rovnocenný švédskému bakalářskému titulu nejméně 180 kreditů v biomedicíně, biologii, buněčné a molekulární biologii, farmacie, chemii, medicíně, výživě, biotechnologii nebo ekvivalentu. Znalost angličtiny odpovídající švédskému kurzu vyšší střední školy Angličtina 6 / angličtina B.

Znalost anglického jazyka může být doložena mezinárodně uznávaným testem, jako je TOEFL, IELTS nebo jiná dokumentace, která podle předpisů potvrzuje rovnocennost angličtiny 6 / angličtiny B na švédském gymnáziu.

Poplatky

Máte-li občanství v rámci EU / EHP a Švýcarsku, nejste povinni platit aplikaci nebo školné.

Poplatek za přihlášku

900 SEK

Poplatek za školné

  • Celková částka: 200 000 SEK
  • První splátka: 100 000 SEK
Poslední aktualizace Zář 2017

Informace o škole

Karolinska Institutet is a leading medical university whose mission is to improve people's health through research and education. Karolinska Institutet's mission is to improve people's health through ... Čtěte více

Karolinska Institutet is a leading medical university whose mission is to improve people's health through research and education. Karolinska Institutet's mission is to improve people's health through research, education and information - always with the patient in focus. Méně